Zgłosuj na książki roku 2017

Perfekcjonistka

Wydawnictwo: Damidos
978-83-7855-028-0

Kolejna powieść młodej, obiecującej Autorki to historia Julity, nastolatki, która stara się zapomnieć o miłości. Miłości, która ją zraniła i zadrwiła z niej. Dlatego broni się przed jakimkolwiek nowym uczuciem. Julita do perfekcji doprowadza swój wygląd, chcąc tym zamaskować złamane serce. Książka opowiada również o perypetiach bohaterki w szkole muzycznej, o jej relacjach z kolegami i przyjaciółmi, a także o odkrywaniu talentów i dostrzeganiu wartości. Ukazuje życie uczniów, ich zainteresowania i pasje.

źródło opisu: http://merlin.pl/Perfekcjonistka_Iwona-Sobolewska/...(?)

źródło okładki: http://merlin.pl/Perfekcjonistka_Iwona-Sobolewska/...»

witcherrie | 2015-11-25
Przeczytana: 24 listopada 2015

Opis na okładce może wzbudzić wielką chęć do przeczytania tej książki. ''Młodzieńcza miłość, postrzeganie własnych wartości''...W moim przypadku było właśnie tak, ale rozczarowanie sięgnęło głębokiego dna.
Julita zawsze była w cieniu starszej siostry, co nie pozwoliło jej znienawidzić Paulinę. Julita ma poważny uraz do chłopaków-jej pierwsza miłość rzuciła ją mówiąc: ''Byłaś moją zabawką i znudziłaś mi się''. Ma niezastąpioną przyjaciółkę, którą ceni nad życie. Właściwie to nadal jest fajnie, co nie? No nie. Wszystko jest opowiedziane w najnudniejszy na świecie sposób. Autorka używa tak nużącego i męczącego sposobu narracji, że głowa mała. Książka kończy się nijak i powoduje jeszcze większe zniesmaczenie.
Nie polecam

Jestem oczarowana tą książką młodej autorki Pani Iwony Sobolewskiej
pięknie napisana, postacie pozytywne...fajne.
Julita to dziewczyna miła, sympatyczna, ma zranione serce dla niej chłopacy to świnie, pozbawieni jakikolwiek uczuć traktują ją jak zabawkę.
Julita ma młodszą siostrę Paulę, rodzice są wpatrzeni w nią widzą w niej ukochaną córeczkę, uważają za najlepszą i idealną.
Julita czuje się gorsza dlatego chce zmienić swój wizerunek, dobrać doskonały makijaż i mieć świetne ciuchy, żeby być perfekcyjna.
Dziewczyna poznaje Dawida chłopak zwraca uw8agę na Julitę, zakochuje się.
Powieść urzekająca, cudowna nie mogłam się od niej oderwać tak wciąga i daje dużo wzruszeń, emocji.

Magdalena | 2013-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2013

Zabierając się za tę książkę nie miałam wielkich wymagań co to treści, wiedząc ile lat ma autorka. Ale muszę przyznać, że podobała mi się ta powieść. Dużo śmiesznych momentów, aktualne problemy nastolatków i cudowny wątek miłosny. Książka poprawiająca humor, idealna na zły humorek : )

DreAms44 | 2016-08-07
Na półkach: Przeczytane, Z Biblioteki, 2016
Przeczytana: 06 sierpnia 2016

Szybko i łatwo się czyta. Lekki język, prosta, nieskomplikowana fabuła - czasami przewidywalna. To książka, którą czyta się z leniwym uśmiechem na ustach. Wątki, jak dla mnie, słabo rozwinięte. Książka mogłaby być dłuższa, ale co kto lubi. Nie jest źle. Jak większość młodzieżówek, "Perfekcjonistka" relaksuje, nie męczy zawiłością, odrywa od świata zewnętrznego i wciąga czytelnika w akcję powieści. Inne książki autorki bardziej mi się podobały, ale czytałam je kilka lat temu, więc i mój gust trochę uległ zmianie. Reasumując, to lektura na jeden raz. Łatwa, przyjemna i odprężająca, jednak bez zbędnych oczekiwań. Dla niewymagających, szukających luźnej, nieskomplikowanej fabuły będzie świetną odskocznią.

