Jedna jedyna

Tłumaczenie: Iwona Żółkowska
Cykl: All About Eve (tom 3)
Wydawnictwo: Akapit Press
The One and Only
Rose

"Jedna jedyna” − trzecia i ostatnia część serii „Wszystko o Ewie”, po „Jak zdobyć dziewczynę” i „Troje to już tłum”. Teraz, kiedy Luke i Ewa muszą mieszkać z dala od siebie, jest więcej zamieszania, niż wtedy, kiedy byli razem. Czy ich miłość jest wystarczająco silna, aby przetrwać taką próbę? Jonno, ojciec Ewy, wysłał córkę do szkoły w Hiszpanii, aby trzymać ją z dala od Luka. Ten z kolei, samotny i niepewny co do dalszej przyszłości z Ewą, rzuca się w ramiona kogoś innego... niedługo potem niespodziewanie pojawia się Ewa, pragnąc przejść z ich związkiem do kolejnego etapu. Chce, żeby Luke był jej „pierwszym"". Myślała, że ​​będzie dla niego tą jedną jedyną – podczas gdy Luke życzyłby sobie, żeby Ewa istotnie nią była. "

źródło opisu: http://www.empik.com/jedna-jedyna-mckenzie-sophie,...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/jedna-jedyna-mckenzie-sophie,...»

Sophie Mckenzie to moja ulubiona autorka powieści młodzieżowych gdy wypatrzyłam ją na półce zdecydowałam się wypożyczyć i nie żałuje, nie zawiodła mnie ciepła, urocza historia Luki i Ewy, prawdziwej miłości co łączy silne uczucie.
Ojciec Ewy wysyła córkę do Hiszpanii, a ona nie chce się rozstawać ze swoim ukochanym, za bardzo go kocha.
Dwoje ukochanych jest daleko od siebie... czy miłość ich przetrwa próbę czasu?
Opowieść o zakochaniu, miłości, która przetrwa wszystko nawet na odległość.
Przecudna,śliczna książka przeczytałam jednym tchem,jestem zachwycona
warta przeczytania!!!

julka | 2015-03-28

Najpierw przeczytałam ,,Okup'',była to pierwsza książka tej autorki,wtedy Sophie wcale mnie nie zaskoczyła,ale ,,Jedna jedyna'' jest po prostu ........świetna!Może działań żadnego z bohaterów nie popieram,ale to tylko dlatego,że jest to młodzież taka stereotypowa z XXI wieku.Ewa i Luke zostali rozdzieleni,więc chłopak jak to chłopak ulega koledze,który zerwał z jego siostrą i zaczyna żyć tak jak wcześniej.Chodzi na imprezy i udaje ,że wszystko jest okay,ale pewnego dnia spotyka niezłą laskę i ,,jak to chłopak''zapomina o Ewie,o wielkiej miłości do niej i zaczyna z powodzeniem uwodzić dziewczynę.Kiedy Ewa ucieka z Hiszpanii i przyjeżdża do niego,ten nie mówi o jednorazowym wybryku.Chce uciec z dziewczyną,bo sam też ma dosyć żyć bez niej za to z matką i jej małym dzieckiem,przybranym swoim rodzeństwem. W końcu jednak Ewa dowiaduje się o zdradzie i nie chce już być z Lukiem.Ten jednak nie odpuszcza i kiedy pojawia się okazja próbuje ją przeprosić,Ewa spotyka dziewczynę ,z którą...

PaulaEs | 2013-03-24
Przeczytana: 24 marca 2013

Zazwyczaj nie lubię książek, w których narratorem jest chłopak, ta jednak była zupełnie inna, doskonale przedstawiała uczucia głównego bohatera w niewymuszony sposób. Owszem, można przyczepić się do zachowania pierwszoplanowych postaci, ale szczerze sama marzę o związku, który opierał by się nie tylko na miłości, ale przede wszystkim na przyjaźni i oparciu w każdej sytuacji. Książka wciągająca i poruszająca, żałuję jedynie, że tak szybko się skończyła.

Justi6 | 2013-01-29
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 29 stycznia 2013

Przeciętna książka.Postawa głównych bohaterów była nieco irytująca, zachowywali się tak jakby byli pełnoletnimi ludźmi,niezależnymi od nikogo.Uznali oni, że wolno im sprzeciwiac się woli rodziców i robic to na co mają ochotę w imię ich wielkiej miłosci.
Osobiście spodziewałam się czegoś lepszego,a dostałam przysłowiowe flaki z olejem.

Mystery | 2016-12-29
Przeczytana: 2014 rok

Nie urzekła mnie.

Platine | 2014-07-02
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014

Uwielbiam Sophie McKenzie. Jej "Więzy krwi" wbiły mnie w fotel. Ale "Jedna jedyna" jest co najwyżej przeciętna. Postaci nie wydawały mi się specjalnie ciekawe, a problemy Ewy z jej ojcem wyolbrzymione. Ale przeczytałam ją całkiem szybko, więc czas spędzony przy niej nie był czasem do końca stracony.

Magda | 2015-08-02

Nie spodobała mi się ta książka, najgorsza którą w życiu przeczytałam. Zachowywali się jak jakieś dzieci. Beznadziejna akcja . Napisane w typowo ,,chłopackim'' języku , nie polecam :(

Książka, która udowadnia, że nastoletnia miłość jest trwała (wbrew pozorom). świetnie pokazuje to, co jest w stanie zrobić młody chłopak dla swojej dziewczyny, bądź odwrotnie.

Przeczytana: 05 sierpnia 2015

Bardzo fajna i ciekawa książka.

Aisog | 2013-08-08
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 08 sierpnia 2013

Zupełnie zapomniałam ile lat mają bohaterowie i przez połowę książki myślałam, że to osoby dorosłe. Zszokowało mnie to, że mieli tylko po 16 lat, trochę mi to nie pasowało. O wiele lepiej czytało mi się ze świadomością że są trochę starsi.
Jednak mimo wszystko fajnie jest przeczytać książkę której główną postacią jest chłopak.