Kurebayashi 
Rocznik 88', zaczytana w thrillerach i kryminałach, zwłaszcza Królowej Agathy Christie, Sir Arthura Conan Doyle'a i Caroli Dunn :) W książkach uwielbiam przygody, tajemnice i zagadki. Umiejętnie budowane napięcie i element zaskoczenia to jest to, co tygryski lubią najbardziej. "Truskawką na torcie" są dobrze wplecione w historię wątki romantyczne i happy endy :)) Instagram: bookworm1511
30 lat, kobieta, Gdańsk, status: Czytelniczka, dodała: 1 cytat, ostatnio widziana 2 dni temu
Teraz czytam
  • Na własne oczy
    Na własne oczy
    Autor:
    „Na własne oczy” to sensacyjny thriller, który wciągnie cię w wir wydarzeń i nie puści aż do samego końca. Cierpiący na schizofrenię Thomas Kilbride uważa swój pokój za bezpieczną twierdzę, której sta...
    czytelników: 283 | opinie: 12 | ocena: 6,83 (83 głosy)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-11-04 21:46:39
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Audiobooki, Gregory David Roberts
Cykl: Shantaram (tom 1)
 
2018-10-29 21:52:39
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-10-29 21:30:14
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Dan Brown
Autor:
Cykl: Robert Langdon (tom 1)

Najpierw przeczytałam książkę. I dostałam wszystko to czego mogłam się spodziewać - dużo akcji, zagadki, historyczne ciekawostki, nieznane fakty na temat sztuki, kościoła, rozwoju nauki. Wszystko to opisane zgrabnie, bohaterowie działający pod presją czasu by uratować świat. I po lekturze byłam bardzo zadowolona.

I wtedy obejrzałam film... Wiem, WIEM że ekranizację nie są wierne książkom, że...
Najpierw przeczytałam książkę. I dostałam wszystko to czego mogłam się spodziewać - dużo akcji, zagadki, historyczne ciekawostki, nieznane fakty na temat sztuki, kościoła, rozwoju nauki. Wszystko to opisane zgrabnie, bohaterowie działający pod presją czasu by uratować świat. I po lekturze byłam bardzo zadowolona.

I wtedy obejrzałam film... Wiem, WIEM że ekranizację nie są wierne książkom, że są jedynie "oparte na" danej powieści, ale jeśli dosłownie od pierwszych minut wyliczam błędy, niezgodności i... ehh to nie jest właściwe forum do krytykowania filmu, więc skończę na tym, że oczywiście polecam serię z profesorem Langdonem wszystkim miłośnikom zagadek, spisków, tajemnic.

pokaż więcej

 
2018-10-29 21:23:03
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Lee Child
Autor:
Cykl: Jack Reacher (tom 1) | Seria: Jack Reacher - Ponad prawem

Akcja pojawia się już od pierwszych stron, dzięki czemu historia wciąga czytelnika od razu, a tempo nie zwalnia nawet na moment. Dynamizm jest siłą powieści jak i oczywiście postać głównego bohatera (pomimo tego, że już do końca świata Jack Reacher będzie miał dla mnie twarz Toma Cruise'a). Czysta czytelnicza rozrywka, dobrze napisana, polecam fanom gatunku.

 
2018-10-29 21:18:24
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Alice Munro, Posiadam
Autor:

Zbiór uroczych, ciepłych, wielowymiarowych opowieści. To moje pierwsze spotkanie z autorką i mam nadzieję, że nie ostatnie. Jestem zachwycona tym, jak Alice Munro maluje słowem, jaką tworzy bogatą atmosferę danej historii prostymi środkami.

 
2018-09-26 19:42:57
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Paulina Świst, Posiadam
Cykl: Prokurator (tom 1)

Książka zaczęła się nie najgorzej, ale im dalej w las... Historia mnie nawet zainteresowała, a język sprzyjał szybkiemu czytaniu. Ale to prosty język - za prosty - okazał się wadą powieści. Jakby była pisana od niechcenia, postaci nie wzbudzały większej sympatii, a przemienna narracja po krótkich fragmentach wkurzała, choć zapewne miała dać pozór dynamicznej akcji. Zamiast uzupełniać dwa różne... Książka zaczęła się nie najgorzej, ale im dalej w las... Historia mnie nawet zainteresowała, a język sprzyjał szybkiemu czytaniu. Ale to prosty język - za prosty - okazał się wadą powieści. Jakby była pisana od niechcenia, postaci nie wzbudzały większej sympatii, a przemienna narracja po krótkich fragmentach wkurzała, choć zapewne miała dać pozór dynamicznej akcji. Zamiast uzupełniać dwa różne punkty widzenia, dostałam chaos.
I chociaż jestem wielką fanką piłki nożnej, to wszystkie fragmenty opisujące dokonania naszych na EURO, szczegóły meczów i miłość Kingi do pewnego piłkarza, to wszystko wydawało mi się dziecinne i nawet żenujące.
Książka bardzo nierówna, styl przypominał momentami pisaninę jakiejś nastolatki z jej pamiętnika. Podziękowania dla mojej koleżanki, która na targach książki odradziła mi kupno w ciemno kontynuacji tej serii. Pewnie kiedyś z ciekawości przeczytam czy autorka lepiej sobie poradziła z kolejną częścią, ale już wypożyczę książkę z biblioteki.

pokaż więcej

 
2018-09-26 19:38:48
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Jeffery Deaver
Cykl: Lincoln Rhyme (tom 5)

Za każdym razem gdy kończę czytać książkę z cyklu Rhyme & Sachs, od razu odliczam chwile do czasu aż w moje rączki wpadnie kolejna powieść z tej serii.

