Lawendowe dziewczyny

Wydawnictwo: Znak Literanova
The Wildwater Walking Club
przyjaciółki, przyjaźń, lawenda
joly_fh

Noreen niedawno straciła pracę i rozstała się z chłopakiem. Aby zwalczyć depresyjny nastrój, zaczyna spacerować. Codziennie. Wkrótce dołączają do niej sąsiadki Tess i Rosie.

Podczas przechadzek przyjaciółki rozmawiają, dzielą się sekretami, zwierzają z problemów.

Kiedy decydują się na wspólny wyjazd na festiwal lawendy, nawet nie spodziewają się, jak bardzo zmieni się życie każdej z nich.

źródło opisu: Wydawnictwo Znak, 2013

źródło okładki: www.znak.com.pl

Sonja | 2013-08-24
Przeczytana: 23 sierpnia 2013

Książkę kupiłam pod wpływem impulsu (tytuł, cena i okładka).
Moja intuicja mnie nie zawiodła... 100% lekkiego, wakacyjnego, kobiecego czytadła, - sympatycznie i szybko się czyta, a w tle mnóstwo pachnącej lawendy!
Trzy przyjaciółki, ich rozterki, kłopoty, krokomierze i (...) "Oddychaj - powiedziała Tess.
Odetchnęłam. W jaki sposób można opisać to, jak pachnie lawenda? Przypomina zapach spa? Jest intensywna i ciężka? Słodka i pikantna. Kojąca. Egzotyczna, a jednocześnie znajoma jak bliska kuzynka świeżo zebranego siana lub niedawno skoszonej trawy? Wilgotna, cierpka i seksowna - z pewnością seksowna...
...Aromat lawendy owinął się wokół mnie, jak para silnych męskich ramion, całkowicie mnie otulając. Niemal wyczuwałam jej smak" (...)

Cóż więcej mogę dodać ;)

Ilość stron: 350
To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce. Bardzo dobrze się to czytało i szybko. Główne bohaterki to ciekawe postacie. Treść skłania do refleksji, a także zachęca do zdrowego trybu życia. Momentami nawet zabawna. Ciekawe zakończenie.
Nie lubię zapachu lawendy (kolor jednak bardzo ładny), ale tą książkę polecam każdemu.

Ciekawe cytaty:

„Zawsze przychodzi taka chwila, kiedy opadają ostatnie strzępy wyparcia, i człowiek musi zejść na ziemię.” ( str 23)

„Modę można stworzyć, przewidzieć, a przynajmniej szybko na nią zareagować.” ( str 16)

kamyk576 | 2014-07-17

Fantastyczna książka! Jak najbardziej polecam. Piękna historia o zbawiennym wpływie spacerów, zapachu lawendy oraz rozmów z przyjaciółkami!

EwelinaEm | 2015-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2015

Jakaś taka nijaka... Kupiłam bo spodobała mi się okładka i opis na niej: "Ujmująca historia o zbawiennym wpływie spacerów, zapachu lawendy i rozmów z przyjaciółką". Dobre sobie... Mnie nie ujęła - to raz, nie zauważyłam specjalnie zbawiennego wpływu ani spacerów ani czegokolwiek - to dwa, a trzy to to, że skutecznie jak na razie powstrzymuje mnie od sięgnięcia po kolejne "babskie czytadło"...
Płytkie toto, sznury do suszenia bielizny podniesione do rangi metafory, i to wszystko jeszcze od bólu okraszone - bądź co bądź - mdłym - zapachem lawendy... krótko mówiąc bleeeeee.... normalnie mnie zemdliło.

rosa-yeryha | 2013-12-08
Na półkach: Przeczytane, 2013

Kobiece czytadło, o zapachu lawendy, która z każdej kartki, z każdego akapitu wypływa.
Czy po przeczytaniu odnalazłam sens życia, odkryłam głęboką przyjaźń.. raczej nie. Ale ksiązka jako babskie czytadło na każdy rodzaj pogody za oknem, sie sprawdza!

Monika | 2014-07-05
Przeczytana: 04 lipca 2014

"Lawendowe dziewczyny" to typowo damskie, lekkie czytadło na ciepłe wieczory. Polubiłam tę książkę, niosła ona ze sobą coś takiego zwykłego, a zarazem magicznego- chodzenie. To ono właśnie zmieniło życie trzem kobietom, zagubionym w codzienności. I do tego lawenda, której zapach zawsze uwielbiałam i tak jest do dziś. Każda strona przesycona była jej wonią i to ona odgrywała tu główną rolę :).

