Łańcuszek

literatura dziecięca
Damidos
2012-01-01
2012-01-01
literatura młodzieżowa dom dziecka powieść obyczajowa

Bohaterka książki - siedemnastoletnia Julia - ma kochającą rodzinę, okazały dom i najmodniejsze ciuchy. Do szkoły wozi ją szofer limuzyną. Jednak za tym wspaniałym obrazkiem kryje się cichy dramat dziewczyny. Nikt z jej otoczenia nie wie, że spędziła dzieciństwo w domu dziecka, a potem została adoptowana, co Paweł i Kinga, którzy ją adoptowali, skrzętnie ukrywają przed znajomymi. Julia nic nie wie ani o swoim pochodzeniu ani o biologicznych rodzicach. Gdy przypadkiem poznaje przystojnego, choć zarozumiałego Sebastiana, nie domyśla się nawet, jak bardzo ta znajomość wpłynie na jej losy. Rodzinne wakacje w Chorwacji, w towarzystwie Sebastiana i jego rodziców przyniesie odpowiedź na pytanie: kim naprawdę jest Julia.

Jak ja uwielbiam się rozczarowywać, kolejną "debiutancką" powieścią (lub którą z kolei) jakiejś licealistki. Choć poziom książki sięgnął bloga gimnazjalistki, to czytałam gorzej napisane książki. Dlatego oceniam na 3 zamiast na 1. Bo i postacie mdłe i fabuła równa historii kolejnego Kopciuszka. Może gdybym miała czternaście lat, to by mi się podobała. A tak przynajmniej się pośmiałam.

"Łańcuszek" to książka , którą czyta się szybko i z wielką przyjemnością. Historia w niej przedstawiona jest na tyle ciekawa,że chce się wiedzieć co będzie dalej. Julia i Seba tworzą fajną parę i sedno tej książki ( jak dla mnie ). Polecam miła lektura na dwa dni :-)

Opowieść o miłości, o odnalezieniu swojej tożsamości oraz o zaufaniu innym. I o rodzinie, która może okazać się całym naszym światem.
I o tym jak pewien łańcuszek może zmienić całe nasze życie. Jest to również opowieść o odkrywaniu dawno zakopanych tajemnic, które musiały w końcu ujrzeć światło dzienne. Polecam.

To jest moja 2 druga ksiązka tej autorki i nie zawiodłam się.
Jest super opowiada o prawdziwych emocjach poprostu o prawdziwym życiu.
Nie mam do tej książki żadnych zastrzezen stąd moja ocena :)

To jest moja 2 druga ksiązka tej autorki i nie zawiodłam się.
Jest super opowiada o prawdziwych emocjach poprostu o prawdziwym życiu.
Nie mam do tej książki żadnych zastrzezen stąd moja ocena :)

Interesująca historia dziewczyny o imieniu Julia. Julia nigdy nie poznała swoich prawdziwych rodziców,mieszka wraz z rodziną zastępczą w luksusowej posiadłości. Mimo wszystko jest nieszczęśliwa,gdyż jej macocha Kinga i przyrodnia siostra Nela są rozpieszczonymi kobietami,nie potrafiącymi nawet niczego wyprasować. Julka więc musi zająć się domem,sprzątać,gotować itp. Na całe szczęście ma jeszcze Pawła,męża Kingi i ojca dla niej i Neli. No i Sebastiana...

Książka spodobała mi się. Jest ciekawa,chociaż odrobinę przewidywalna. Związek Julii i Seby wypadł bardzo naturalnie,a nie że raz na siebie spojrzą i już wielka miłość. Nie. Oni musieli się dotrzeć... i to była najlepsza część tej książki ;) Od dawania sobie policzków do pocałunków. Trochę szkoda,że autorka nie rozwinęła wątku Ani,Bartka i Ingi,no ale cóż...mówi się trudno. Ogółem książkę polecam. Taka na jeden-dwa wieczory.

Książka bardzo dobra. Nie mogę powiedzieć na jej temat nic złego. Opowiada o trudnym losie jaki spotyka Julkę. Nie zna swoich rodziców i mieszka w domu dziecka. Jednak los po długim czasie się do niej uśmiecha i adoptuje ją rodzina. Z pozoru bogata i całkiem sympatyczna. Jednak to była przykrywka, bo macocha się nią posługuje i każe spełniać swoje zachcianki. Potem poznaje chłopaka bla... bla.... Historia dziewczyny opisanej w książce naprawdę mnie zadołowała...Bo weź tu żyj bez rodziców, których nigdy nie poznasz i którzy Cię nie chcą. Mieszkach w sierocińcach bez nikogo bliskiego, do kogo mogłabyś się wyżalić... A potem adoptuje cię taka rodzina, która macocha każe za nią sprzątać i jej służyć... Tu mowa jest o książce a nie prawdziwym przykładzie. A pomyślcie sobie jeśli w podobnej sytuacji jest jakaś osoba? Jak Wy byście się czuli na jej miejscu? Nawet strach pomyśleć... :/ Naprawdę książka jest cudna, bez sztucznego przesadzania, którego tak nienawidzę. Trochę się rozpisałam, ale musicie mi wybaczyć.^^ Naprawdę polecam. ;)

Jedyna książka polskiej autorki, która przypadła mi do gustu. Choć krótka, chwyta za serce i długo nie daje o sobie zapomnieć <3

Czytałam ją dość dawno, ale pamiętam, że byłam nią bardzo miło zaskoczona. Książka cudowna i wciągająca. Polecam. :)

Kopciuszek w słabym (i to bardzo) wydaniu.

Kopciuszek w słabym (i to bardzo) wydaniu.

• Młodzieżowe
  • 2016