Chłopcy 2. Bangarang

Okładka książki Chłopcy 2. Bangarang Jakub Ćwiek Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Chłopcy 2. Bangarang
Jakub Ćwiek Wydawnictwo: Sine Qua Non Cykl: Chłopcy (tom 2) Seria: Imaginatio [SQN] fantasy, science fiction
Chłopcy (tom 2)
Imaginatio [SQN]
Sine Qua Non
2013-08-28
2013-08-28
Chłopcy Piotruś Pan Dzwoneczek motocykle

Powrót motocyklowych Chłopców

2070 ocen

Przeczytałam tę część od razu po pierwszej, podobala mi się mniej niż pierwsza. Odniosłam wrażenie, że to bardziej zbiór opowiadań niż powieść, pierwsza część była dużo bardziej spójna. Zakończenie postawiło akcję w takim punkcie, że muszę natychmiast wziąć się za trzecią część. Fabuła naprawdę wciąga.
Uwaga! Książka zawiera dużo wulgaryzmów, seksu i przemocy. Nie polecam jej nastolatkom.

Uwaga! Książka zawiera dużo wulgaryzmów, seksu i przemocy. Nie polecam...

Ulubiona banda powraca. Nadal odjechana, nadal pełna chłopięcego uroku, doprawionego szczyptą przemocy i odrobiną patologii. Testosteron, seks, uprzedzenia i stereotypu mieszają tu się z zapachem benzyny i rykiem motocykli (bo motor to jest w kosiarce!) To proste historie w specyficznym klimacie, ale właśnie takie mają być.
Zaczynam trójkę!

Zaczynam trójkę!

Zwykle zaczętą książkę pochłaniam dość szybko. Wyjątkiem są naprawdę dobre pozycje, które (z bólem) sobie wydzielam, żeby jak najdłużej zostać z ich bohaterami. Najwyższą kategorię zajmują u mnie te, które ze wszystkich sił pragnę wydzielać, ale tak bardzo mnie pochłaniają, że wbrew sobie przeznaczam na nie każdą wolną chwilę. "Bangarang" nie należy do żadnej z nich. Książkę czytałem przez blisko pół roku, sięgając po nią tylko wtedy, gdy naprawdę nie miałem nic innego do roboty. Nie powiem, żeby była zła, ale jednak coś nie zaiskrzyło między nami... Pierwszy tom wydał mi się przeciętny, ale na tyle dobrze się bawiłem, że sięgnąłem po kolejny. Tym razem było gorzej. To wciąż dość zgrabne (i powiewające patologią) opowiadania, ale nadal czegoś im brak. Tak było przez większość książki, ale oczywiście autor musiał zostawić mnie w takim momencie, że po prostu muszę sięgnąć po kolejny tom - z własnej i nieprzymuszonej woli. Niby nie utożsamiasz się z bohaterami, niby nie masz ochoty na dalszą przygodę, niby masz coś innego do roboty, niby... Nibylandia i tak cię przyciąga. Pora na kolejny tom.

Ta część podobała mnie się bardziej. Chłopcy w końcu troszeczkę wydorośleli, choć kłopoty to ich specjalność 😊
Książkę czyta się genialnie, szybko i lekko.Mnóstwo śmiechu ,po prostu jazda bez trzymanki😊 Wejście mocne ,z przytupem ,zakończenie zaś troszkę smutne.

Ależ to się kurewsko pięęęęęęknie rozwija! Chłopaki zaczynają... dorastać? I okazuje się, że życie to nie jest bajka.
Znacie to? Znacie, ale i tak przeczytajcie.

Znacie to? Znacie, ale i tak przeczytajcie.

Drugi tom podtrzymuje moje odczucia tak jak w pierwszym tomie, czyli pokochałam go całym sercem, chociaż to co się stało pod koniec tomu rozwaliło mnie totalnie i zaczęłam lekko nienawidzić Ćwieka i jednocześnie chce czytać dalej. Więc to taki love to hate relationship fana haha.

Jakub Ćwiek jest polskim pisarzem i scenarzystą, znany przede wszystkim z serii książek o Dzwoneczku i Chłopcach. Jego twórczość często łączy elementy fantastyki, humoru i przygody, adresowane głównie do młodzieży i osób lubiących lekkie, nieco szalone historie.

W "Chłopcach 2. Bangarang" powracają Dzwoneczek i jej banda wiecznie niedojrzałych Chłopców. Książka przedstawia kolejne przygody tej grupy bohaterów, które oczywiście nie obędą się bez kłopotów i niebezpieczeństw. Czy to klubowy zjazd, motocyklowa wycieczka czy popołudnie w opuszczonym Lunaparku, każdego dnia czeka na nich nowa przygoda. Jednak tym razem na końcu drogi czai się coś największego i najbardziej przerażającego - śmierć i perspektywa dorosłości.

Autor przedstawia świat, w którym dobra zabawa jest nierozerwalnie związana z kłopotami i niebezpieczeństwami. Książka oferuje dynamiczną akcję i szereg szalonych sytuacji, które nie pozwalają czytelnikowi na nudę. Jakub Ćwiek doskonale wplata humor w opowieść, co sprawia, że czytanie staje się lekkie i przyjemne.

Jednakże, "Chłopcy 2. Bangarang" może nie być dla każdego. Choć książka ma swoje mocne strony, to niekiedy narracja może być nieco chaotyczna, a humor może nie trafić w gusta wszystkich czytelników. Niektóre wątki mogą wydawać się przewidywalne, a fabuła nie zawsze utrzymuje równy poziom zainteresowania.

Mimo pewnych wad, książka nadal oferuje rozrywkę i zapewnia przyjemne czytanie dla fanów serii i osób, które lubią lekkie, pełne humoru historie. Oceniam "Chłopców 2. Bangarang" na 6/10.

Okładka: 7/10
Treść: 6,5/10

Dużo ciekawsza od pierwszej części. Powoli wszystko składa się w całość i zaczyna tworzyć spójną historię. Lepiej poznajemy głównych bohaterów i ich przeszłość, dobrze rozwija się też główny wątek związany z chęcią stworzenia lunaparku, do tego kilka szalonych przygód (w tym walka z wrogim gangiem) no i czające się niebezpieczeństwo pod postacią Lubego.

Wciągnęłam się.

Okładka: 7/10
Treść: 6,5/10

Pierwszy tom był zdecydowanie lepszy🙂

Pierwszy tom był zdecydowanie lepszy🙂

Ciekawa interpretacja słynnych Zaginionych Chłopców z Piotrusia Pana. Fabuła jest prosta ale bardzo tajemnciza i wciągająca. Polecam. Zapraszam też na swojego bloga https://okonapopkulture.blogspot.com/

Video

Video