Poszukiwana

Okładka książki Poszukiwana Sophie McKenzie
Okładka książki Poszukiwana
Sophie McKenzie Wydawnictwo: Akapit Press Cykl: Girl, Missing (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Girl, Missing (tom 2)
Sister, Missing
Akapit Press
2013-10-11
2013-10-11
Marta Dąbrowska
Sophie McKenzie literatura młodzieżowa thriller

Muszę niestety przyznać, iż w porównaniu z pierwszą częścią powieści niezmiernie się rozczarowałam. Treść łatwa do przewidzenia, nudna, czytanie dłużyło mi się. Często musiałam się zmuszać, żeby zabrać się do czytania.
Główna bohaterka bardzo, ale to bardzo mnie irytowała.
Jedyny plus, to postać Jame'a.

Główna bohaterka bardzo, ale to bardzo mnie irytowała.
Jedyny plus, to postać Jame'a.

Nie, nie, nie... Niby coś się dzieje, niby akcja ciągle leci do przodu, ale to wszystko jest takie dziecinne, takie nieprawdopodobne, że aż istną bajką zajeżdża. Lauren jest jeszcze dzieckiem, ale magicznym sposobem potrafi pokonać każdego dorosłego mężczyznę, no błagam... Ciężko czytać takie brednie.

Na książkę wpadłam w sumie przypadkiem. Nie czytam kryminałów ani thrillerów, ale stwierdziłam, że dam jej szansę, bo w miarę zaciekawił mnie opis.
Jak wyżej wspomniałam, nie czytam prac tego typu, więc utwór generalnie trzymał mnie w napięciu. Były momenty, w których doznawałam szoku, ale też wiele przewidywalnych i oczywistych. Potem działania niektórych osób zaczęły się powtarzać i nie były już zbytnio ciekawe, no ale akcja wciąż brnęła do przodu.
W każdym razie była niedługa i napisana przyjemnym językiem, więc szybko i bez problemów się ją czytało. Wiadomo, że akcja trzymająca w napięciu nie będzie stać w miejscu, no ale dla mnie to coś jakby nowość, bo te gatunki są mi w sumie prawie całkowicie obce. Dlatego takie mocne 7/10.
PS. Nie czytałam pierwszej części i nie miałam problemu w rozeznaniu się, co do treści i postaci. Niby mogłabym poznać wcześniejszy utwór, ale nie jestem pewna, czy naprawdę mi się chce. Może kiedyś.

Książka jak dla mnie rewelacyjna. Wydarzenia są opisane dynamicznie, dzięki czemu nie sposób się przy niej nudzić. Wszystkie elementy akcji pasują do siebie i każdy opis jest starannie przemyślany. Polecam tę pozycję jak i jej pierwszą część pt. "Zaginiona".

Piękna, trzymająca w napięciu powieść. Wprost nie mogłam się od niej oderwać!

Piękna, trzymająca w napięciu powieść. Wprost nie mogłam się od niej oderwać!

"Poszukiwana" opowiada o dalszych losach bohaterów z powieści "Zaginiona". Mimo, iż nie czytałam pierwszej części, to bez trudu odnalazłam się w treści. Jest to przyjemna historia dla młodzieży, ale nie można się po niej spodziewać czegoś głębszego. Czasem miałam wrażenie, że fabuła jest naciągana, ponieważ boahterowie ledwo wyszli z jednego problemu a już wpakowali się w kolejny i tak na okrągło.
Mimo wszystko miło spędziłam czas z tą lekturą, ale na pewno do niej nie wrócę.

Mało która książka sprawia,że aż tak bardzo ją przeżywam.
Świetna historia, akcja trzymająca w napięciu i ciekawe wątki bardzo mi się spodobały.

POLECAM WSZYSTKIM,którzy lubią dobre historie ;)

Mało która książka sprawia,że aż tak bardzo ją przeżywam.

POLECAM WSZYSTKIM,którzy lubią dobre historie ;)

Dosyć ciekawa.

Dosyć ciekawa.

Bardzo wciągająca książka od samego początku. Lubię książki w takim klimacie, a zakończenie bardzo zaskakujące. Nie spodziewałabym, że właśnie w ten sposób skończy się książka. Tym razem sięgnę po pierwszą część tej serii. :D

1997

Dla dzieci