Tajniki uwodzenia

Okładka książki Tajniki uwodzenia Sabrina Jeffries
Okładka książki Tajniki uwodzenia
Sabrina Jeffries Wydawnictwo: BIS Cykl: Niepoprawni uwodziciele (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Niepoprawni uwodziciele (tom 2)
The Study of Seduction
BIS
2018-08-01
2018-08-01
Hanna Rostkowska-Kowalczyk
romans historyczny XIX wiek niepoprawni uwodziciele Sabrina Jeffries miłość romans

Bardzo podobała mi się historia Clarissy i Edwina - drugiej z tego cyklu pozycji. Clarissa jest panną z posagiem, bywa na balach, flirtuje ale absolutnie nie chce wyjść za mąż. Z kolei Edwin to lord, który unika balów, towarzystwa - najchętniej zostawał by sam w domu i tworzył swoje automaty - mechaniczne zabawki. I tu zaczyna się ich historia - są zmuszeni do bycia razem, ponieważ kuzyn Clarissy i najlepszy przyjaciel Edwina prosi go o opiekę nad dziewczyną, gdyż sam musi wyjechać. Od zawsze nie przepadali za sobą, chociaż Edwin już wcześniej był nią oczarowany. Mamy tu też zalotnika Clarissy, który chce się na niej zemścić, potem zaś szantażuje Edwina. Dziewczyna ukrywa swoją bardzo bolesną przeszłość, a i Edwin nie mówi jej wszystkiego.
Dwa zupełnie różne charaktery, różne osobowości, a wszystko tak zgrabnie przedstawione, że wciąga i chce się czytać. Polecam i zachęcam. Zaczynam trzecią część - z pewnością też będzie wciągająca.

Lubię książki Sabriny Jeffries, i biorę w ciemno każdy tytuł, jaki wyda.
Bardzo, ale to bardzo podoba mi się w jej romansach, że często poruszane są trudne wątki, a motywację bohaterów nie ograniczają się tylko do "nie, bo nie", tylko mają podstawy w przeszłości postaci. Tutaj mamy do czynienia z naprawdę ciężkim dla kobiety doświadczeniem, i opisy zachowania Clarissy wydają się bardzo autentyczne. I to, jak do tego ustosunkował się Edwin... Gdyby każdy mężczyzna tak postąpił, byłby świat o wiele piękniejszy.
Jest trudny temat, ale resztę czyta się naprawdę dobrze, i można z tym tytułem spędzić miło czas.
Książkę dołączam do Wielkobukowego Binga 2023 pod hasłem "Powieść obyczajowa lub romans".

Lubię książki Sabriny Jeffries, i biorę w ciemno każdy tytuł, jaki wyda.

Bardzo ciekawie opisana historia miłości Clarissy, która cały czas żyje, tym co się jej przydarzyło w przeszłości i Edwina, który już od dłuższego czasu jest nią oczarowny. Polecam

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Lord Edwin, choć nie do końca ma na to ochotę, zgadza się otoczyć opieką lady Clarisą. Co prawda miał w planach szukać żonę, no ale to przecież może poczekać, tym bardziej że doskonale zdaje sobie sprawę, jaka jest kobieta.
Clarisa tak naprawdę nie ma wyjścia, musi się zgodzić na opiekę lorda Edwina, jej kuzyn musi wyjechać w ważnej sprawie, która i ją dotyczy.
Choć początkowo nie darzyli się wielką sympatią, a wręcz przeciwnie. On uważał ją za kobietę lubiącą zabawę, flirt, wręcz nieodpowiedzialną. Ona jego za nudziarza, z którym nawet nie ma o czym porozmawiać. Jednak czas, który muszą z sobą spędzić, zaczyna działać na ich korzyść, a maski, które mają dla innych, zaczynają pomału opadać. Każdy z nich skrywa tajemnice, które powodują, że zachowują się tak, a nie inaczej. Przeszłość wraca w najmniej odpowiednim momencie, na dodatek pewien mężczyzna nie chce dać Clarisie spokoju, próbuje ją skompromitować i zmusić do małżeństwa z nim. Edwin postanawia wyciągnąć do niej pomocną dłoń. Czy kobieta ją przyjmie? Jaką przeszłość skrywają? Czy dwoje tak różnych charakterów ma szansę na stworzenie wspólnie szczęścia?.....
Cała recenzja u mnie na blogu - https://anka8661.blogspot.com/2021/01/wydawnictwo-bis-ksiazka-pt-cykl.html

Choć...

