Na trzy lordem będziesz ty!

Okładka książki Na trzy lordem będziesz ty! Carola Dunn
Okładka książki Na trzy lordem będziesz ty!
Carola Dunn Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Kryminalne przypadki Daisy D. (tom 21) kryminał, sensacja, thriller
Kryminalne przypadki Daisy D. (tom 21)
Heirs of the Body
Edipresse
2014-05-12
2014-05-12
Agnieszka Jagodzińska
seria kryminały daisy d.

Na razie przeczytałam 1/3 powieści,
i kompletnie nie rozumiem komplementów. Ani zabawna, ani ciekawa... raczej nudnawa bardzo. Szczególnie wywody prawniczo-spadkowe. Czytam i ziewam. Może po Marcie Kisiel mało co jest rozrywkowe... Nie wiem, czy dotrwam do końca. Wątpię, czy warto ☹
Edit : przeczytałam. Nie warto.

Na razie przeczytałam 1/3 powieści,
Edit : przeczytałam. Nie warto.

1962

Czy wspominałam już, że uwielbiam Daisy? Zresztą całe towarzystwo, jest super. No, może poza wkurzającą mamusią-wdową. Tym razem Daisy z mężem i dziećmi uczestniczy w zjeździe rodzinnym. Oczywiście nie byłaby sobą, gdyby nie wplątała się w kolejną kryminalną aferę.

Ostatnie spotkanie z cyklem "Kryminalne przypadki Daisy D."
"Na trzy lordem będziesz ty" wyjaśnia jak w praktyce wyglądało co najmniej dziwne prawo dziedziczenia w Anglii.
Kuzyn Edgar kończy pięćdziesiąt lat i najwyższa pora, aby wyznaczył swego następcę. Do tytułu lorda ma prawo pierwszy syn pierwszego syna najstarszego krewnego w linii męskiej. Najgorsze jest to, że jeden z przodków uciekł na Jamajkę. Prawnik po świecie szuka pretendentów do tytułu. Zjeżdżają się do Fairacres różni dziwni ludzie, którzy mają chęć na posiadłość i tytuł. Oczywiście wśród rywali zaczynają się dziać zaskakujące wypadki.
Daisy i Alec mają pomóc w odkryciu prawdy.
Dlaczego spodobała mi się seria? Ponieważ jest bardzo angielska, bo lubię atmosferę powieści Agathy Christie, bo jest lekka i przesiąknięta często absurdalnym angielskim humorem.
Czytało mi się świetnie i może jeszcze wrócę do niej w jakieś wakacyjne dni.

Ostatnie spotkanie z cyklem "Kryminalne przypadki Daisy D."

Nie mogę uwierzyć, że to już koniec. Od początku pierwszej części serii przywiązałam się do bohaterów - Daisy, Aleca, ich córki, Toma, Erniego... wymieniać mogę długo. Autorka stworzyła świat pełen interesujących postaci, ciekawych i różnorodnych śledztw, ciepłego poczucia humoru i niepowtarzalnej atmosfery angielskich kryminałów. Na zakończenie cyklu Carola Dunn zaserwowała czytelnikom najbardziej rodzinną odsłonę serii. Po przeczytaniu ostatniej strony i zamknięciu książki poczułam się jakoś... smutno. Będę tęsknić.

Ostatni tom serii książek przedstawiających losy młodej arystokratki Daisy Dalrympl, która dziwnym trafem zawsze wikła się w dziwne sprawy, w których zawsze pojawia się ciało. Morderstwa, których mimowolnym świadkiem staje się Daisy wyjaśnia jej mąż Alec Flatcher inspektor naczelny ze Scotland Yardu. Tym razem Daisy wraz z mężem muszą wyjaśnić sprawę spadkobierców krewnego Daisy. Niebawem w rodzinie lorda Dalrymple dochodzi do dziwnych wypadków i do śmierci jednego z prawdopodobnych spadkobierców.

To już ostatnia powieść z serii "Kryminalne przypadki Daisy D.". Trochę przykro. Przywiązałam się Toma Tringa, Erniego Pipera i głównych bohaterów, którzy potrafili rozbawić mnie zaskoczyć i nauczyć kilku rzeczy. Na przykład tego, że jeśli założymy, że ludzie z reguły są mili to najczęściej się tacy okażą. To sprawdza się w życiu :) Wiem, że to trochę naciągane, iż Daisy przypadkowo natknęła się na dwadzieścia morderstw, ale za to śledztwa pozostały oryginalne. Książki z tej serii czyta się szybko i przyjemnie.

• Kryminał
  • Kryminalne przypadki Daisy D.
  • Carola Dunn
  • ♥♥ Priorytety ♥♥
  • W prywatnej biblioteczce

Dodaj cytat z książki Na trzy lordem będziesz ty!