Agata 
filmweb.pl/user/agat000, https://www.goodreads.com/user/show/13450786-agata
Studentka kochająca jazdę na nartach, książki fantasy (głównie tzw. "high fantasy") oraz symfoniczny metal. Latem zaczytuje się w romansach.
22 lat, kobieta, MB, status: Czytelniczka, dodała: 19 cytatów, ostatnio widziana 23 godziny temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-09-11 15:25:34
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018

Trafiłam na tę książkę całkiem przypadkiem. Nie jest ona z gatunku po jaki zazwyczaj sięgam, jednak moja mama ma w domu prawie całą "Serię z zimną krwią" i na chybił trafił wyciągnęłam ten tytuł i po przeczytaniu opisu wiedziałam, że będzie to idealna książka na odstresowanie się. Poza tym, nie jest ona zbyt gruba - zaledwie 251 stron w wydaniu kieszonkowym z normalną czcionką.. Tak więc nie... Trafiłam na tę książkę całkiem przypadkiem. Nie jest ona z gatunku po jaki zazwyczaj sięgam, jednak moja mama ma w domu prawie całą "Serię z zimną krwią" i na chybił trafił wyciągnęłam ten tytuł i po przeczytaniu opisu wiedziałam, że będzie to idealna książka na odstresowanie się. Poza tym, nie jest ona zbyt gruba - zaledwie 251 stron w wydaniu kieszonkowym z normalną czcionką.. Tak więc nie zastanawiałam się długo i zaraz zabrałam się za czytanie. Książka okazała się być lekkim połączeniem romansu i kryminału. Fani kryminałów raczej będą zawiedzeni, bo fabuła jest raczej oklepana i nie ma problemów z przewidzeniem jak całość się zakończy. Jednak nie nudziłam się i przyjemnie spędziłam czas na czytaniu. Polecam osobom, które poszukują lekkiego romansu z wątkiem kryminalnym.

pokaż więcej

 
2018-09-05 11:54:49
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Autor:

Niestety książka mnie rozczarowała, jednak muszę na wstępie dodać, że wiele od niej nie oczekiwałam. Od pierwszych stron nic ciekawego się nie działo. Fabuła mnie nie zainteresowała, a jak zorientowałam się, że jest to powieść z "instalove" (wiadomo: miłość od pierwszego wejrzenie, bratnie dusze, bla, bla, bla..) to wiedziałam, że nie będzie to książka w moim guście, jednak nie poddałam się i... Niestety książka mnie rozczarowała, jednak muszę na wstępie dodać, że wiele od niej nie oczekiwałam. Od pierwszych stron nic ciekawego się nie działo. Fabuła mnie nie zainteresowała, a jak zorientowałam się, że jest to powieść z "instalove" (wiadomo: miłość od pierwszego wejrzenie, bratnie dusze, bla, bla, bla..) to wiedziałam, że nie będzie to książka w moim guście, jednak nie poddałam się i miałam nadzieję, że autorka może mnie czymś zaskoczy.

Około strony 150 zaczęły mnie już męczyć wyznania typu: nie mogę bez niej żyć, ona jest taka piękna, jestem do szaleństwa, cudownie zakochany.. Rozumiem, że jest to erotyk/romans, jednak co za dużo to niezdrowo.. Zwłaszcza, że dalej nic się w tej książce nie działo. Wiecznie on myśli o niej, a ona o nim - end of story. Jednak strona 176 dała mi nadzieję na ciekawy rozwój akcji.

Kiedy zaczął się etap rozwiązywania wszystkich tajemnic, w końcu pomyślałam, że zacznę się wciągać w tę historię. Niestety tak się nie stało. Książka nie trafiła w moje gusta czytelnicze. Fabuła mnie nie zaciekawiła, a bohaterowie byli mi obojętni. Zostałam przytłoczona opisami emocji i uczuć bohaterów. Miałam wrażenie, że co chwilę się powtarzają swoim "pragnę ją/jego" i "nie mogę bez niej/niego żyć". Za dużo było często powtarzanych, wyszukanych powiedzeń, które przez to zostały pozbawione głębszego sensu. Sądzę, że niektóre osoby będą poruszone tą historią i "Bez lęku" stanie się dla nich niezapomnianą lekturą. Jednak ja nie należę do tych osób.

pokaż więcej

 
2018-09-01 19:06:15
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Autor:

"Morze spokoju" jest przyjemną, lekką książką, którą czyta się bardzo szybko. Mimo, że nie było wielu zwrotów akcji, to i tak nie mogłam się oderwać. Bardzo podobało mi się to, że nie jest to romans typu "instalove". Bohaterowie spędzają ze sobą dużo czasu i ich uczucie pomału rozkwita. Co prawda, są oni oczywiście piękni i utalentowani, jednak na szczęście nie irytują i dają się polubić.

...
"Morze spokoju" jest przyjemną, lekką książką, którą czyta się bardzo szybko. Mimo, że nie było wielu zwrotów akcji, to i tak nie mogłam się oderwać. Bardzo podobało mi się to, że nie jest to romans typu "instalove". Bohaterowie spędzają ze sobą dużo czasu i ich uczucie pomału rozkwita. Co prawda, są oni oczywiście piękni i utalentowani, jednak na szczęście nie irytują i dają się polubić.

Książka nie jest pozbawiona minusów. "Wielka kłótnia kochanków" występująca praktycznie w każdym romasie, była w tej książce pisana chyba na siłę. Miałam wrażenie, że autorka nie miała pomysłu jak skłócić ze sobą bohaterów.

Ostatnie zdanie - miazga! :D

pokaż więcej

 
2018-08-30 16:18:45
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Cykl: Próba krwi i stali (tom 3)

Mówią "nie oceniaj książki po okładce" - niby takie oczywiste, a jednak łapię się na tym, że często wybieram w pierwszej kolejności te książki do przeczytania, które mają ładniejsze okładki. Cieszę się, że w przypadku tego cyklu tak nie zrobiłam. Jestem zaskoczona, że historia skryta za tymi niepozornymi okładkami tak mnie wciągnęła. Trzeci tom utrzymuje poziom poprzednich części. W dalszym... Mówią "nie oceniaj książki po okładce" - niby takie oczywiste, a jednak łapię się na tym, że często wybieram w pierwszej kolejności te książki do przeczytania, które mają ładniejsze okładki. Cieszę się, że w przypadku tego cyklu tak nie zrobiłam. Jestem zaskoczona, że historia skryta za tymi niepozornymi okładkami tak mnie wciągnęła. Trzeci tom utrzymuje poziom poprzednich części. W dalszym ciągu jest dużo polityki, jednak nie zabrakło również zwrotów akcji i ciekawych potyczek, a nawet dużej bitwy. Jednak nie zdradzam już nic więcej i zabieram się za czytanie kolejnego - już ostatniego tomu. Polecam!

pokaż więcej

 
2018-08-30 16:05:04
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Cykl: Krucze pierścienie (tom 3)

Bardzo dobre zakończenie trylogii. Książka utrzymuje poziom poprzednich części. W tym tomie poznajemy świat zamieszkały przez Umpiri, czyli „martwo urodzonych”. Na szczęście w tej części nie zabrakło ciekawych zwrotów akcji, polityki, sojuszy, zdrad, a także miłości i przyjaźni. Polecam całą trylogię.

 
Moja biblioteczka
516 195 7520
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (163)

Ulubieni autorzy (10)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (59)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd