Poszukiwana

Tłumaczenie: Marta Dąbrowska
Cykl: Girl, Missing (tom 2)
Wydawnictwo: Akapit Press
Sister, Missing
joly_fh

Minęły już dwa lata od wydarzeń opisanych w książce pt. "Zaginiona", ale życie w dalszym ciągu nie rozpieszcza szesnastoletniej Lauren presja egzaminacyjna oraz niedawna tragedia rodzinna zbierają obfite żniwo w życiu dziewczyny. Pewnego dnia biologiczna matka Lauren zabiera swoje córki na wakacje w nadziei, że wspólnie spędzony czas pomoże zacieśnić rodzinne więzi. Niestety, już w pierwszych dniach wypoczynku jedna z sióstr znika w okolicznościach bardzo podobnych do tych, w których zniknęła sama Lauren dwa lata wcześniej. Porywacze żądają ogromnego okupu w zamian za bezpieczny powrót Madison do domu i grożą, że zabiją dziecko, jeżeli w sprawę zostanie zaangażowana policja. Czy

Lauren zdoła uratować swoją siostrę i spowodować, że koszmar minionych lat nigdy już nie powróci?

źródło opisu: Akapit Press, 2013

źródło okładki: http://www.akapit-press.com.pl

wiolagg66 | 2015-10-09

Mało która książka sprawia,że aż tak bardzo ją przeżywam.
Świetna historia, akcja trzymająca w napięciu i ciekawe wątki bardzo mi się spodobały.

POLECAM WSZYSTKIM,którzy lubią dobre historie ;)

Ruthless_Woman | 2015-11-24
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 24 listopada 2015

"Poszukiwana" opowiada o dalszych losach bohaterów z powieści "Zaginiona". Mimo, iż nie czytałam pierwszej części, to bez trudu odnalazłam się w treści. Jest to przyjemna historia dla młodzieży, ale nie można się po niej spodziewać czegoś głębszego. Czasem miałam wrażenie, że fabuła jest naciągana, ponieważ boahterowie ledwo wyszli z jednego problemu a już wpakowali się w kolejny i tak na okrągło.
Mimo wszystko miło spędziłam czas z tą lekturą, ale na pewno do niej nie wrócę.

Kanakuji | 2014-05-19
Przeczytana: 19 maja 2014

Podczas czytania tej książki po raz pierwszy (chyba) w całej mojej "czytelniczej" karierze targały mną takie wielki emocje. W niektórych momentach ręce mi drżały i cała się trzęsłam, nigdy się tak nie czułam. Pomimo tego, że przez spoilerowy komentarz wiedziałam co się stanie na końcu (nie powiem) to i tak byłam ciekawa jak do tego dojdzie, a potem miałam nadzieję, że to się jednak zmieni. I kiedy moje pragnienie się spełniło to i tak mam ochotę płakać i być bez przerwy pogrążona w smutku :( Chociaż pociesza mnie fakt, że Lauren się jako tako pogodziła z faktem. Ale i tak... Czytałam ją na jednym wdechu mając nadzieję, że uda mi się skończyć w jeden dzień, ale za późno się za nią zabrałam przez co myślałam, że nie zasnę. W szkole siedziałam jak na szpilkach chcąc się z powrotem pogrążyć w lekturze. Pełna zwrotów akcji i niespodziewanych wydarzeń. Sama nie wiem czy napisałam chociaż cząstkę tego jak się czuję po jej przeczytaniu.

Mam nadzieję, że wam dostarczy równie dużo emocji,...

comboometga | 2017-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2017

Na książkę wpadłam w sumie przypadkiem. Nie czytam kryminałów ani thrillerów, ale stwierdziłam, że dam jej szansę, bo w miarę zaciekawił mnie opis.
Jak wyżej wspomniałam, nie czytam prac tego typu, więc utwór generalnie trzymał mnie w napięciu. Były momenty, w których doznawałam szoku, ale też wiele przewidywalnych i oczywistych. Potem działania niektórych osób zaczęły się powtarzać i nie były już zbytnio ciekawe, no ale akcja wciąż brnęła do przodu.
W każdym razie była niedługa i napisana przyjemnym językiem, więc szybko i bez problemów się ją czytało. Wiadomo, że akcja trzymająca w napięciu nie będzie stać w miejscu, no ale dla mnie to coś jakby nowość, bo te gatunki są mi w sumie prawie całkowicie obce. Dlatego takie mocne 7/10.
PS. Nie czytałam pierwszej części i nie miałam problemu w rozeznaniu się, co do treści i postaci. Niby mogłabym poznać wcześniejszy utwór, ale nie jestem pewna, czy naprawdę mi się chce. Może kiedyś.

Irmina | 2014-01-18

Dawno nie czytałam książki, która by mnie aż tak NIE zaciekawiła. Wszystko dzieje się za szybko, jest przeładowanie treścią, niektóre wątki są przesadzone, a wręcz irracjonalne... Poziom powieści średni, zdecydowanie.

MoniS | 2014-10-28
Przeczytana: 28 października 2014

Pewnie jeszcze 10 lat temu bym sie nia zachwycila ale chyba juz wyroslam z tego typu ksiazkek dla nastolatek:) Za duzo dramatu.
Spieszylo mi sie zeby ja skonczyc. Taka sobie.

Mystery | 2016-12-29
Na półkach: Thrillery, Przeczytane
Przeczytana: 2014 rok

Dosyć ciekawa.

koorkowa | 2015-09-09
Przeczytana: 01 września 2015

Bardzo fajna książka dla modzieży i nie tylko. Porwanie, intryga, poszukiwanie - krymialna zagadka ;) Miło mi się ją czytało, prosty język, szybki bieg wydarzeń, duże litery - wciągnęłabym w jeden dzień gdybym miała na to czas. Jeśli komus wpadnie w ręce myślę, że nie będzie żałował poświęconego czasu.

Agnieszka | 2015-06-18

Dalsze losy bohaterki.Sytuacja się powtarza,zaskakujące momenty i wątki.Polecam ;)świetnie się czyta.

Shiru | 2015-12-02
Przeczytana: 01 grudnia 2015

Piękna, trzymająca w napięciu powieść. Wprost nie mogłam się od niej oderwać!