Ilustrowane Dzieje Polski 966-1975. Władcy.Wojny Wojska.

Wydawnictwo: Videograf II
historyczna

Książka prezentuje ważne wydarzenia i postacie, które wywarły znaczący wpływ na losy naszego kraju w ciągu wieków, poczynając od Mieszka I i chrztu Polski, a kończąc na abdykacji Stanisława Augusta Poniatowskiego i trzecim rozbiorze Rzeczypospolitej. Władcy rządzący na ziemiach polskich ukazani są na tle dynastii, z których się wywodzili. W publikacji przedstawiono zarówno chlubne karty naszych dziejów, jak też wydarzenia dramatyczne czy wręcz tragiczne, ze szczególny uwzględnieniem historii oręża polskiego. Są tu więc opisane najważniejsze wojny i konflikty zbrojne, w które zaangażowani byli nasi królowie, bitwy decydujące nieraz o przyszłości Polski, powstania i zrywy niepodległościowe.