Wyścig z czasem

Tłumaczenie: Grzegorz Kołodziejczyk
Cykl: Jack Ryan (tom 14)
Wydawnictwo: Albatros
Locked On

"Wybory prezydenckie w USA, ostatnie półrocze kampanii. Jack Ryan senior mierzy się z kandydatem Partii Demokratycznej Edem Kealtym. Plan generała Rehana zakłada skompromitowanie cywilnego rządu Pakistanu, wywołanie wojny z Indiami, a następnie przejęcie władzy drogą zamachu i ustanowienie w swoim kraju republiki islamskiej. W tym celu wykrada z bazy wojskowej w Pakistanie dwie bomby atomowe i jedną potajemnie przewozi do kosmodromu Bajkonur w rosyjskim Kazachstanie. Szef firmy przerabiającej stare rosyjskie rakiety balistyczne i wykorzystującej je do komercyjnego wynoszenia ładunków na orbitę, z pochodzenia Dagestańczyk, ma umieścić bombę w rakiecie i zaszantażować Rosjan, żądając wydania pojmanego dowódcy dagestańskich islamistów pod groźbą uderzenia w Moskwę ładunkiem nuklearnym. Rakieta startuje i trafia w rafinerię na peryferiach Moskwy, lecz okazuje się jedynie ładunkiem kinetycznym. Rosjanie godzą się wydać dagestańskiego terrorystę i przewożą go do Bajkonuru. Druga część planu Rehana zakłada wywołanie wojny z Indiami – dochodzi do wymiany ognia artyleryjskiego na granicy – a następnie zdetonowanie bomby atomowej w dużym przygranicznym indyjskim mieście Lahore."

źródło opisu: Wydawnictwo Albatros, 2013

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1214,22...»

Spiderdog86 | 2019-03-08
Przeczytana: 07 marca 2019

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

To jest to!! Strzał w dziesiątkę!! Według mnie najlepsza część z serii związanej z Kampusem. Czytelnik dostaje to, co dostawał do tej pory od samego początku powstania tej serii, ale w tym tomie wszystko nareszcie gra od początku do końca. Mnie jak zawsze najbardziej cieszy ponowne pojawienie się Tęczy oraz upadek tego gnoja Eda Kealty`ego. Za to, co zrobił Johnowi Clarkowi, z przyjemnością wstrzyknąłbym mu dawkę sukcynylocholiny niczym agent Kampusu. Zakulisowe działania, które mają uderzyć w Jacka Ryana i jego przyjaciół to sprawdzona metoda Clancy`ego na przyciągnięcie uwagi czytelnika (czyt. wkurzenie go). Dlatego ostateczna porażka wrogów głównych bohaterów zawsze niezmiernie mnie cieszy. "Wyścig z czasem" trzyma w napięciu do ostatniej strony :) Polecam gorąco :)

Bartosz | 2016-03-16
Przeczytana: 15 marca 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Walka przedwyborcza Jacka Rayana Seniora o reelekcje, pełna brudnych chwytów. Próba zinwigilowania Campusu, stare szkielety z szafy Johna Clarka,głęboki kryzys w Pakistańskich władzach a wszystko doprawione terrorystą widmem. Nie można się nudzić czytając takie książki. Gorąco polecam.

Earl Grey | 2015-10-17
Przeczytana: 17 października 2015

W tej książce rozczarowała mnie naiwna końcówka. Cudowne uratowanie było tak niewiarygodne, że roześmiałem się z politowaniem w trakcie lektury. Gdybym wcześniej nie zaliczył następnej, znacznie lepszej części tj. Zwierzchnika, to nie wiem czy sięgnąłbym po kolejne.

Ostatecznie można przeczytać.

magdalena | 2015-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2015

Bardzo solidna książka, typowa dla Clancy'go-stały poziom. Czyta się z zapartym tchem. Dużo akcji, sensacji, wielkiej polityki i emocji.

jerry | 2015-06-15
Przeczytana: maj 2014

może być czyta się przyjemnie dobre oderwanie od codziennych trudnych książek

Kamil Szaładziński | 2014-10-04
Przeczytana: 25 września 2014

Dobre czytadło, jednak nie porwało tak jak "Kardynał" lub "Dekret". Jack Senior stracił gdzieś swoją charyzmę, Jack Jr za bardzo trąci bohaterami Ludluma. Całą powieść ratował J. Clark. Clancy jak zawsze prognozuje możliwe najgorsze scenariusze dla świata z dużą dozą prawdopodobieństwa.

Kamil | 2014-09-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 01 września 2014

Jest w końcu akcja, coś naprawdę się dzieje. Nie tak jak we wcześniejszych książkach autora, że akcja rozwija się dopiero pod sam koniec. Tutaj wręcz cała książka jest nią przepełniona, a autor coś na koniec i tak zostawił. Czytało się bardzo przyjemnie.

Polecam gorąco, czytać tylko "chronologicznie" :).

Kubalinho | 2014-07-22

Mocna, poparta potężną wiedzą specjalistyczną w zakresie działania grup antyterrorystyczną pozycja sensacyjno-militarna.

Zygmunt Bularz | 2014-02-18

Ma niedociągnięcia, ale jak się nieco zmruży oczy, to czyta się bardzo fajnie (lekko, łatwo i przyjemnie)

Miras | 2013-05-05
Przeczytana: 02 maja 2013