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Główna bohaterka stała mi się bliska i tak przeżywałam wszystko razem z nią.Książka wciągająca,nie sposób ją odłożyć,bo będziesz myśleć tylko o tym,co znajdzie się w następnym rozdziale.Szkoda tylko,że ten frajer Marcin jeszcze żyje :D To on powinien zostać (SPOILER!) przejechany zamiast Tryśki :D Przyznacie,że wtedy byłoby ciekawiej :D
A Dawid to mmm <3 Zazdroszczę Julicie takiego chłopaka :D
I ten cytat : ''Jesteś jak badziewny horror'' - str.54 Tak to się obraża w dzisiejszych czasach !
Mogę wam z ręką na sercu polecić tą książkę :)

lkkolo | 2013-04-04
Na półkach: Przeczytane, 2013, Gat. Romanse
Przeczytana: 04 kwietnia 2013

Polska opowieść o "poskromieniu złośnicy". W wielu miejscach przewidywalna, ale i tak wciągająca fabuła.

groszek456 | 2014-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2014

Książkę "Perfekcjonistka" napisaną przez Iwonę Sobolewską przeczytałam przypadkowo. Bardzo spodobał mi się opis umieszczony z tyłu okładki, a główna bohaterka już od samego początku kojarzyła mi się z bliską mi osobą. Pani Iwona niedawno skończyła maturę, więc nie jest ona osobą w podeszłym wieku. Jednak nie jest to jej debiut. Jest to jej już trzecie dzieło! Autorka przenosi nas do życia tytułowej perfekcjonistki- Julity. Po zerwaniu z Maćkiem- jej chłopakiem zakrywała swój ból serca idealną fryzurą, makijażem, nienagannym ubiorem itd. Jednak po balu sylwestrowym, na który ciężko było ją namówić nastolatka zmienia swój styl bycia, co prawda powoli, ale jednak.

W publikacji tej występuje narracja pierwszoosobowa, prowadzona z punktu widzenia Julity. Co do języka autorki nie mam żadnych uwag. Był poprawny, ale też bez jakiś fajerwerków. Nie przywiązałam się do żadnego z bohaterów, choć najbardziej z nich wszystkich polubiłam Dawida, chłopaka, którego Julita poznała na balu...

Leania112 | 2015-05-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015 r.
Przeczytana: 22 maja 2015

Julita ma złamane serce i obiecała sobie,że będzie niezależna. W końcu faceci to świnie,którzy tylko bawią się jej uczuciami. Po co jej oni ? Poradzi sobie. Sama. Dziewczyna zaczyna doprowadzać się do perfekcji,chcąc zamaskować tym swój ból. Udaje jej się to,dopóki nie poznaje Dawida. Chłopak jest miły,do niczego jej nie zmusza i poza tym ma taki czarujący uśmiech... Julita jednak nie do końca mu ufa. Tymczasem Tryśka,przyjaciółka Julity zakochuje się w jej byłym chłopaku i łamaczu serc.... Książka bardzo mi się spodobała,nie mogłam się od niej oderwać. Dawid był naprawdę fajnym chłopakiem,a Julita też była w pewnym względzie podobna do mnie. To,że dziewczyna chciała się upodobnić do swojej siostry,przypominało mi historię jednej bohaterki z serii książek "Pretty Little Liars". Oczywiście mam na myśli Spencer i jej starszą siostrę,Melissę. Tyle że Spencer w sumie nie chciała być kopią Melissy,tylko chciała być od niej lepsza... nie zmienia to jednak faktu,że w obu książkach...

Czarna_Szpileczka | 2014-01-24
Przeczytana: 03 stycznia 2014

Książkę wyłowiłam w bibliotece. Długo się do niej zabierałam bo recenzje nie były zbyt zachwycające.

Zwyczajny romans albo nie zwyczajny to dużo więcej niż romans. To bardzo wciągająca opowieść o Julicie która przez chłopaka, który potraktował ja jak zabawkę, dąży do perfekcji, wszystko co tylko możliwe zostaje przez nią zrobione perfekcyjnie. Jej siostra którą rodzice uważają za doskonałą w każdym calu, wyciąga ją do swojej szkoły tanecznej na sylwestra. Na balu poznaje chłopaka, Dawida. Potem okazuje się że to jest kuzyn jej przyjaciółki, która pewnego dnia zabiera ją na sesje zdjęciową z tym właśnie Dawidem. Między nimi(nią a Dawidem) zaiskrzyło, a opowieść kończy się gdy mówią sobie co im leży na sercu.

Książka do przeczytania "jednym tchem". Takie historie nie zdarzają się w realu ale czasami warto sobie pomarzyć. :D Szczerze POLECAM!

gosia123 | 2013-03-11
Przeczytana: 11 marca 2013

Biorąc pod uwage młody wiek autorki nie należało spodziewać się cudów