Łańcuszek

Wydawnictwo: Damidos
Łańcuszek
978-83-7855-009-9
foori

Bohaterka książki - siedemnastoletnia Julia - ma kochającą rodzinę, okazały dom i najmodniejsze ciuchy. Do szkoły wozi ją szofer limuzyną. Jednak za tym wspaniałym obrazkiem kryje się cichy dramat dziewczyny. Nikt z jej otoczenia nie wie, że spędziła dzieciństwo w domu dziecka, a potem została adoptowana, co Paweł i Kinga, którzy ją adoptowali, skrzętnie ukrywają przed znajomymi. Julia nic nie wie ani o swoim pochodzeniu ani o biologicznych rodzicach. Gdy przypadkiem poznaje przystojnego, choć zarozumiałego Sebastiana, nie domyśla się nawet, jak bardzo ta znajomość wpłynie na jej losy. Rodzinne wakacje w Chorwacji, w towarzystwie Sebastiana i jego rodziców przyniesie odpowiedź na pytanie: kim naprawdę jest Julia.

źródło opisu: Okładka książki

źródło okładki: scan własny

wiejskifilozof | 2014-12-12

Ma alergię na rozpieszczone pannice z bogatego domu.Dotyczy to też tych z książek,a tu proszę ja Was,polubiłem tą Julię.Dziewczyna pochodzi z bogatego domu.Ale cóż z tego,ja za każdym razem się jej czepiają.
Że,obce.Adoptowana.Ojczym Paweł jak dziki osioł haruje ,na zachcianki wieczne skrzywionej żonki.
Kiedy akcja przenosi się do Chorwacji,jest naprawdę o czym czytać.
Książka,przeczytałem właściwie bardzo szybko.
A jak chciecie wiedzieć,kim jest Sebastian i pani Maria.To czytacie.Bo warto.

Książka za 10 zł, krótka, mała, z okładką przedstawiającą twarz najprawdopodobniej jakiejś modelki. Nie wyróżnia się z tłumu innych powieści, a jednak ma w sobie coś hipnotyzującego, coś co urzekło mnie i podbiło moje serce.

Siedemnastoletnia Julka mieszka w przestronnej willi, ma najnowszy telefon, ciuchy szyte na miarę i przeszłość w której ktoś czerwonym markerem wyraźnie i dobitnie napisał: SIEROCINIEC. Myślicie, że jakiś bogacz zlitował się nad biedną dziewczynką i przygarnął ją, by zmienić jej życie w bajkę? Mogłoby się tak wydawać, gdyby nie Kinga (pseudo matka dziewczyny) i Karolina (przyszywana siostra). Gdy tylko Paweł (ojciec) wyjedzie służbowo obie kobiety zmieniają życie Julii w piekło.

,,Łańcuszek" czyta się na prawdę szybko, można by rzec, że wręcz się go pochłania. Nie mam tu na myśli wielkości książki, ale jej treść. Mianowicie na każdej stronie coś się dzieje. Autorka nie zastosowała tu rozwlekłych opisów, które i tak większość czytelników tylko przeleciałaby...

Karolina | 2013-02-09
Na półkach: Przeczytane, Młodzieżowe
Przeczytana: 08 lutego 2013

Sama nie wiem czemu, ale książka mnie po prostu wciągnęła. Nie potrafiłam się od niej oderwać. Historia bardzo ciekawa, nie naciągana. Polecam ;)

Interesująca historia dziewczyny o imieniu Julia. Julia nigdy nie poznała swoich prawdziwych rodziców,mieszka wraz z rodziną zastępczą w luksusowej posiadłości. Mimo wszystko jest nieszczęśliwa,gdyż jej macocha Kinga i przyrodnia siostra Nela są rozpieszczonymi kobietami,nie potrafiącymi nawet niczego wyprasować. Julka więc musi zająć się domem,sprzątać,gotować itp. Na całe szczęście ma jeszcze Pawła,męża Kingi i ojca dla niej i Neli. No i Sebastiana...