Lekka i przyjemna, ale raczej szybko o niej zapomnę.
Choć być może zabiorę się za resztę tomów z tej serii.

Lekka i przyjemna, ale raczej szybko o niej zapomnę.
Choć być może zabiorę się za resztę tomów z tej serii.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Lubię Jeffries. Jest ona w ostatnim czasie jedną nielicznych autorek romansów historycznych, która potrafi przykuć moją uwagę i czytelniczo romansowe zainteresowanie.
Historii o przystojnych mężczyzna opiekujących się młodymi dziewczętami, które najczęściej były siostrami/kuzynkami ich najlepszych przyjaciół było wiele. I pewnie wiele jeszcze powstanie, bo jakby nie patrzeć z romansoholicznego punktu widzenia, to bardzo atrakcyjny temat, a jeśli jeszcze autorka postara się, aby nie był on kalką innych historii, to sukces może być gwarantowany.
Moim zdaniem Tajniki uwodzenia spełniły te wymagania. Dostajemy w pakiecie dwójkę bohaterów z których ona – Lady Ch. nie chce wyjść za mąż nigdy i za nikogo, on – Lord E. poszukuje spokojnej i rozsądnej żony w zasadzie do rodzenia dzieci i nie zawracania mu zbytnio głowy. Ale kiedy najlepszy przyjaciel E wyjeżdża zostawiając mu pod opieką swoją kuzynkę Ch. Sprawy zaczyna ją się toczyć coraz szybciej , a kończą się w sposób nader charakterystyczny dla romansów historycznych. W sumie… znany i lubiany standard.
Co więc sprawia, że na chwilę dłużej można zawiesić oko na tej książce? Moim zdaniem, mroczna tajemnica otaczająca bohaterkę przedstawiona jest całkiem nieźle i prawdopodobnie jeśli chodzi o zachowania, odczucia, emocje czy reakcje. Zachowania E. jako mężczyzny w tej konkretnej sytuacji, też wydają się być nacechowane typowo męskim punktem widzenia. Krótko mówiąc, historia składa się i pasuje. I choć może i jest jedną z wielu, to pozostaje po jej lekturze uczucie miło spędzonego czasu. I nie ukrywam, nadzieja na kolejne części serii, na które raz na jakiś czas warto natknąć się w swojej czytelniczo romansowej przygodzie.
Polecam.

Po przeczytaniu pierwszego tomu serii „Niepoprawni uwodziciele” autorstwa Sabriny Jeffries, zatytułowanego „Sztuka grzeszenia” po prostu nie mogłam zwlekać z sięgnięciem po drugą część. Książka o przyciągającym wzrok tytule „Tajniki uwodzenia” zachwyciła mnie swoją okładką, a to za sprawą tego, iż została utrzymana z podobnym tonie, co poprzedniczka. Zbliżenie na piękną kobietę, spoczywającą w bezpiecznych ramionach przystojnego mężczyzny, zachęcało do zajrzenia na karty powieści. Niemal obiecywało, że w środku znajdę niebanalną historię miłosną wzbogaconą o tą nutkę pikanterii, która sprawi, iż na czas lektury zapomnę o rzeczywistości i szarej pogodzie za oknem.

Jeśli chodzi o samych bohaterów, to ku mojej wielkiej radości okazały się nimi osoby, które poznałam i polubiłam już w pierwszym tomie. Ale uwaga! Nie musicie koniecznie znać treści „Sztuki grzeszenia”, aby w pełni cieszyć się, z lektury „Tajników uwodzenia”! Autorka tak zgrabnie połączyła wątki obydwu tomów, iż faktycznie zdają się w pewnym stopni być ze sobą powiązane, ale również istnieją na tyle niezależnie, by nie wywoływać zagubienia u „nowego” czytelnika.
Lady Clarissa Lindsey to piękność, która brylując wśród śmietanki brytyjskiej arystokracji, czuje się w swoim żywiole. Umiejętnie flirtuje z wieloma wielbicielami; odznacza się błyskotliwością, ale też poczuciem niezależności, które sprawiło, że odrzuciła już kilku kandydatów do swojej ręki. Dodatkowo jest również dobrze sytuowana finansowo, co powoduje, iż musi uważać na łowców posagów, którzy chętnie poślubiliby nie tylko ją, ale również fortunę którą posiada. Ta pełna życia, impulsywna młoda dama, ceniąca sobie kolejne wyzwania, niejednokrotnie już przysporzyła o ból głowy kuzyna – markiza Knightforda, któremu coraz trudniej zapewnić jej bezpieczeństwo.
Na czas swojego pilnego wyjazdu markiz prosi o przysługę swojego przyjaciela – Lorda Edwina. Tak, Brata niezrównanej Yvette Barlow, obecnie Keane – bohaterki „Sztuki grzeszenia”.
Z pozoru trudno wyobrazić sobie dwoje bardziej niedobranych ludzi, którzy nagle zostali zmuszeni do spędzania czasu w swoim towarzystwie. Edwin Barlow, lord Blakeborough bowiem to uosobienie spokoju, wykalkulowanych szczegółowo zachowań. Nie potrafi prawić komplementów, ani prowadzić grzecznościowych rozmów „o niczym”, tak popularnych w towarzystwie. Unika jak ognia wszelakich balów, rautów czy wyjść do opery bądź teatru.
A jednak oboje kryją mroczne tajemnice, które za sprawą wydarzeń zaplanowanych przez autorkę, wydostaną się na światło dzienne, zmuszając ich do konfrontacji z własnymi demonami. Czy problemy rozdzielą ich na dobre, czy też wręcz przeciwnie – udowodnią, że mimo różnic, są sobie pisani?

Lekka, przyjemna opowieść, z którą można spędzić przyjemny zimowy wieczór, podobnie jak pierwszy tom serii kryje w sobie drugie dno. Dotyka tematów, które z pewnością stanowiły tabu w XIX wiecznym Londynie, ale też wymagają publicznej dyskusji w świecie XXI wieku. Autorka umiejętnie wędruje meandrami opowieści, naznaczonymi niejednokrotnie dramatyzmem, niebezpieczeństwem, ale też rodzącym się uczuciem, które istniało zapewne niezauważone przez lata.

Podsumowując: Polecam gorąco, a sama jutro zabieram się za trzeci tom serii „Niepoprawni uwodziciele”, zatem możecie się wkrótce spodziewać kolejnej recenzji opowiadającej o losach dobrze znanych już bohaterów.

Tajniki uwodzenia” to druga powieść Sabriny Jeffries z nowego cyklu „Niepoprawni uwodziciele”. Edwina Barlowa poznajemy po części w książce „Gdy wicehrabia się zakocha” z poprzedniej serii „Królewscy Agencii”, gdyż był zaręczony z pierwszą miłością Domonicka Mantona. W pierwszym tomie „Nie igraj z pożądaniem” w romans z malarzem Jeremym Keanem wdała się siostra Edwina, Yvette.
Barlow jest mężczyzną dość enigmatycznym, raczej wycofanym i nie pragnącym udzielać się towarzysko. Gdy jego najlepszy przyjaciel markiz Knighford prosi go o przysługę, zgadza się acz bardzo niechętnie.
Owa przysługa ma polegać na opiece nad kuzynką markiza Clarissą, podczas odbywającego się londyńskiego sezonu.
Edwin od lat zna Clarissę, jego młodsza siostra jest jej najlepszą przyjaciółką. Dziewczyna od zawsze go denerwowała, ale jednocześnie budziła w nim coś, czego czuć nie chciał. Nie wierzył bowiem w uczucia wyższe pomiędzy kobietą a mężczyzną a żony szukał wyłącznie w celu przedłużenia rodu.
Niechciany zalotnik Clarissy zagrażał jednak jej na każdym kroku, pojawiając się w najmniej oczekiwanych miejscach, chcąc skompromitować dziewczynę. Zaczął także szantażować Barlowa, wszystko po to żeby dostać się do kuzynki Knightforda.
Edwin i Clarissa zostali zmuszeni do niechcianego małżeństwa, ale czy na pewno? Między obojgiem bowiem zaczęło rodzić się pożądanie. Clarissa skrywała również przed światem bolesną przeszłość. Czy oboje odważą się zaufać sobie i porwać się sile namiętności?

kolejna dobra część cyklu

kolejna dobra część cyklu

• Romans historyczny
  • Romans historyczny
  • Romans

Dodaj cytat z książki Tajniki uwodzenia