Jeszcze się spotkamy

Wydawnictwo: Damidos
literatura piękna
Bridget

Najnowsza powieść Iwony Sobolewskiej, podobnie jak jej poprzednie książki, jest historią z życia nastolatków. Główna bohaterka, Hania, od lat utrzymuje kontakt listowny ze swoim przyjacielem, Gabrielem. Wspólnie rozwiązują nurtujące ich problemy, dzielą się zmartwieniami i radościami. Łączy ich szczególna nić porozumienia. Akcja książki rozpoczyna się w momencie, gdy Hania ulega fascynacji starszym kolegą z liceum, którego chciałaby bliżej poznać. Dziewczyna wpada na nietypowy pomysł, w którego realizacji pomaga jej przyjaciółka, Laura. Wszystko jest na dobrej drodze, jednak Hanię zaczynają ogarniać wątpliwości, czy Rafał rzeczywiście jest tym, kogo potrzebuje. Dalsze komplikacje wywołuje przyjazd Gabriela. Wszystkim nasuwa się pytanie: czy tych dwoje może łączyć tylko przyjaźń?

źródło opisu: okładka

źródło okładki: okładka

Isiaaa_N | 2017-11-04
Przeczytana: 12 września 2017

Od dawna szukałam czegoś, fajnego, nietypowego. Czegoś o rodzącej się miłości dwójki przyjaciół. I znalazłam, z czego się bardzo ucieszyłam. Pojawiła się pewna przeciwność. Była to polska książka. Z polskimi imionami i miejscowościami. Trochę się tego przeraziłam, ale jeśli pozostaniecie do końca to dowiecie się czy warto przeczytać tę książkę.

Iwona Sobolewska, polska autorka, która ma na swoim koncie już kilka książek. Pisze głównie dla młodzieży. W swojej twórczości porusza typowe sytuacje, które pojawia,,Czarna owca" zaczęła pisać już w gimnazjum, jednak wydała nieco później.
ją się w życiu młodych ludzi. Książkę o tytule

Hanna jest typową dziewczyną, szaleje za chłopakami, modą i muzyką. Ma przyjaciół i chłopaka Rafała, w którym się podkochuje. Jednak największe znaczenie ma dla niej przyjaciel z dawnych lat, Gabriel. Jako dzieci spędzali ze sobą każdą chwilę, byli nierozłączni. Nie wszystko tra wiecznie, przez nową pracę ojca chłopak musi wyjechać na drugi koniec Polski....

czytamcałyczas | 2017-09-21

Jaka p[iękna i mądra książka,bardzo smutna.Wzruszająca.Prawdziwa.Smutno.

Lena | 2015-09-02

Ksiązka jest lekka. Pełna treści i przemyśleń,bardzo życiowa, jak zresztą wszystkie książki tej autorki. Przeczytałam ją jednym tchem. Polecam !:)

Agata | 2015-05-09
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 07 maja 2015

"Jeszcze się spotkamy" jest typową książką o miłości dla nastolatek. Prosta i niewymagająca lektura, którą czyta się bardzo szybko, a jeśli dodamy do tego małą ilość stron (zaledwie 150), to jest to rozrywka raptem na kilka godzin. Szczerze mówiąc nie jest to zbyt oryginalna historia. Największym minusem jest jej przewidywalność. Ponadto, miałam wrażenie, że już gdzieś to czytałam. Końcówka mnie szczerze mówiąc rozczarowała. Nie pasowała mi to do całej nieskomplikowanej historii. Odniosłam wrażenie, że zakończenie zostało napisane na siłę, bez pomysłu. Tak jakby autorka nie wiedziała, jak ją zakończyć. Na pewno za niedługo już o niej zapomnę, ale nie żałuję tych paru godzin czytania, bo przyjemnie spędziłam ten czas. Polecam jako coś lekkiego do wypełnienia wolnego czasu, ale jeśli szukasz czegoś wartego zapamiętania, to nie jest to książka dla ciebie.

Ana Te | 2015-04-06
Na półkach: Przeczytane, 2015

"Jeszcze się spotkamy" to historia Hanki, która zakochuje się w starszym koledze Rafale. Opowiada o tym w listach swojemu przyjacielowi - Gabrielowi, z którym kontakt utrzymuję głównie własnie przez korespondencję. Wspólnie rozwiązują swoje problemy, pomagają sobie i są dla siebie wsparciem. Łączy ich szczególna więź od wielu lat. Aby poznać bliżej Rafała, Hanka wpada na szalony pomysł, w którego realizacji pomaga jej przyjaciółka Laura. W trakcie przygotowywania dziewczynę zaczynają ogarniać wątpliwości, czy na pewno Rafał jest tym, kim ona go widzi i czy to własnie jego potrzebuje. Wszystko zmienia się, kiedy Gabriel przeprowadza się do miasta Hani. Dziewczyna jest rozdarta. Nie jest pewna swoich uczuć. Która więź okaże się silniejsza - miłość czy przyjaźń?

Pozycja ta jest typowym romansem dla nastolatek. Główna bohaterka zakochana w najprzystojniejszym chłopaku w szkole. Motyw, który pojawia się aż nad zbyt często zarówno w literaturze, jak i w kinematografii. A jednak nie...

Agnieszka | 2015-01-08
Przeczytana: 31 października 2014

Jeszce się spotkamy, Iwony Sobolewskiej, to historia o nastoletniej Hani, która jest zafascynowana starszym kolegą ze szkoły. Stara się jak może, niestety ten jej nie zauważa. W tedy w głowie dziewczyny rodzi się plan, który ma ułatwić jej poznanie Rafała. Przyjaciółka pomaga wcielić w życie pomysł. Niestety szybko okazuje się, że Rafał jest kimś innym niż sobie wyobrażała.

Więcej na www.czytanko.pl

Julita | 2014-10-28
Przeczytana: 28 października 2014

To jedna z książek , która naprawdę mnie wciagnęła , a Iwona Sobolewska to jedna z moich najulubieńszych autorek. CUDOWNA książka !!

Asia909 | 2014-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Szczerze mówiąc nie lubię książek tego formatu, wole większe i grubsze, ale cóż, nie żałuję, ze ja wypożyczyłam. Przeczytałam ją w ciągu kilku godzin, faktycznie- książeczka taka do torebki, szybko ja się czyta. Fabuła wciągająca, ciekawa. Kompletnie mnie wryło w fotel, gdy dowiedziałam się, że ten Gabriel jest chory na raka. Nie miałam zielonego pojęcia, że on jest chory... (okej, resztę nie zdradzam) W pewnym momencie musiałam wrócić i jeszcze raz przeczytać jakiś fragment, bo nie wierzyłam własnym oczom. Piękna powieść o pięknej przyjaźni, która bardzo rzadko się zdarza. Polecam. :)

Agnieszka | 2014-03-22
Przeczytana: 21 marca 2014

Książkę czyta się szybko i przyjemnie.Jest to pozycja na wieczór z kubkiem herbaty.Przygody Hani w czasach szkoły,jej szalone pomysły i ogromne oddanie dla przyjaźni oraz poświęcenie wszystkiego dla miłości to główne aspekty tej lektury.Końcówka natomiast daje trochę do myślenia..wzrusza serce i uświadamia,że prawdziwa miłość potrafi wytrzymać wszystko. ...
Polecam!!!

Ilona | 2014-03-04
Przeczytana: 19 lutego 2014

Idealna książka, każdy powinien ją mieć jeśli oczywiście lubią czytać książki polskiego autora.