Chłopak z wakacji

Wydawnictwo: Lucky
Eljot

Piętnastoletnia Marta po rozwodzie rodziców wyjeżdża z matką i młodszym bratem na wakacje w okolice Kudowy Zdrój. W czasie pobytu w pensjonacie poznaje tajemniczego szesnastolatka Maćka, którego rodzice również się rozwiedli. Spędzając wspólnie czas na zwiedzaniu okolicznych atrakcji, zakochują się w sobie. Niestety kiedy wydaje się, że nic nie może ich rozłączyć , Maciek razem ze swoja matką nagle bez słowa pożegnania wyjeżdżają. Jaką tajemnice kryje Maciek? Czy odkrycie jej przez Martę zabije jej uczucia do chłopaka?

źródło opisu: Wydawnictwo Lucky, 2013

źródło okładki: http://laar.wydawnictwolucky.pl/index.php?option=c...»

Jest to typowa, miłosna historia dwojga nastolatków, spotykają się w pięknym mieście, uzdrowiskowym Kudowie Zdrój w urokliwym pensjonacie.
Marta wspiera chłopaka w trudnych chwilach, wie, że ma problemy z narkotykami, że zażywa je, stara się mu pomóc.
Młodzi zakochują się w sobie, przebywają w swoim towarzystwie i zwiedzają Kudowę Zdrój i jej atrakcje ciekawe, każdą chwilę spędzają we dwoje zaczyna łączyć nastolatków prawdziwe uczucie. Nic nie jest w stanie ich rozłączyć.
Jednak pewnego dnia, co dobre pryska jak bańka mydlana, chłopak z matką znika bez słowa wyjaśnienia i pożegnania.
Marta nie wie dlaczego wyjechał i zostawił ją samą?
Jaką tajemnicę ukrywa?
Czy ich miłość zabije uczucie do chłopaka?
Przyjemna, pogodna książka pełna uczuć, ciepła, młodzieńczej miłości i o zakochaniu.

kamyk576 | 2014-04-16

Wspaniała książka. Bardzo podobały mi się e-maile miłosne od Maćka. I ten niespodziewany obrót sprawy... Ale jednak Marta miała racje, co do zażywania narkotyków przez chłopaka. Mimo to, wspierała go w trudnych chwilach powypadkowych. Myślę,że nie każda dziewczyna zachowałaby się podobnie. Podobały mi się również opisy miejsc, które zwiedzali, wszystko było dokładnie opisane. Książka pełna uczuć- jak najbardziej polecam. :)

Ciasteczko17 | 2014-07-22
Przeczytana: 2013 rok

Całkiem niezła, nie przepadam za polskimi książkami, ale ta jest akurat dobra. Chociaż nie podobało mi się zakończenie. Pomimo to ją polecam każdemu, szybko się ją czyta bo bardzo wciąga.

dzosefinn | 2013-03-29
Przeczytana: 28 marca 2013

Ostatnio miałam możliwość przeczytać książki, kierowane głównie dla młodzieży. Większość z nich okazała się miłą odskocznią i bramą do wspomnień, jednak ostatnia powieść nie do końca spełniła moje oczekiwania.
Chłopak z wakacji opowiada historię dwóch nastolatków, Marty i Maćka, których ścieżki życia krzyżują się na wczasach w okolicach Kudowy Zdrój. Dziewczyna, jak i chłopak pochodzą z rozbitych, niepełnych rodzin. Dla mamy Marty wakacje te miały być odskocznią od sytuacji związanej z rozwodem, natomiast dla Maćka izolacją od przeszłości i jednocześnie tymczasowym miejscem rekonwalescencji. Chcąc nie chcąc, tych dwoje połączyła silna więź i jedno stało się lekarstwem dla drugiego. Marta na moment zapomniała o problemach w domu, a chłopak łatwiej znosił kłopoty zdrowotne. Maciek zataił przed dziewczyną swoją przeszłość, by nie zniszczyć tej delikatnej więzi, która zaczęła ich łączyć od pierwszego dnia na wczasach. Kierował się dobrymi intencjami, ale jak wiadomo, życie lubi...

witcherrie | 2014-03-30
Przeczytana: 30 marca 2014

''Chłopak z wakacji'' to typowa historia zakochanych nastolatków. Mariola Peisert no nie wykroczyła poza ramy takich historii. Schemat jest taki jak w wielu innych tego typu książkach:
poznanie się -> wzajemna miłość -> któryś skrywa bolesną tajemnicę -> drugi dowiaduje się o niej w nieprzyjemnych okolicznościach. Mimo to książkę czyta się łatwo, miło i szybko.

