Look

Tłumaczenie: Monika Walendowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Niebieskie Migdały". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Egmont Polska
The Look
Pani_Kultura

Ted nie jest może klasyczną pięknością, ale ma w sobie to coś, co sprawia, że pewnego dnia zostaje zaproszona na próbne zdjęcia do jednej z najlepszych w Londynie agencji modelek. Kiedy świat zawodowego modelingu staje przed nią otworem, Ted musi zmierzyć się z nie lada wyzwaniem... Czy blichtr i rywalizacja okażą się ważniejsze niż wsparcie chorej na raka siostry i rodzące się uczucie do przystojnego Nicka?

źródło opisu: Egmont, 2013

źródło okładki: Literacki Egmont

nadzieja1925 | 2014-01-05
Przeczytana: 04 stycznia 2014

Książka ma niesamowity urok, jest pełna nadziei, wiary, miłości siostrzanej, pomocy itp.: zakompleksowana nastolatka, chora na raka siostra, problem z pieniędzmi w domu i nagle szansa Ted na bycie modelką. Może ona tego nie chce, ale czego nie zrobi się dla chorej siostry, która może znaleźć się w 10% nieuleczenia raka. I jeszcze miłość: Czy związek Avy i Jessa skończy się zerwaniem z powodu choroby Avy? Co stanie się z rodzącym przez Ted uczuciem do Nicka, czy on je odwzajemni?, czy uzna ją za kolejną złą i głupią modelką?

Ta książka może się wydawać smutna i banalna, ale wcale taka nie jest. Problemy rozwiązujemy śmiechem i wsparciem, a zakończenie jest piękne, wszystko idzie dobrze, według naszych myśli!

Książka od pierwszej strony przenosi nas do Londynu, do Ted i Avy, do świata modellingu... . Czytając tę powieść można się wspaniale bawić, od czasu do czasu chichocząc...

Ruthless_Woman | 2014-03-05
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 05 marca 2014

Większość nastolatek marzy o sławie i bogactwie. Każda będąc dzieckiem pragnie być aktorką czy modelką. Ted jednak nie należy do tej "większości", jednakże szczęście się do niej uśmiechneło i dostałą propozycję od znanej agencji modelek. Dzięki siostrze, która ją przekonała spróbowała. W międzyczasie Ted musi zmierzyć się z wieloma problemami. Choroba Ave, szkolne potyczki, wielki świat rywalizacji i presji. Czy zwykła dziewczyna poradzi sobie z tym wszystkim? Czy siostrzana miłość przezwycięży chorobę? Co zrobi Ted, gdy na jej drodze pojawi się uczucie do Nicka? Odpowiedź na każde pytanie znajdziecie w cudownej książce "Look" S. Bennett. Poruszająca historia zawarta w "Niebieskich migdałach" chwyta za serca czytelnika i wzrusza aż do łez.

gleism | 2018-08-27

Prosta i lekka historia mimo że temat niełatwy. Moim zadaniem książka powinna się spodobać szczególnie nastolatkom.

czytamka | 2014-08-26
Przeczytana: 23 sierpnia 2014

Świetna książka pełna wiary, miłości, nadziei, ale również i humoru. Wzruszająca, ale i zabawna historia zwykłej dziewczyny. Ted jest zakompleksioną nastolatką - taką "kluchą" :), ale pewnego dnia zostaje zaproszona na próbne zdjęcia do znanej agencji modelek.
Gdyby nie to, że chora na raka siostra bohaterki - Ava namówiła ją na wzięcie udziału w próbnych zdjęciach pewnie dziewczyna nigdy by się na to nie zdecydowała.

Po przeczytaniu uśmiech nie schodzi z twarzy.
Jedyne czego mi brakowało to rozwinięcie wątku miłosnego między Ted, a Nickiem. Dlatego 9, a nie 10 :)

„Na zdjęciu wyglądałam jak klucha. Beztroska, szczęśliwa klucha. To moje ulubione zdjęcie. Pozostanie ze mną na zawsze.”

Sophie | 2013-03-23
Przeczytana: 18 marca 2013

Wielki świat mody to miejsce niedostępne dla zwykłych śmiertelników. Wielu skrycie marzy, żeby mieć do niego dostęp, ale głośno się do tego nie przyzna, a bo i w Polsce krąży wiele krzywdzących stereotypów, jak to na każdy temat tutaj. Znając jednak sprawę modelingu od drugiej strony za pośrednictwem przyjaciółki jakby nie było modelki, zastanawiałam się, jak przedstawi go autorka książki, Sophia Bennett.

Look powstał, jak dowiadujemy się z podziękowań, jako odpowiedź autorki na pytanie czytelniczki, jak to jest być modelką. "Może jest ciut długa, ale mam nadzieję, że będzie pomocna" mówi sama Sophia Bennett. Przekonajmy się!

Edwina, w skrócie Ted nie jest może klasyczną pięknością, ale ma w sobie to coś, co sprawia, że pewnego dnia zostaje zaproszona na próbne zdjęcia do jednej z najlepszych w Londynie agencji modelek. Kiedy świat zawodowego modelingu staje przed nią otworem, Ted musi zmierzyć się z nie lada wyzwaniem... Czy blichtr i rywalizacja okażą się ważniejsze niż...