Jeśli chodzi o poziom, styl, intrygującą zagadkę, mylne tropy i pasjonujący pościg za sprawcą - Deaver nigdy mnie nie zawiódł.

Ze względu na tematykę iluzji, ta odsłona serii charakteryzuje się największą ilością zmyłek i zwrotów akcji....
Za każdym razem gdy kończę czytać książkę z cyklu Rhyme & Sachs, od razu odliczam chwile do czasu aż w moje rączki wpadnie kolejna powieść z tej serii.

Jeśli chodzi o poziom, styl, intrygującą zagadkę, mylne tropy i pasjonujący pościg za sprawcą - Deaver nigdy mnie nie zawiódł.

Ze względu na tematykę iluzji, ta odsłona serii charakteryzuje się największą ilością zmyłek i zwrotów akcji. Zaskakiwana byłam na każdym kroku, od tożsamości sprawcy, losów Kary, wyników egzaminów Amelii...

Lektura jak zawsze była przyjemnością, a moja miłość do duetu głównych bohaterów rośnie z tomu na tom. Niezmiennie polecam.

pokaż więcej

 
2018-09-09 20:42:31
Ma nowego znajomego: Pola St
 
2018-09-05 20:34:37
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Agatha Christie

Przeczytałam niemal wszystkie książki napisane przez Królową Kryminału, ale tak blisko poznania prawdziwej Agathy Christie nie byłam chyba nigdy. Nawet "Autobiografia" jest tak naprawdę subiektywną, kontrolowaną przez autorkę relacją o jej życiu, taką jaką Agatha chciała przekazać. W "Mojej podróży..." mamy do czynienia z listami pisanymi do rodziny, bez starannie dobranych słów, szczerymi... Przeczytałam niemal wszystkie książki napisane przez Królową Kryminału, ale tak blisko poznania prawdziwej Agathy Christie nie byłam chyba nigdy. Nawet "Autobiografia" jest tak naprawdę subiektywną, kontrolowaną przez autorkę relacją o jej życiu, taką jaką Agatha chciała przekazać. W "Mojej podróży..." mamy do czynienia z listami pisanymi do rodziny, bez starannie dobranych słów, szczerymi opiniami, przemyśleniami, odczuciami, radościami i smutkami. Zaskoczyła mnie ta pełna entuzjazmu, odważna, pełna życia młoda kobieta. Bardzo ciekawe spotkanie.

pokaż więcej

 
2018-09-05 20:23:46
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, C. S. Lewis, Posiadam

Książkę kupiłam podczas Gdańskich Targów Książki. Jak tylko wzięłam ją do ręki z miejsca się zakochałam - jest tak pięknie wydana, że wprost nie mogę się napatrzeć. Niewielki rozmiar książki sprawia, że idealnie leży w dłoni, jest twarda okładka, piękne kolory, ale najcudowniejsze są zawarte w środku ilustracje diabłów. Wisienką na wizualnym torcie było odkrycie dedykacji dla przyjaciela... Książkę kupiłam podczas Gdańskich Targów Książki. Jak tylko wzięłam ją do ręki z miejsca się zakochałam - jest tak pięknie wydana, że wprost nie mogę się napatrzeć. Niewielki rozmiar książki sprawia, że idealnie leży w dłoni, jest twarda okładka, piękne kolory, ale najcudowniejsze są zawarte w środku ilustracje diabłów. Wisienką na wizualnym torcie było odkrycie dedykacji dla przyjaciela autora - J.R.R. Tolkiena.

Ale nie powinno się oceniać książki po okładce (nawet tak zachwycającej). Treść dorównuje temu co widzimy. C.S. Lewis jest bardzo wnikliwym obserwatorem ludzkiej natury, pisze błyskotliwie i z humorem o najważniejszych i tych mniejszych wartościach, cechach, zachowaniach. Interesujące spojrzenie na duchowość, naturę człowieka i jego postępowanie. Jestem pod wielkim wrażeniem.

pokaż więcej

 
2018-08-24 19:31:56
Ma nowego znajomego: MerLinka
 
2018-08-22 07:36:04
Ma nowego znajomego: katala
 
Moja biblioteczka
539 277 4789
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (58)

Ulubieni autorzy (11)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (9)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd