Kosmiczny Klejnot

Wydawnictwo: Wydaje.pl
6 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny

Moja książka to kryminał retro. Akcja rozgrywa się w Polsce, w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku - w epoce Jedynie Słusznego Ustroju. Z warszawskiego Instytutu znikają płytki półprzewodnika wytworzonego na radzieckiej stacji kosmicznej. Przekazany przez ZSRR materiał ma duże znaczenie wojskowe. Do akcji wkracza kapitan Grad - trzeba uniknąć politycznych konsekwencji afery.

źródło opisu: http://wydaje.pl/e/kosmiczny-klejnot

źródło okładki: http://wydaje.pl/e/kosmiczny-klejnot

Karolcia288 | 2019-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2019

Ciekawy kryminał - na pewno poprzez umieszczenie historii w poprzedniej epoce szczęśliwości. Całkiem zgrabna historia - chociaż mnie trochę męczyły opisy techniczne - ale to tylko moja subiektywna opinia. Całkiem niezły kawałek literatury.

Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-booki, 2013
Przeczytana: 05 września 2013

Ciekawa lektura na jeden wieczór, czyta się szybko i z zainteresowaniem. Niewątpliwą zaletą książki są "przemycane" mimochodem ciekawe informacje o monokryształach i półprzewodnikach (gdyby było ich więcej, byłoby pewnie jeszcze ciekawiej:)