Coś mi tu śmierci

Okładka książki Coś mi tu śmierci Rafał Wałęka
Okładka książki Coś mi tu śmierci
Rafał Wałęka Wydawnictwo: Ridero utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Ridero
2020-11-24
2020-11-24

Jest to książka kompletnie nie w moim stylu. Tekst ten pisany jest z podzialem na role. Co sprawia ze nie mamy problemu ze zdefiniowaniem odpowiednich scen.
Ksiazka opowiada o siedemdziesięcioletnim mężczyźnie, który w dniu swoich urodzin postanawia odejść z tego swiata. Jak dla mnie jest to gotowa sztuka moze zobaczenie jej w teatrze przemówiłoby do mnie bo teraz jestem zdecydownaie na nie. To nie dla mnie czarny humor. Krótko mówiąc, jeśli masz ochotę na coś zupełnie innego, a zarazem z odniesieniem do klasyki literatury, to łap za tę książkę bez zastanowienia.

Kiedy zobaczyłam, że Wałęka wydał coś nowego, poleciałam w te pędy zakupić. I oczywiście było warto :)

„Coś mi tu Śmierci” to po prostu ostra jazda bez trzymanki. Gotowa sztuka, którą bardzo chciałabym zobaczyć na deskach teatru. Niech to ktoś wystawi!
Jak na autora przystało jest to pojechana aż do przesady historia i tu akurat jestem na tak. Bo w przesadę trzeba umieć, a Wałęka może dumnie dzierżyć tytuł mistrza w tej dziedzinie. Jeśli zbierzecie najbardziej absurdalne pomysły i dacie je autorowi, to on je tak poskleja, że wyjdzie z tego fascynująca historia. Ja podziwiam.
Oczywiście nie obyło się bez śmieszkowania. Czarny humor i garść sucharów to moja ulubiona mieszanka. Czasem głupio mi było się śmiać, bo naprawdę nie wypadło, ale co zrobić, kiedy po prostu nie można się pohamować. Wałęka potrafi być wybitnie bezpośredni i niepoprawny politycznie, co bardzo sobie cenię i za każdym razem się tym delektuję. W tej przedziwnej książce było takich tekstów sporo, więc mój eBook jest znów cały upstrzony w pozaznaczanych cytatach.
Krótko mówiąc, jeśli masz ochotę na coś zupełnie innego, a zarazem z odniesieniem do klasyki literatury, to łap za tę książkę bez zastanowienia. Pójdę też o zakład, że to będzie książka, którą się kocha lub nienawidzi. Ja jestem w tej pierwszej grupie. Polecam!

Ps.”Bo przecież marzenia się spełniają, ale my niekoniecznie...”

Dodaj cytat z książki Coś mi tu śmierci