Angelika: Droga do Wersalu

Wydawnictwo: Świat Książki
Marquise des Anges. Le chemin de Versailles
Scarlett

Inne wydania

Po śmierci męża i pozostawieniu dzieci pod opieką siostry Angelika, straciwszy cały swój majątek, osiąga dno ludzkiej egzystencji. Staje się częścią nędznego świata morderców, nędzników i oszustów. Tam spotyka Mikołaja, który pomaga jej w zamian za jej ciało, i staje się Markizą Aniołów. Wreszcie Angelika postanawia się stamtąd wydostać, pragnie odzyskać dzieci i na nowo stać się wielką panią. Jej marzeniem jest Wersal, lecz aby tam dotrzeć, musi obmyślić plan, który jej w tym dopomoże. Czy uda się markizie wspiąć w górę, czy dotrze do Wersalu? A jeśłi tak - jaką cenę przyjdzie jej za to zapłacić?

Świat Książki, 1996

źródło opisu: Świat Książki, 1996

Dalsze losy Angeliki i druga część bardzo mnie zachwyciła.
Markiza Angelika jest bogaczką, lecz bogactwo jej nie służy i nie jest jej głównym celem.
Nie chce być rozpoznana przybrała nowe nazwisko Morens i zdobyła patent na czekoladę stała się najzamożniejszą kobietą Paryża.
Chce odzyskać swoją pozycję, którą utraciła za wszelką cenę.
Bardzo dobrze mi się czytało romans historyczny, wciąga bez reszty aż chce się czytać.
Szybko pochłonęłam książkę wciągnęła mnie..szkoda,że taka krótka, ale było warto sięgnąć po nią i przeczytać nie zawiodła mnie wręcz same pozytywy miała.
Polubiłam główną bohaterkę Angelikę, choć ambitna i dumna była, a broniła swego co do niej należy.
Świetny romans i zaskakujący.

Jestem pod wielkim wrażeniem pierwszej części przygód pięknej, uroczej Angelice córce Barona, wierzyła w niewinność swojego męża, ale został spalony na stosie nie udało się jej uratować go.
Markiza chciała się w końcu wyrwać z biedy i nędzy nie pozostawać wśród żebraków, biednych ludzi pragnie żyć w bogactwie, luksusach.
Z zaciekawieniem śledziłam losy Angeliki bardzo byłam ciekawa co się wydarzy jak potoczy się jej życie.
Romans historyczny mnie urzekł, zachwycił...rewelacyjny po prostu przyjemnie się czytało.
Przyjemny, lekki na poprawę samopoczucia z każdą stroną mnie coraz bardziej mnie intrygował wzbudził mnóstwo ciepłych uczuć, emocji chwyta za serce spodobał mi się bardzo jestem zaskoczona niesamowicie warto było przeczytać!!!!

Tully | 2014-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2014

Utrzymuje poziom pierwszej czesci. Bardzo fajna powiesc o czasach ktore uwielbiam :)

-MarynaLinchuk- | 2017-06-17
Dorka1973 | 2017-06-10