Katuj mnie śmiechem

Okładka książki Katuj mnie śmiechem Carola Dunn
Okładka książki Katuj mnie śmiechem
Carola Dunn Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Kryminalne przypadki Daisy D. (tom 12) kryminał, sensacja, thriller
Kryminalne przypadki Daisy D. (tom 12)
Die laughing
Edipresse
2014-01-01
2014-01-01
Grażyna Zawada
daisy D kryminał seria

"Katuj mnie śmiechem" to kolejna powieść Caroli Dunn z serii "Kryminalne przypadki Daisy D."
Tym razem akcja dzieje się w Londynie. Daisy idzie do znajomego dentysty, gdzie zamiast spodziewanej wizyty znajduje zwłoki lekarza, który zmarł od nadmiaru gazu rozweselającego.
Autorka świetnie opisuje środowisko nudzących się pań klasy średniej.
Podoba mi się atmosfera powieści, realizm w opisywaniu strojów, mieszkań i realiów międzywojennego Londynu. Te książki mają "to coś", co sprawia, że chętnie się po nie sięga. Zachęcam do czytania szczególnie wielbicieli prozy Agathy Christie.

Autorka świetnie opisuje środowisko nudzących się pań klasy średniej.
Podoba mi się atmosfera powieści,...

Siła wyższa, która sprawia, że Daisy wciąż natyka się na ofiary morderstw, nadal działa. Nawet zwykła wizyta u dentysty może przybrać nieoczekiwany obrót gdy... dentysta zostaje odnaleziony martwy na fotelu. Do akcji wkracza inspektor Fletcher wraz ze swoją sprawdzoną ekipą wspieraną przez młodego sierżanta McKinnona. Ciekawe, czy pojawi się w kolejnych odsłonach serii, nigdy dość wielbicieli talentu i intuicji Daisy. Po raz dwunasty autorka serwuje czytelnikom ciekawą zagadkę, lekkość i swobodę w opowiadaniu historii, humor i ciekawe postaci. Samo śledztwo jest pokazane wyjątkowo skrupulatnie, co bardzo mi się podobało, a zakończenie sprawy z punktu widzenia policji okazało się nie do końca satysfakcjonujące. No i oczywiście to co dla mnie ma dodatkową wartość czyli możliwość towarzyszenia Alecowi i Daisy w nieustannych przekomarzaniach i codziennym, uroczym życiu rodzinnym.

1962

Najlepsza z przeczytanych dotychczas przypadków Daisy. Pani Fletcher nadal, oczywiście przypadkiem, natyka się na morderstwa, czym wkurza męża. I nadal bez jej pomocy londyńska policja byłaby bezsilna. Cudowna atmosfera dawnej Anglii.

• Kryminał
  • Carola Dunn
  • Kryminalne przypadki Daisy D.
  • Kryminał/Sensacja/Thriller
  • ♥♥ Priorytety ♥♥

Dodaj cytat z książki Katuj mnie śmiechem