Chłopcy 2. Bangarang

Patronat LC
Jakub Ćwiek Wydawnictwo: Sine Qua Non Cykl: Chłopcy (tom 2) Seria: Imaginatio [SQN] fantastyka, fantasy, science fiction
Sine Qua Non
Chłopcy Piotruś Pan Dzwoneczek motocykle

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Powrót motocyklowych Chłopców

28 Link do recenzji

Drugi tom podtrzymuje moje odczucia tak jak w pierwszym tomie, czyli pokochałam go całym sercem, chociaż to co się stało pod koniec tomu rozwaliło mnie totalnie i zaczęłam lekko nienawidzić Ćwieka i jednocześnie chce czytać dalej. Więc to taki love to hate relationship fana haha.

Moje pierwsze spotkanie z twórczością J.Ćwieka, traf chciał, że padło na drugi tom cyklu"Chlopcy".Trochę nieszczęśliwie się złożyło, że akurat zacząłem od tej części, niejako od środka i pewnie w jakimś stopniu rzutuje to na tak niską ocenę. Natomiast sam cykl to niestety nie moja bajka,wynudziłem się okropnie przy tym tomie,nadaremnie łudząc się na jakiś przełom, który by...

Jestem w dużym szoku, że książka aż tak mi się spodobała. Miło czasem odprężyć się i poczytać o historii tak oderwanej od rzeczywistości. Seks i przemoc, dużo dużo dużo dobrego humoru i mądrych przesłań wplecionych między to wszytko.

Jeżeli książka pomimo, że autor "psuje" Ci jedną z ulubionych postaci z dzieciństwa, a Tobie się podoba, to chyba jednak jest dobrze.. No chyba, że jesteś kolejną Wendy. Ćwiek to jeden z nielicznych, których czytam od deski do deski, łącznie ze wstępam, epilogami i podziękowaniami ;)

Nie będę się jakoś bardzo rozwodzić nad fabułą, tym razem chcę żebyście głównie zrozumieli moje odczucia wobec całej serii. W pierwszym tomie poznajemy świat, bohaterów oraz ich background story, czyli jak to się stało że trafili do naszego świata i stali się gangiem motocyklistów. Pierwszy tom podoba mi się najbardziej, być może dlatego że jest najlżejszy ze wszystkich....

Bangarang to drugi tom przygód o dorosłych dzieciach.Jedne rozdziały są lepsze drugie trochę słabsze ale ogólnie czyta się szybko i dobrze. Jest literatura rozrywkowa będąca odskocznią od poważniejszej literatury. Dużym plusem jest dodatek , posłowie i ilustracje.

Świetna kontynuacja dobrej historii

Doskonałej powieści ciąg dalszy. Kiedy czytałem pierwszy tom chłopców odżyły dziecięce wspomnienia obrazów z bajek i ich bohaterów czających się gdzieś na granicy postrzegania... a może na granicy światów...? Ci bohaterowie byli oczywiście inni, pełnoletni, brodaci i opaleni papierosami lecz ja widziałem w nich ten blask oczu i chęć przygody. Widziałem w nich dzieci,...

Ocena dotyczy całego cyklu. Moja ulubiona książka Ćwieka.

Też dobre

Dyskusje