Książka wspaniale opowiada o zmianie swojego życia, miłości, przyjaźni, poznawaniu tego, co dobre, szukaniu własnego celu, inspiracji, sensu istnienia.

Mimo że nie jest to książka górnych lotów, napisana w bardzo kobiecy sposób umila każdy wieczór. Idealna do czytania z lampką wina. Polecam.

Mońcia_POCZYTAJKA | 2013-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2013

Tytuł,okładka i opis zdecydowanie zachęcają do sięgnięcia po tę książkę wydaną w serii "Zaczytaj się".Czy "Lawendowe dziewczyny" rzeczywiście pozwolą "zaczytać się"?
Noreen jest singielką,a jej stosunki z mężczyznami dalekie są od ideału.Po kilkunastu latach pracy w korporacji decyduje się dobrowolnie odejść,a firma nadal wypłacać jej będzie pensję przez 18 miesięcy.Noreen ma więc czas,aby poszukać nowego sposobu na życie.Rozpoczyna od codziennych spacerów,które pozwalają jej zdystansować się do codzienności.Dołączają do niej dwie sąsiadki-Tess i Rosie-kobiety,dla których chodzenie to dobry sposób na wyrwanie się od natłoku obowiązków.Rosie uprawia różne gatunki lawendy,a Tess uwielbia pomagać innym,ma dobre serce,choć jej kąśliwe uwagi potrafią ranić ludzi.Z czasem bohaterki zaprzyjaźniają się ze sobą i chcą odbyć wspólną podróż na festiwal lawendy.Ich wspólne spacery owocują różnymi ciekawymi pomysłami: pragną pomóc chorej nauczycielce i dzieciom w Nowym Orleanie,decydują się...

młoda_pisarka | 2014-01-20
Przeczytana: 29 maja 2016

IŚĆ W STRONĘ SŁOŃCA...

Noreen miała dobrą pracę oraz przystojnego chłopaka. Jednak nic co piękne nie może trwać wiecznie. W jednej chwili traci to na czym najbardziej jej zależało. Noreen zaczyna odczuwać zniechęcenie, a nawet depresje.

Doskonałym lekarstwem na jej złamane życie i plany okazuje się spacerowanie i kojący zapach lawendy. Razem z dwoma sąsiadkami tworzą klub wędrujących kobiet, by wybrać się na upragniony festiwal lawendy.

Trzy kobiety i trzy różne historie. Każda z nich musi poradzić sobie z przeszkodami, jakie życie rzuca im pod nogi. Co ta pachnąca podróż odmieni w nich samych?

Niestety mimo moich usilnych starań i nadziei związanych z tą pozycją, lektura mnie zawiodła. Książkę rzeczywiście czyta się niezmiernie szybko, ale zdecydowanie nie jest to zasługa wciągającej fabuły. Jest to przyjemna, lekka, niezobowiązująca historyjka. Ale poważne przesłanie zawarte w książce, o tym, aby nigdy się nie poddawać zostało przystrojone w sposób mało ciekawy.

Mi osobiście...

JaMajka | 2016-12-07
Przeczytana: 05 grudnia 2016

Książka ta będzie idealną pozycją dla osób które potrzebują wsparcia, pomocy w trudnych chwilach np. tak jak bohaterka która z dnia na dzień traci pracę i chłopaka. Opisy pól lawendy cudowne, zbawienna moc spacerów i rozmów ze znajomymi pokazuje ile jesteśmy w stanie zdziałać gdy przestajemy martwić się o błahe sprawy.Mnie jednak do końca nie zachwyciła- zbyt dużo rozpoczętych wątków które nie zostały wyjaśnione.

Bożena | 2017-02-02
Przeczytana: 26 stycznia 2017

Miałam nadzieję, że do szczęścia potrzebna jest tylko lawenda, a tu okazuje się, ze jednak facet jest również niezbędny. Miałam nadzieję na coś ciekawszego, ale powoli się przyzwyczajam, ze seria "Zaczytaj się" to powieści mocno średnich lotów. "Lawendowe dziewczyny" raczej ugruntowały tę opinię. Momentami zabawna, ale dla mnie nic poza tym.