MyBooks Nasze-recenzje | 2014-03-13

Większość małych dziewczynek chciało być kiedyś księżniczkami. Chodzić w długich balowych sukniach, nie potykać się na schodach będąc ubraną w piętnastocentymetrowe różowe szpilki... Kiedy ten etap mija dużej ilości dziewczyn przechodzi on w chęć zostania modelką. Drogie ciuchy, sława i blask fleszy. Ted jednak do nich nie należy. Nie chciała być modelką, a otrzymuje taką szansę. Może z niej skorzystać i mieć opinię nadętej snobki, albo nie brać w tym udziału i dalej być niezauważalną, nudną nastolatką jak każda, którą mija na ulicy.

"Wyglądam jak jajo przebrane za pirata."

Przyznam, że zaciekawiła mnie możliwość zobaczenia, jak to jest zostać modelką. Sama w jakiś sposób się tym interesuję, choć zdecydowanie nie polega to na czytaniu brukowców i patrzenie na "śmieszne wywrotki" gwiazd i modelek. Jakbyśmy patrzyli na "brum, brum!" który przewozi piasek i nagle wysypał mu się on w złe miejsce, albo jeszcze lepiej - cała przyczepka mu się wywróciła. Z takiej gazetki nigdy się nic...

Tytuł: Look
Autor: Sophie Bennet
Wydawnictwo: Egmont
Ocena: 9/10

Sophia Bennet, jak zresztą sama mówi, napisała tę książkę na pytanie jednej z fanek Projektu C - jej innej książki - jak to jest być modelką. Sama autorka pisze, że odpowiedź jest może ciut długa, ale ma nadzieję, że przydatna. Zobaczymy:)

Teraz jest tyle książek idących schematem: wampir/wilkołak/anioł + elegancki trójkącik miłosny, że człowiekowi aż robi się niedobrze, no bo ile można czytać o tym samym, ja się pytam? Look to doskonały odpoczynek od przytłaczającej ilości książeczek, "Ona była zwykłą...

miiincik | 2013-03-27
Przeczytana: 23 marca 2013

Każda dziewczynka przeżywa fascynację światem mody, nie ma kobiety, która nie marzyła o zawodzie modelki. Duże zarobki, oryginalne ubrania, fotografie zapierające dech w piersiach i sława. Płeć piękniejsza zawsze dąży do bycia rozpoznawalną, a pracując w branży modelingu nie sposób takowej sławy uniknąć. O tych marzeniach, oczekiwaniach, a przede wszystkim o byciu modelką naprawdę opowiada najnowsza książki Sophii Bennett - "Look" !

Ted nie jest pięknością, w jej mniemaniu, nigdy nawet nie nie była. Bo, czy komuś mogą się podobać patykowate, długie nogi, przeraźliwie niekształtne ręce i metr osiemdziesiąt samych kości? Jak się okazało, uroda Ted była wprost stworzona do pozowania przed kamerą i występowania w pokazach mody. Nastolatka, po usilnych namowach siostry, decyduje się na rozpoczęcie kariery modelki. Co z tego wyniknie?
Na pewno kłopoty, bo w książkach młodzieżowych już tak jest. Ale nie tylko, bo "Look" jest przede wszystkim opowieścią mądrą, wzruszającą, a czasami też...

Oliwiao777 | 2015-11-03

W skrócie: Bardzo fajna książka.
Porusza głębszą tematykę o odkrywaniu siebie i podejmowaniu własnych decyzji. Pokazuje, że każdy jest wyjątkowy. Napisana została z humorem co bardzo mi się podobało :D
Główną bohaterką jest (nieletnia) Ted. Nie wyróżnia się jakoś szczególnie, prócz wzrostu. Nie można powiedzieć, że jest pewna siebie, w porównaniu do jej siostry.
Pewnego dnia obie dziewczyny poszły zarobić pieniądze grając na ulicy. Tam Ted zostaje zauważona przez Simona, który wręcza jej wizytówkę, co powoli i stopniowo wprawia maszynę w ruch.
Makijaż, stroje, nowe znajomości, choroba, wzloty i upadki, dwie strony obiektywu. Przygoda Ted.

Podchodziłam do lektury tej książki dość entuzjastycznie. Spodziewałam się po niej całkiem przyjemnej powieści dla młodzieży i miałam nadzieję, że spędzę w jej towarzystwie niezapomniane chwile. W tym przypadku rzeczywistość okazała się nieco inna i już po kilkudziesięciu stronach wiedziałam, iż nie będę zachwycona ze spotkania z twórczością Sophii Bennett. Od samego początku czegoś mi w niej brakowało i strasznie żałowałam, że autorka nie dopracowała tego utworu jeszcze bardziej. Wydaje mi się również, że to we mnie może tkwić problem, a fakt, że nie należę do najmłodszych czytelników, wcale mi w tym nie pomaga. Zacznijmy jednak od krótkiego przybliżenia fabuły tej powieści, a dopiero potem przejdziemy do wniosków.

"Look" opowiada swoim czytelnikom historię nastoletniej Ted, która podobnie jak tysiące innych dziewczyn jest zakompleksiona na punkcie swojego wyglądu. Uważa go za mocno przeciętny i nigdy by się nie spodziewała, że mogłaby zostać przez kogoś zauważona. Pewnego dnia...