Książka spodobała mi się. Jest ciekawa,chociaż odrobinę przewidywalna. Związek Julii i Seby wypadł bardzo naturalnie,a nie że raz na siebie spojrzą i już wielka miłość. Nie. Oni musieli się dotrzeć... i to była najlepsza część tej książki ;) Od dawania sobie policzków do pocałunków. Trochę szkoda,że autorka nie rozwinęła wątku Ani,Bartka i Ingi,no ale cóż...mówi się trudno. Ogółem książkę polecam. Taka na jeden-dwa wieczory.

justyna | 2014-01-04
Przeczytana: 03 stycznia 2014

Dostałam tę książkę pod choinkę, po przeczytaniu opisu nie zapowiadała się zbyt ciekawie ale usiadłam i zaczęłam czytać. Przeczytałam ją w ciągu jednego dnia. Książka od początku jest ciekawa i ciągle coś się dzieje. Zwraca uwagę na dość nie istotne rzeczy, które dzieja się co dnia w wielu domach. Nie mogłam przestać czytać. Ta książka jest pierwszą po którą sięgnęłam od rozpoczęcia roku szkolnego i nie żałuję tego. POLECAM ją każdemu kto ma trochę czasu i wolnej woli (przeczytaj chociaż początek, reszta sama się przeczyta).
POLECAM

Kaśka20 | 2014-08-15

''Nie bój się, tylko wierz.''

Moje przemyślenia:
"Łańcuszek" - Iwona Sobolewska

Każdy z Nas ma taką rzecz do której ma sentyment. Może jest to miś z dzieciństwa, a może prezent od ukochanej osoby. Dla mnie taką rzeczą był wisiorek od byłego chłopaka. Traktowałam go jak talizman, który przynosi mi szczęście. Jednak coś w tym jest. Niby jest to tylko rzecz, ale wystarczy na nią spojrzeć, a czuje się tak samo szczęśliwa jak wtedy. Traktowałam mój wisiorek jak talizman, który przyniósł mi szczęście wtedy kiedy tego najbardziej potrzebowałam. Tak już jest, jeśli uwierzymy i chcemy czegoś z całego serca, to Bóg nam w tym pomoże.

Ta książka opowiada historię 17-letniej Juli, która miała ciężkie życie. Prawie całe dzieciństwo spędziła w sierocińcu. Pewnego pięknego dnia los się do niej uśmiechnął i została adoptowana przez bogatych ludzi. Często zastanawia się, dlaczego adoptowali właśnie ją, a nie kogoś innego, ale któregoś dnia znalazła odpowiedz na wszystkie swoje pytania.

Na szyi...

beataj | 2012-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2012

Zdecydowanie targetem tej książeczki są nastolatki i choć historyjka ciekawa, to do niektórych rzeczy chyba już człek za stary ;-)

Hmmm | 2012-12-02
Przeczytana: 16 września 2012
Muniette | 2014-07-24
Na półkach: Przeczytane, Młodzieżowe, 2014
Przeczytana: 17 lipca 2014

Julia pozornie ma wszystko - urodę, piękny dom, najmodniejsze ubrania i dumną postawę. Co jeśli jednak to tylko część prawdy, a rzeczywistość wygląda inaczej? Julia wcale nie jest szczęśliwa i traci nadzieję, że los może zacząć jej sprzyjać...
Do czasu.
Czy pewna tajemnicza przesyłka odmieni życie Julii? Czy będzie miała siłę przeciwstawić się miłości? Jak daleko mogą sięgać tajemnice jej pochodzenia?

Książka banalna. Brak w niej pogłębienia psychologicznego postaci, opisów miejsc i uczuć. Niektóre dialogi wydają się całkiem naturalne, ale sytuacje w które zostały wpasowane śmierdzą absurdem.
Julia to sztuczna postać, której wydaje się, że jest samodzielna. Tak naprawdę jednak jest zbyt słaba, aby mieć swoje zdanie i posłusznie podporządkowuje się decyzjom innych. Boi się losu i nie chce go wziąć w swoje ręce.
Sebastian to rozpieszczony gnojek z cechami melancholika. Nie wiem, czy to przypadek, czy autorka po prostu postawiła dać mu trochę ludzkich cech, ale nie pasują one...

Szarratu | 2018-03-05
Przeczytana: 05 marca 2018

Jak ja uwielbiam się rozczarowywać, kolejną "debiutancką" powieścią (lub którą z kolei) jakiejś licealistki. Choć poziom książki sięgnął bloga gimnazjalistki, to czytałam gorzej napisane książki. Dlatego oceniam na 3 zamiast na 1. Bo i postacie mdłe i fabuła równa historii kolejnego Kopciuszka. Może gdybym miała czternaście lat, to by mi się podobała. A tak przynajmniej się pośmiałam.