Aisog | 2013-08-10
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 10 sierpnia 2013

Książka wydawała się być tajemniczą wakacyjną opowieścią, spodziewałam się specyficznego klimatu i niestety się rozczarowałam. To właśnie wyjątkowości, czegoś innego, więcej subtelności, dorosłości oczekiwałam. Niestety odniosłam wrażenie, że historia Marty została napisana "na odwal się". W pewnym momencie zaczęłam się poważnie zastanawiać, czy autorka to nie jest uczennicą szkoły podstawowej i nie wygrała konkursu na najlepsze wypracowanie. Dialogi zrealizowane jak najszybciej, bardzo mało opisów, tych konkretnych opisów które nadałyby niepowtarzalnej aury tej książce.Zawiodłam się, bo nawet nie wiem czemu, ale mam ochotę przeczytać książkę o lekkiej tematyce, ale napisanej solidnie, z klimatem.
Pomimo nie tak złej fabuły, jej rozwinięcie spowodowało, że czekałam na koniec. Szkoda, myślę, że gdyby ktoś się postarał to wyszłaby z tego całkiem dobra opowieść.
Dodatkowo skopiowana okładka... To smutne, bo ta książka nawet nie ma szansy udawać jakiegoś love story.

mida189 | 2013-04-09

Książka opowiada naprawdę ciekawą (dla nastolatków) historię wakacyjnej miłości. Marta i Maciek poznali się na wakacjach w Ścinawce. Oboje nie chcieli się tam znaleźć, ale, jak to się mówi, nie ma tego złego co co by na dobre nie wyszło.
Niestety, mimo ciekawie zapowiadającej się historii dostałam nijakich bohaterów, niezbyt interesujące dialogi. Ratunkiem są ciekawe opisy miejsc, które zwiedzali. Sama chętnie bym się wybrała do tej Ścinawki tylko do której: Dolnej, Średniej czy Górnej?
Zraziły mnie nieścisłości w pisowni, stylistyce, ale najpoważniejszymi, jak dla mnie, błędami były mylne fakty z życia księżnej Daisy:
- jej mąż nie był nazywany Bolko, lecz jej syn Konrad,
- nie miała ona również syna o imieniu Maksymilian, lecz Aleksander,
- miała ona ukończone 18 lat kiedy poślubiła Hansa Heinricha XV Hochberga,a nie jak podano w książce 16 lat.
Jednym słowem pozdrawiam redaktora opracowującego tekst;)

Mruczanka | 2013-06-04
Przeczytana: 03 czerwca 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Chodźmy się przejść nad rzekę. Świeci słońce, ptaszki śpiewają... Czego chcieć więcej?

Piętnastoletnia Marta po rozwodzie rodziców wyjeżdża z matką i młodszym bratem na wakacje w okolice Kudowy Zdrój. W czasie pobytu w pensjonacie poznaje tajemniczego szesnastolatka Maćka, którego rodzice również się rozwiedli. Spędzając wspólnie czas na zwiedzaniu okolicznych atrakcji, zakochują się w sobie. Niestety kiedy wydaje się, że nic nie może ich rozłączyć, Maciek razem ze swoja matką nagle bez słowa pożegnania wyjeżdżają. Jaką tajemnice kryje Maciek? Czy odkrycie jej przez Martę zabije jej uczucia do chłopaka?

O czym jest książka "Chłopak z wakacji", świetnie nam przedstawia opis książki ze strony wydawnictwa Lucky, a jest w sumie też jej streszczeniem. Rodzice piętnastoletniej Marty się rozwiedli i akcja zaczyna się, gdy Marta wraz mamą i bratem wyjeżdża na wakacje. Czytelnik zaraz na początku dowiaduje się, że rodzice Marty się rozwiedli, a jej matka nadal nie może dojść po tym...

Klaudia | 2013-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2013

Mi książka się spodobała. Pisaliście, że czytając ją nie czuliście wakacji, nie zgadzam się z tym dużo wątków o zwiedzaniu, słońcu. Adekwatnie czuć w książce lato jak i wakacje :) Cudowne opowiadanie :) Ja ze swojej strony mogę napisać tyle, że polecam :)

Asia | 2014-07-21
    Nasza paczka