Lorn 
status: Czytelnik, ostatnio widziany 1 tydzień temu
Teraz czytam
 • Boże igrzysko. Historia Polski
  Boże igrzysko. Historia Polski
  Autor:
  To klasyczne już dziś opracowanie, stanowiące punkt wyjścia każdych studiów nad historią Polski. Od czasu ukazania się w 1989 r. Boże Igrzysko osiągnęło już nakład ponad 100 tys. egzemplarzy.
  czytelników: 4279 | opinie: 89 | ocena: 7,57 (1079 głosów) | inne wydania: 8
 • Inne światy
  Inne światy
  Autorzy:
  Za każdym pociągnięciem pędzla kryją się całe wszechświaty. Michał Cetnarowski Mistrzowie słowa i dziesięć całkowicie odmiennych opowieści. Co je łączy? Fascynacja obrazami jednego z najbardziej doc...
  czytelników: 1209 | opinie: 62 | ocena: 6,73 (211 głosów)
 • Star Wars Battlefront II: Oddział Inferno
  Star Wars Battlefront II: Oddział Inferno
  Autor:
  Elitarny oddział szturmowy sił Imperium otrzymuje zadanie: rozprawić się z grupą rebelianckich wojowników o wolność. Stawką są niebezpieczne sekrety i zabójcza zemsta. Po upokarzającej kradzieży plan...
  czytelników: 93 | opinie: 5 | ocena: 6,53 (30 głosów) | inne wydania: 1
 • Uczta dla wron: Sieć spisków
  Uczta dla wron: Sieć spisków
  Autor:
  Wojna pięciu królów zbliża się do końca. Lannisterowie i ich sojusznicy uważają się za zwycięzców, jednakże nie wszystko w kraju idzie dobrze. Niezadowoleni z ich rządów wciąż spiskują i zawierają now...
  czytelników: 25390 | opinie: 361 | ocena: 7,91 (14639 głosów) | inne wydania: 2

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-11-28 07:20:23
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-11-28 07:19:56
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam, Posiadam
 
2018-11-27 09:48:13
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Po co ta książka? Nie wiem... Jest w niej kilka ciekawostek, jak początek współpracy Ahsoki z Rebelią, jak wytłumaczenie na potrzeby Nowego Kanonu natury kryształów, czy nawet sposób w jaki bohaterka uniknęła czystki po Rozkazie 66. Poza tym książka jest słabiutka, fabuła gorsza i bardziej rozwleczona niż w nie jednym odcinku TCW.
Ciekawostka -mimo że Ahsoka przez niemal 3/4 książki ukrywa...
Po co ta książka? Nie wiem... Jest w niej kilka ciekawostek, jak początek współpracy Ahsoki z Rebelią, jak wytłumaczenie na potrzeby Nowego Kanonu natury kryształów, czy nawet sposób w jaki bohaterka uniknęła czystki po Rozkazie 66. Poza tym książka jest słabiutka, fabuła gorsza i bardziej rozwleczona niż w nie jednym odcinku TCW.
Ciekawostka -mimo że Ahsoka przez niemal 3/4 książki ukrywa się pod fałszywą tożsamością, to mniej więcej w połowie książki jedna z postaci zwraca się do niej po imieniu, zarówno w wersji polskiej jak i angielskiej :)

pokaż więcej

 
2018-11-09 07:27:28
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam, Posiadam
 
2018-11-07 07:25:31
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Ciekawy pomysł, podoba mi się sposób opowiedzenia historii, oraz oryginalna i dość niesztampowa geneza tytułowej postaci. Ta książka świetnie współgra z wyciętą sceną z Ostatniego Jedi, gdzie Phasma dla utrzymania pewnej tajemnicy zabija szturmowców. Trochę pod koniec przeszkadzał mi brak odwagi autorki w kwestii uśmiercenia jednego z bohaterów, oraz uproszczenie kwestii sprawowania władzy w... Ciekawy pomysł, podoba mi się sposób opowiedzenia historii, oraz oryginalna i dość niesztampowa geneza tytułowej postaci. Ta książka świetnie współgra z wyciętą sceną z Ostatniego Jedi, gdzie Phasma dla utrzymania pewnej tajemnicy zabija szturmowców. Trochę pod koniec przeszkadzał mi brak odwagi autorki w kwestii uśmiercenia jednego z bohaterów, oraz uproszczenie kwestii sprawowania władzy w Najwyższym Porządku, ale książka jak najbardziej z "tych lepszych" w nowym kanonie.

pokaż więcej

 
2018-10-15 12:56:28
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać, Posiadam
Autor:
 
2018-10-12 09:23:40
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Wiele sobie obiecywałem po te książce, może trochę za wiele.
Pierwsze rozdziały są chyba skierowane do ludzi o absolutnie żadnej świadomości finansowej. Nie chce mi się wierzyć, że komukolwiek kto przeżył kilka miesięcy na własny rachunek i nie zdechł z głodu, trzeba tłumaczyć, że nie można wydawać wszystkich zarobionych pieniędzy, że nie należy zaciągać długów, czy że należy oszczędzać...
Wiele sobie obiecywałem po te książce, może trochę za wiele.
Pierwsze rozdziały są chyba skierowane do ludzi o absolutnie żadnej świadomości finansowej. Nie chce mi się wierzyć, że komukolwiek kto przeżył kilka miesięcy na własny rachunek i nie zdechł z głodu, trzeba tłumaczyć, że nie można wydawać wszystkich zarobionych pieniędzy, że nie należy zaciągać długów, czy że należy oszczędzać pieniądze. Z drugiej strony, jeśli tacy ludzie na prawdę funkcjonują, to raczej nie sięgną po tą książkę.

