Nie odchodź, Julio

Wydawnictwo: Telbit
julia, miłość, choroba
asiula

Julia to urocza, inteligentna, ambitna nastolatka z pasją do nauki i o nietypowych zainteresowaniach, żyjąca jednak w cieniu pięknej siostry i grona jej znajomych – lokalnej śmietanki towarzyskiej. W jej życiu nieomal jednocześnie pojawia się miłość i nieuleczalna choroba. Mimo uciążliwości terapii, dziewczyna rozkwita, zdobywając serce Wiktora. Czy wzajemne uczucie zwalczy ból, strach i zwątpienie? Czy wystarczy do pokonania choroby? Czy każdy z nas może pomóc losowi w dopisaniu happy endu?...

Wzruszająca historia o miłości wartej najwyższego poświęcenia, o niezasłużonym cierpieniu i młodym życiu, które trzeba ratować za wszelką cenę...

źródło opisu: http://www.telbit.pl

źródło okładki: zdjęcie autorskie

wiolagg66 | 2013-06-07

Julia to inteligentna młoda dziewczyna , która całe dnie spędza czytając książki .Jest zupełnym przeciwieństwem siostry Kaliny - duszy towarzystwa. Po pewnym czasie poznaje Wiktora i zakochuje się w nim . Wspólne rozmowy w parku zbliżają ich do siebie . W tym samym czasie dziewczyna, przez nieumyślność lekarzy, ociera się o śmierć. Okazuje się, że cierpi na ostrą niewydolność nerek i będzie musiała poddać się bolesnemu czekaniu na przeszczep lub śmierć.Czy miłość da Julii siłę do walki z chorobą ? Czy u boku Wiktora przezwycięży strach, ból i cierpienie ? Czy historia tej miłości zakończy się happy endem ? Dowiecie się sami czytając tę książkę. Wioletta

Karla | 2014-01-01

Bezapelacyjnie moja ulubiona książka. Spodziewałam się typowo "słodkiej" historii miłosnej, ale na szczęście się myliłam. Przyznam szczerze, że fabuła jest wzruszająca i porusza od początku do końca książki.

Pokrecona | 2016-11-13
Przeczytana: 12 listopada 2016

Autorka ukazuje problemy nastolatków wkraczających w dorosłość z chorobą, egoizmem, miłością oraz śmiercią.
Uświadamia również, że miłość jak i choroba często przychodzą do nas znienacka i raczej nieproszone. Akcja jest w miarę płynna, natomiast treść bardzo dużo wnosi, zwłaszcza o dializach i przeszczepie narządów.
Książka daje do myślenia, do zastanowienia się nad sensem naszego życia. Opisuje życie przed chorobą i w trakcie. Chwyta za serce i szarpie emocjami. Do tego otwarte zakończenie jest idealnym finałem historii Julii i Wiktora.
Polecam!!

Cyrysia | 2011-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2011

Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam okładkę książki ,, Nie odchodź Julio’’ autorki Ewy Barańskiej, zakochałam się od pierwszego wejrzenia. Poczułam, że muszę ją mieć i moje pragnienie się spełniło. Wiem, że nie powinno się oceniać książki po okładce, lecz Agnieszka Kielak- Dębowska w tak efektowny sposób opracowała projekt, że nie sposób przejść obojętnie obok tego wspaniałego talentu.

Przyznam się szczerze, że pierwszy raz spotkałam się z twórczością Ewy Barańskiej. Żałuje ogromnie , że tak późno ją poznałam, lecz postanowiłam, że to nadrobię , bo naprawdę warto. Ta niezwykle utalentowana pisarka, ma już w swoim literackim dorobku nie tylko powieści, ale także wiele opowiadań a nawet kilka słuchowisk radiowych. Właściwy debiut literacki rozpoczęła w roku 2006, w pierwszej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego, gdzie została wyróżniona przez wydawnictwo Telbit, za obyczajową powieść dla młodzieży pt. ,,Kamila’’. Od tamtej pory, nawiązała współpracę z tymże wydawnictwem i...

Agnieszka | 2014-09-09
Przeczytana: 09 września 2014

Piękna, wzruszająca książka o wielkiej i prawdziwej miłości, o bólu związanym z chorobą i lęku przed śmiercią.
Jak dużo mogą znieść młodzi ludzie? Okazuje się że bardzo dużo. Choroba Julki, strach przed najgorszym, ból i cierpienie, to wszystko jest do przeżycia tylko dzięki prawdziwemu uczuciu jakie połączyło Julię i Wiktora. Nie każdy młody człowiek byłby w stanie uporać się z chorobą a co dopiero poświęcić się na rzec drugiej osoby.
Czasem mylimy miłość z zauroczeniem lecz najważniejsze jest żeby w porę to sobie uświadomić tak jak było w przypadku Wiktora.
Choć zakończenie jak dla mnie mogło być jaśniejsze i bardziej jednoznaczne to książkę czytało się bardzo fajnie i bardzo mi się podobała :)

Martyna | 2015-05-21
Na półkach: X2015, Przeczytane, Obyczajowe
Przeczytana: 21 maja 2015

Książka sama w sobie niebyła zła, ale za dużo pustych przemyśleń sto razy powtarzanych a brak konkretnego zakończenia. Liczyłam na jakies wzruszające momenty,takowych nie było.

Karla | 2011-12-31
Przeczytana: 29 listopada 2011

Życie bywa przewrotne. Jednego dnia dowiadujesz się o ciężkiej chorobie, a drugiego zakochujesz bez pamięci…

Julia jest inteligentną, zamkniętą w świecie swoich pasji siedemnastolatką, która zmaga się z chorobą nerek. Mnóstwo czasu spędza w szpitalu, który jest dla niej istną udręką. Widok umierających na jej oczach ludzi sprawia, że dziewczyna zaczyna tracić nadzieję... Czy odzyska ją dzięki Wiktorowi?

Wiktor jest studentem, który poznaje Julkę na jednej z imprez. Ta niepozorna dziewczyna przykuwa jego uwagę. Ale on jest już związany z piękną, atrakcyjną, bogatą Idą… Jednak z biegiem czasu chłopak uświadamia sobie, że jego partnerka traktuje go jak „miejscowego adoratora”, stawia wyłącznie na karierę, a w ich spotkaniach trudno dostrzec jakikolwiek sens. Czas spędzony z Julią to dla niego niezapomniane chwile przpełnione radością. Chłopak zdaje sobie sprawę, że to zupełnie inna więź - pełna wspólnych tematów i bliskości, nie fizycznej, ale mentalnej.

Jeśli chodzi o kreacje...

One_beauty_life | 2015-02-01

Książka ta wzruszyła mnie. Autorka ukazuje problemy nastolatków, wkraczających w dorosłość z takimi pojęciami jak choroba, egoizm, smutek, miłość, śmierć. Julia i Wiktor to naprawdę inteligentni i dobrzy ludzie. Działają słusznie. Niesamowita książka. Polecam :)

DolOres | 2013-09-12
Przeczytana: 09 września 2013

Książka trafiła do mnie przypadkiem, przy okazji urodzin mojej siostry która dostała ją na prezent. Postanowiłam przeczytać. Historia spokojnej nastolatki, która z dnia na dzień musi stać się dorosła. Julia staje oko w oko z nieuleczalną chorobą. Rurki, przetoki, dializy, nieszczęśliwa miłość to dla dziewczyny prawdziwy koszmar, kiedy jednak wszystko wydaję się beznadziejne spełnia się jej największe marzenie, powód dla którego musi walczyć...

Dominika | 2014-09-28
Przeczytana: 25 września 2014

Piękna historia . Zakochałam się w głównej bohaterce od razu. Bardzo podoba mi się styl pisania autorki. Lekko się czyta. Książka jest bardzo wzruszająca. W niektórych momentach ryczałam jak dziecko.. Polecam :)