Doktorat z zabijania

Tłumaczenie: Agnieszka Jagodzińska
Cykl: Kryminalne przypadki Daisy D. (tom 8)
Wydawnictwo: Edipresse
Rattle his bones
daisy, kryminał, seria
olciak84

Nawet kiedy Londyn spowija mgła, Daisy nie traci dobrego nastroju. Chwilowo nie musi podróżować i planuje z tego skorzystać, zbierając siostrzeńca i Belindę do Muzeum Historii Naturalnej. Okazuj się, że w szerokich korytarzach muzeum słychać głównie kłótnie szefa działu paleontologii z kuratorem wystawy kamieni szlachetnych. Gdy kończy się pora zwiedzania, Daisy słyszy potworny łoskot i ze zdumieniem odkrywa, że jeden z dżentelmenów został zamordowany, a jego zwłoki spoczywają pod stertą kości dinozaura. Szykuje się kolejne śledztwo.

źródło opisu: Edipresse, 2013

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

annaroza | 2016-12-04
Przeczytana: 03 grudnia 2016

Daisy pisze artykuł o muzeum i oczywiście znów wplątuje się w sprawy kryminalne. Ma dziewczyna "szczęście" do natrafiania na zwłoki. Alec dostaje sprawę, w którą zamieszana jest jego narzeczona. Fabuła ciekawa i interesująca zagadka. Ot, po prostu fajny kryminał retro.

Kama | 2014-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2014

Szczerze to po okładce stwierdziłam, że nie spodoba mi się ten tom. Miło było się mylić i tym razem.
Carola Dunn pisze tak.. ogólnie. W tych książkach brakuje mi takich większych akcji, wszystko dzieje się pod daną sprawę, którą ma zadanie rozwiązać nie kto inny lecz nasz inspektor Alec Fletcher. Brakuje mi właśnie poznania bliżej naszych bohaterów, tak jak w innych książkach są oni przedstawiani. Jednak w pewien sposób właśnie za to cenię sobie tę serię, że jest inna i sama w sobie ma swój styl, za jej odmienność.
Dzięki temu, iż głównie akcja dzieje się w Muzeum Historii Naturalnej czytelnik jest wprowadzany w świat paleontologii i przeszłości geologicznej. Dzięki tej książce sama mam ochotę wybrać się do takowego, ponieważ nigdy nie miałam okazji. Bardzo przyjemna lektura na chłodne wieczory.

Kurebayashi | 2015-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2015

Kolejny świetny tom mojej ulubionej serii i choć uwielbiam wszystkie dotychczasowe części, ta plasuje się w czołówce. Autorka świetnie dawkuje humor, tajemnice, wątki związane ze sprawą jak i te romantyczne związane dotyczące głównych bohaterów Aleca i Daisy. Także postacie drugoplanowe są świetnie napisane i ku mojej radości dużą rolę w śledztwie odgrywali moi ulubieńcy sierżant Tring i posterunkowy Piper. Moją sympatię zyskał również podkomisarz, zwykle załamujący ręce na wieść o udziale Daisy w sprawach zabójstw, który "wydał" Alecowi rozkaz - "ożeń się wreszcie z tą kobietą". Jakby to miało ją kiedykolwiek powstrzymać od... wtrącania się.

Soledad | 2018-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2018

Jakoś tak trudno czytało mi się ten tom - za dużo zawiłości przestrzenno-muzealnych;). Motyw kradzieży i zbrodni też nie do końca przekonujący. Może to tylko ten tom...

Sonia | 2018-02-05
Przeczytana: styczeń 2018