Dużo bardziej wartościowe są kolejne rozdziały, ten o kredytach hipotecznych, o inwestowaniu czy o mechanizmach bankowych, z nich wyciągnąłem trochę wiedzy, a trochę uporządkowałem. Jest to pozycja wartościowa, jeśli ktoś ma blade pojęcie o tym, jak oszczędzać pieniądze i nie wie gdzie zacząć zdobywać wiedzę, bogata bibliografia daje punkty zaczepienia do kolejnych lektur. "Przepisu na sukces" jednak nikt tu nie znajdzie, co z resztą autor szczerze i jednoznacznie daje do zrozumienia już we wstępie.

pokaż więcej

 
2018-10-03 09:42:18
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać, Posiadam
Cykl: Kroniki Diuny (tom 1) | Seria: Diuna
 
2018-10-02 14:11:33
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:

Bardzo dobry, klasyczny King! Trochę horroru, trochę kryminału, powrót znanych bohaterów -bardzo strawna mieszanka. Powieść rozwija się w zwyczajowym dla autora tempie. Jak zwykle u Kinga, bardziej chce się poznać kolejny rozdział niż dotrzeć do finału. Zakończenie mimo że ciut przewidywalne, to jednak satysfakcjonujące, a to nie jest standard w wykonaniu tego pisarza, więc doceniam tym bardziej.

 
2018-09-20 07:59:51
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:

Mam bardzo mieszane uczucia co do tej książki. Należałoby ją podzielić na dwie części, tą która opisuje historię przed premierą pierwszego z filmów i ciąg dalszy. Następnie część pierwszą należałoby wyrzucić. Pierwszych 150-200 stron to historia o tym jak Lucas kształtował się jako "Stwórca", jak dochodził do pomysłu stworzenia Gwiezdnych Wojen. Historia opowiedziana z kronikarską dokładnością... Mam bardzo mieszane uczucia co do tej książki. Należałoby ją podzielić na dwie części, tą która opisuje historię przed premierą pierwszego z filmów i ciąg dalszy. Następnie część pierwszą należałoby wyrzucić. Pierwszych 150-200 stron to historia o tym jak Lucas kształtował się jako "Stwórca", jak dochodził do pomysłu stworzenia Gwiezdnych Wojen. Historia opowiedziana z kronikarską dokładnością i kronikarską nudą. Zabawa zaczyna się gdy docieramy do pierwszych szkiców scenariusza Nowej Nadziei, od tego momentu warto zapiąć pasy, bo fan Gwiezdnych Wojen znajdzie tam wiele smaczków i mniej lub bardziej znanych faktów.

Z jednej strony jestem pod ogromnym wrażeniem pracy wykonanej przez autora przy gromadzeniu źródeł i zbieraniu informacji, z drugiej strony w kilku miejscach Taylor tak skacze po linii czasowej i wydarzeniach z ostatnich 40 lat, że osoba nieobeznana z tematem może się zgubić. W pewnym momencie z tekstu wynika, że najpierw otrzymaliśmy papierową serię Dziedzictwo, a później premierę miała Zemsta Sithów. W trakcie czytania znalazłem też kilka błędów merytorycznych i dat które nie mają prawa być prawdziwe. Słyszałem, że jest to w pewnym stopniu kwestia rodzimego wydania i błędów popełnionych przy tłumaczeniu, jednak oceniam książkę taką jaka jest.

Przy wszystkich tych ułomnościach jest to równocześnie pozycja którą warto przeczytać. Rzuca wiele światła na historię Gwiezdnych Wojen, na to jak mogłaby wyglądać Oryginalna Trylogia gdyby Lucasowi nie pomogło kilka osób dzisiaj nieco już zapomnianych. Warto przeczytać jaki wpływ na Sagę ma nastawienie fanów, jak Lucas podchodził do swojego dzieła i co było dla niego najważniejsze przy Oryginalnej Trylogii, co przy Trylogii Prequeli a dlaczego w ogóle pomyślał o epizodach VII-IX. Przede wszystkim warto z dzisiejszej perspektywy zastanowić się czy przejęcie marki przez Disney'a to na prawdę taki zły pomysł? Bo wbrew obiegowej opinii, być może właśnie ten ruch uratował Gwiezdne Wojny dla nas i kolejnych fanów, bo może gdyby nie to, to innych Gwiezdnych Wojen by nie było w ogóle?

pokaż więcej

 
2018-09-20 07:36:48
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Cykl z Wampirem (tom 3)
 
2018-09-20 07:36:44
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Cykl z Wampirem (tom 2)
 
2018-09-20 07:36:38
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Cykl z Wampirem (tom 1)
 
Moja biblioteczka
409 11 45
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (2)

zgłoś błąd zgłoś błąd