Miłość na krawędzi

Okładka książki Miłość na krawędzi Sophie McKenzie
Okładka książki Miłość na krawędzi
Sophie McKenzie Wydawnictwo: Akapit Press Cykl: Flynn (tom 4) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Flynn (tom 4)
Defy the Stars
Akapit Press
2016-03-18
2016-03-18
Tomasz Illg
Sophie McKenzie literatura młodzieżowa romans

Czwarta część " Miłości na krawędzi" jest ciekawsza, świetna z wielką przyjemnością ją przeczytałam.
River z Flynnem po kilku miesiącach się rozstają dochodzi do ich rozstania.
River musi posklejać swoje złamane serce i budować przyszłość bez ukochanego.
Jednak do czasu, któregoś dnia Flynn powraca, który otacza się luksusami w życiu.
River pokazuje mu, że zapomniała o nim, lecz nie może siebie okłamywać, że wciąż coś do niego czuje serce zaczyna jej mocniej bić na jego widok.
Po raz pierwszy spotykają się na ślubie jego siostry, ich spotkanie idzie dobrze.
Chcą od stworzyć udany, poważny związek, lecz pewnego dnia dziewczyna dowiaduje się od niego o nowej pracy chłopaka, zajmuje się przestępczością
River postanawia mu pomóc, chce wyrwać go z tarapatów w , które popadł.
Czy jest szansa na uratowanie ich związku?
Czy miłość ich przetrwa??
Książka zaskakuje, świetna i bardzo dobra, przyjemnie się czyta

River z Flynnem po kilku miesiącach się rozstają dochodzi do ich rozstania.
River musi posklejać swoje złamane serce i budować przyszłość bez ukochanego.
River pokazuje mu, że zapomniała o nim,...

Tom o wiele ciekawszy od poprzedniego, przeczytałam w jeden dzień. Ogólnie nie mam żadnych zastrzeżeń... tylko te zakończenie 😭😭😭! Przyznam się, ryczałam...

"Miłość na krawędzi" to czwarta i zarazem ostatnia część serii opowiadającej historię River i Flynna. Pierwsze dwa tomy wspominam bardzo ciepło. Poruszały częste we współczesnym świecie problemy, takie jak bieda, alkoholizm czy skłonność do nadmiernej agresji, a jednak były również lekkie i przyjemne w lekturze. Bardzo ceniłam w nich realizm i prostotę - pozwalało to lepiej wczuć się w całą historię. Niestety trzecia część nie przypadła mi do gustu, była jak dla mnie zbyt monotonna, ale mimo to postanowiłam dać tej serii jeszcze jedną szansę. Czy było warto? Przekonajmy się.

Odkąd Flynn odszedł minęło prawie pięć miesięcy. River wciąż mieszka ze swoim ojcem w komunie i usilnie próbuje zapomnieć o byłym chłopaku. Chodzi do szkoły, pomaga w codziennych pracach na farmie i udaje przed innymi, że wszystko z nią już w porządku. Całkiem dobrze sobie radzi, dopóki nie otrzymuje zaproszenia na ślub siostry Flynna, na którym chłopak oczywiście również będzie. Dziewczyna jest przekonana, że już się z niego "wyleczyła", a ich ponowne spotkanie tylko to potwierdzi. River kupuje więc wyzywającą sukienkę i ochoczo rusza zrealizować swój plan, mimo iż jej przyjaciele tego nie pochwalają. Rzecz jasna nic nie idzie po jej myśli i na widok Flynna jej serce znów zaczyna mocniej bić. Bohaterowie spotykają się później jeszcze kilka razy, dawne uczucia odżywają, jednak szybko okazuje się, że chłopak wplątał się w poważne kłopoty, a przez niego również River jest w niebezpieczeństwie. Oboje postanawiają zawalczyć o siebie nawzajem i wspólną przyszłość.

"Miłość na krawędzi" jest zarazem lepsza i gorsza od swoich poprzedniczek. Można ją podzielić na części, gdzie nic się nie dzieje i dzieje się aż nadto. Z początku monotonna, później świetnie trzyma w napięciu. Główna bohaterka, River, irytowała mnie jak nigdy, Flynn za to rozczulał swą nagłą szczerością, zrozumieniem i troską o ukochaną. Nie potrafię jednak pojąć, w jaki sposób autorka przeszła od nastoletniego zauroczenia, szkolnego życia i castingu do "Romea i Julii" przedstawionych w pierwszym tomie, do mafii, strachu, gróźb i walki o przeżycie. Moim zdaniem seria bardzo wiele na tym straciła. To tak, jakby "Miłość na krawędzi" była zupełnie inną powieścią, gdzie nie zmieniły się jedynie imiona bohaterów.

Gdybym miała podsumować fabułę całej serii w jednym zdaniu, napisałabym, że jest to historia dwojga młodych ludzi, którzy wciąż się schodzą i rozchodzą. Na początku jednak autorka przedstawia to wyjątkowo delikatnie i realistycznie - z pewnością niejedna nastolatka doświadczyła niemal identycznych sytuacji! Później niestety wszystko wydaje się być wymuszone i przerysowane. W ostatnim tomie główna bohaterka z racjonalnej dziewczyny zamienia się niekonsekwentną, niezdecydowaną i niedojrzałą nastolatkę, co niesamowicie utrudnia czytanie. Sama autorka odbiega od przyjętych początkowo motywów i niemal całkowicie zmienia sens pisanej powieści.

Odpowiadając na zadane wcześniej pytanie: nie, chyba nie było warto. Jeżeli naprawdę chcecie poznać historię miłości River i Flynna to zdecydowanie polecam dwa pierwsze tomy serii, do pozostałych zaglądacie na własną odpowiedzialność ;-)

Edelline

Recenzja dostępna na naszym blogu: http://library1gim.blogspot.com/

Po miesiącach rozstania z chłopakiem bohaterka zostaje zaproszona na ślub jego siostry. Bardzo boi się spotkania z byłym chłopakiem, ale mimo wszystko idzie. Kiedy myśli, że jest na dobrej drodze i wraz z Flynnem tworzą udany związek, dowiaduje się o nowej pracy chłopaka. Myśli, że duże zarobki i luksusy mają związek z przestępczością. Coś nie pasuje jej we współpracowniku Flynna- Codym.
Powoli swoim tropem dochodzi do prawdy. Zaczyna się gra o życie.

Do czego będą zdolni Flynn i River, aby przetrwać? Czy River zrozumie problem chłopaka?

Idealna książka o miłości, trzymająca w napięciu z wzruszającym zakończeniem. Zwykle nie czytam tego typu książek, jednak ta wywołała na mnie duże wrażenie. Bardzo wczułam się w postać głównej bohaterki. Przyznam szczerze, że jest mi smutno, gdyż to ostatni tom wspaniałej serii autorstwa Sophie McKenzie. Pragnęłabym tutaj podziękować wydawnictwu Akapit Press za egzemplarz recenzencki, przez który mam możliwość ocenienia książki.

Polecam!
Recenzja pochodzi z mojego bloga: blogksiazkoholiczki.blogspot.com

• Literatura młodzieżowa
  • Prawdziwe Historie
  • Young adults/New adult/Młodzieżówki

Dodaj cytat z książki Miłość na krawędzi