Freak City

Tłumaczenie: Renata Ożóg
Wydawnictwo: Dreams
brenda95

Zawsze myślałam, że spadające gwiazdy brzmią jak tłuczone szkło...

Kiedy piętnastoletni Mika poznaje głuchą Leę, jego świat zupełnie się zmienia. Dziewczyna jest bezpośrednia,
pełna werwy i... piękna. Żyje jednak w świecie ciszy, do którego chłopak z trudem znajduje dostęp.
Poruszająca powieść o rodzącym się uczuciu nastolatków - dla nastolatków.

źródło opisu: http://www.dreamswydawnictwo.pl

źródło okładki: http://www.dreamswydawnictwo.pl

ola1234 | 2018-07-26
Przeczytana: maj 2018

Lekcja WDŻ.

primrose | 2017-04-23
Przeczytana: 22 kwietnia 2017

Słaba książka, a w dodatku wydawnictwo nie pokusiło się o zrobienie korekty tekstu, przez co lektura tej pozycji jest istną udręką.

książkoholiczka | 2016-12-26

Świetna książka! Jedna z lepszych jakie czytałam 😘

Aneta | 2016-05-03
Przeczytana: 03 maja 2016

Słaba fabuła. Zbyt bezpośrednia. Dziwne <zakończenie>, czego bym tak nie nazwała. Nie miało to wszystko najdrobniejszego sensu oprócz historii, jak bolesny może być pierwszy kontakt i początek związku z głuchą osobą. To jedyne, co podobało mnie się w tym "romansidle". Nie polecam starszym, rówieśnikom, ponieważ to strata czasu, a dla młodszych jest nieodpowiednia. Niestety, ale nie...

Agnieszka | 2016-04-24

Bardzo intrygująca książka.O głuchoniemej dziewczynie.Zrodziła się przyjaźń.Szybko się czyta,ale jest bardzo ciekawa.Jak trudno jest być głuchym.Nie słyszeć szelest liści,śpiewów ptaków czy nawet dzwonka w szkole.Ale opisane jest,ze to nie koniec świata.Ze wszystkim da się żyć.

mastermind60 | 2016-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2016

Książkę "Freak city" najpierw zobaczyłam w czyjejś biblioteczce na Lubimy Czytać, a przez kolejny miesiąc przewijała się przed moimi oczami w trakcie szukania ciekawych pozycji w bibliotece. Mimo wszystko, nie zaciekawiła mnie na tyle, aby ją wypożyczyć. Niedawno jednak w końcu sięgnęłam po nią, przeczytałam opis i... wiedziałam, że powędruje ze mną do domu.
Książka sama w sobie jest napisana bardzo lekko, nie ma w niej skomplikowanych wątków, a momentów do uśmiechu jest mnóstwo. Świetnie wdrożyła mnie w świat ludzi głuchych, sprawiła, że faktycznie zaczęłam się zastanawiać, co by było, gdybym ja nie słyszała?
Według mnie książka jak najbardziej zasługuje na miano rewelacyjnej, a po inne książki o ludziach z "upośledzonymi" zmysłami już biegnę do biblioteki :)

Funa | 2016-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Czasami wyrządzamy komuś krzywdę, chociaż tę osobę kochamy. A może robimy to własnie dlatego, że ją kochamy."

To jest już moja druga książka o osobach niesłyszących (pierwsza Maybe Someday) i zawiodłam się na niej. Jakoś od początku nie powaliła mnie fabułą ani akcja. Głucha Lea nie chciała zacząć głębszej znajomości z Miką, ponieważ BYŁA GŁUCHA! Przez prawie całą książkę to powtarzała. Mika też nie wiedział czy tego chce, jak sam mówił chciał ją tylko przelecieć i do tego kochał swoją byłą. Dopiero pod koniec książki oboje zrozumieli, że się kochają i wszystko inne się nie liczy.
Niestety, ale nie polecam. :(

Marthuu | 2016-01-02

Co do tej książki mam mieszane uczucia. Z jednej strony porusza sytuację życiową osób głuchych i głuchoniemych, a z drugiej jest pusta, przez głównego bohatera- Mikę. Chłopiec, jest no cóż... Jaki jest. Jest strasznie płytki i myśli... sama nie wiem w jaki sposób. Mika to chyba jedyny (jak dla mnie) obiekt rozpaczy w tej książce. Oczywiście nie jest aż taki zły. Ze względy na Leę chciał się nauczyć nowego języka, poznać jej świat. Ale dlaczego? Z początku wynika to z wyglądu dziewczyny, a później... hmm. Cóż mogę zrobić? Chyba przekazać dalszym czytelnikom. Może do kogoś przesłanie trafi lepiej niż do mnie :)

Sillie | 2015-12-22
Na półkach: Przeczytane, MDKK

Kolejna książka, którą przeczytałam z musu do Klubu Książki. Pompatyczna, przerysowana, nastolatkowa fabuła. Ze skłonnościami do przesady w każdą stronę. Jakoś nie chwyciłam klimatu, po prostu.

BookwormsDiaries | 2015-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2015

"My uważamy, że głuchota jest zaletą. Prawdę mówiąc, to wolimy nie słyszeć. Nawet gdyby istniała możliwość, żebym odzyskała słuch, wolałabym pozostać głucha!"

"Freak City" to książka, jakiej dotąd nigdy nie czytałam. Nie słyszałam o niej nic więcej niż to, że jest genialna. Myślałam, że to kolejna typowa historia o nastoletniej miłości. Co za błąd...
Książka uświadamia nam, że myślenie stereotypowe to błędne myślenie. Zauważyliście, że każdy, kto usłyszy coś o niepełnosprawnym człowieku, będzie mu współczuł, ale gdy spotka kogoś takiego "na żywo", nie będzie taki przyjemny i, zazwyczaj, ominie go. Dlaczego? Myślę, że ze strachu przed jego "innością".
Jedną z moich znajomych jest osoba niepełnosprawna, która myśli, tak jak Lea. Czyli? Lea nie wstydzi się kim jest i nie chce tego zmienić, co nie zmienia faktu, że zamierza ona żyć tak, jak każda normalna nastolatka. Jej planem jest rozpoczęcie normalnych studiów, praca. Miłość. Ma swoje hobby. Jedyna różnica to jej głuchota. Co w...