Tożsamość szaleństwa

Wydawnictwo: Goneta.net
9788362041886
emindflow

Znika dyrektor zakładu psychiatrycznego. Żona chce go odnaleźć nim media zwietrzą sensację, ale z niewiadomych przyczyn boi się udać z tym na policję. Prosi więc o pomoc prywatnego detektywa, o istnieniu którego dowiaduje się przeszukując rzeczy zaginionego męża. Już wdowa czy jeszcze żona psychiatry, zacznie grzebać coraz głębiej w przeszłości. Dokopie się prawdy czy wykopie sobie...

Dokopie się prawdy czy wykopie sobie grób?
Szaleństwo wiele ma twarzy, więc zaginionego nie jest jedyną bohaterką „Tożsamości szaleństwa”. W całej tej zwariowanej partii życiowych szachów ważnymi figurami okażą się także zrzędliwy, próbujący rzucić palenie komisarz i jego młodszy towarzysz, elegancki oraz niezwykle inteligentny absolwent prawa.
Panoszące się po świecie siedem grzechów głównych: pycha, gniew, nieczystość, zazdrość, nieumiarkowanie, gniew i lenistwo, zmuszą ludzi do strasznych decyzji i wyborów. Strach ma wielkie oczy, kłamstwo krótkie nogi, a śmierć długie ręce.
Te mogą cię dosięgnąć nawet zza grobu....

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: http://www.publio.pl/tozsamosc-szalenstwa-rafal-waleka,p68171.html#tab

Silviana | 2014-09-02
Przeczytana: wrzesień 2014

„Tożsamość szaleństwa” w mojej ocenie można przyrównać do zagranicznych, naprawdę dobrych kryminałów. Swoją kompozycją, fabułą, żartami sytuacyjnymi, a przede wszystkim świetnym dawkowaniem nastroju wprowadza czytelnia w niezapomniany nastrój. Książka wciąga od pierwszych stron i nawet najbardziej prężnie działające umysły niekoniecznie będą z wyprzedzeniem wiedziały, jaki będzie finał tej jakże skomplikowanej historii. Tym bardziej, iż potęguje to niechronologiczna narracja, którą prowadzi autor. Wszystkie zaś wydarzenia zawarte w „Tożsamości szaleństwa” można sprowadzić do prozaicznego sformułowania „trup trupem jest ścielony”. Wszystko jest jednak dopasowane do siebie ze smakiem i finezją, które świadczą o wysokim poziomie kreatywności i dokonałbym kunszcie pisarskim autora.

Przedstawiona kryminalna historia nie jest jednak zakończona tylko i wyłącznie pojmaniem winnego czy rozwikłaniem skomplikowanej sprawy zabójstwa, kończy się mianowicie głębokim morałem, który skłania do...

lipek | 2015-06-23
lewandowska75 | 2017-11-09