One Night with a Prince

Okładka książki One Night with a Prince Sabrina Jeffries
Okładka książki One Night with a Prince
Sabrina Jeffries Wydawnictwo: Pocket Books Cykl: Royal Brotherhood (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Royal Brotherhood (tom 3)
Pocket Books
2005-07-20
2005-07-20

Było bardzo szybko. I ciekawie. Nietuzinkowo. Bywały momenty, że nabierałam rumieńców, które wcale nie przechodziły mi tak szybko. Chyba nie tego się spodziewałam. Nie tego oczekiwałam, ale raczej jestem zadowolona. Jak lubię Jeffries, tak tym razem zaskoczyła mnie swoją lekkością w podejściu do życia seksualnego bohaterów, do ich wspólnego, jak i tego, które toczyło się wokół nich.
Nie wiem czy historia jest prawdopodobna, ale być może, w przypadku takich bohaterów mogło dojść do takiej zmiany, do takiego szaleństwa uczuć, do takiego końca, gdzie niemożliwe stało się realne, a bohaterowie żyją długo i szczęśliwie.
Czy można nauczyć się w tak krótkim czasie gry w karty na takim poziomie? Czy ukryte ostrze w wachlarzu może sprawić tak wiele strachu? Czy Księciunio jest w stanie przyznać się do nieślubnego syna? Mąż bohaterki zdradzał ją czy nie? Kilka pytań na które ciężko odpowiedzieć choćby z odrobiną prawdopodobieństwa, ale akurat na to mogę przymknąć oko, bo jakby nie patrzeć, bohater był draniem, ale stał się cudny, bohaterka miała rozterki, ale on ją ich pozbawił. A na dodatek żyli długo i szczęśliwie. Czy można chcieć czegoś więcej?
Nie pogardziłabym kolejnym romansem historycznym na takim poziomie, a jak uczy doświadczenie czytelnicze, o dobry romans w tej kategorii wcale nie jest łatwo.
Trzeba nabrać dystansu i zacząć czytać.
Polecam.

Ta książka należy do ostatniej części cyklu o Bractwie Królewskich Bękartów,a jej bohaterem jest jedyny nie uznany przez Księciunia nieślubny syn,Gavin Byrne.Bohaterka jest hrabina wdowa,lady Christabel Haversham.Fabuła wciąga od pierwszej strony.Jest ciekawa intryga,udawany związek,tajemnica sprzed lat,mogąca doprowadzić do upadku królestwa,nie brakuje również wątku zemsty.Podobają mi się relacje bohaterów,czuc między nimi mocną chemię,jest romantycznie,seksownie i wybuchowo.Jedyne co mi nie do końca leżało,to fakt tak szybkiego wyedukowania się przez Christabel w kartach.Rozumiem,że znała ,przynajmniej w teorii,zasady gry,ale nauczenie się taktyki rozgrywek i opanowanie nerwów przy grze w tak zaawansowanym stopniu,by brać udział w corocznych rozgrywkach ludzi,mających do czynienia z grą od wielu lat,nie wydaje się zbyt prawdopodobny.No,ale na ten fakt można przymknąć oko.
Łatwo ,dzięki tej książce ,znienawidzić postać Księciunia,która jest odmalowana w niezbyt jasnych barwach.Oczywicie ja,jak to zwykle bywa,nie mogłąm się oprzeć pewnym skojarzeniom,i czytając słowo "Księciuniu" miałam przed oczyma obraz Księcia Iktorna z Gumisiów
Mimo drobnych zastrzeżeń książkę przeczytałam z dużym zainteresowaniem i z dużą przyjemnością.

Wdowa i Hulaka, czy taka książka mogła mi się spodobać?, teoretycznie nie, ale jak to mówią, nigdy nie mów nigdy. Książka porywa od pierwszych stron, jest zabawnie, seksownie, miedzy bohaterami iskry lecą, a nawet i kule!. Zabawne dialogi, intryga, tajemnica sprzed lat i zdrada korony, istne wybuchowe połączenie. Myślałam że wcześniejsza cześć była rewelacyjna, ale teraz się waham która podobała mi się bardziej.Krótko mówiąc jeżeli macie dzień gdzie świat skopał wam siedzenie...polecam tą książkę, na prawdę można się oderwać od problemów i trosk dnia codziennego. Ja tu pogadałam, a wy to sprawdźcie sami.

• Romans historyczny
  • 52 książki (2016)