W rytmie marzeń

Seria: Zaczytaj się
Wydawnictwo: Znak Literanova
literatura piękna
Ag2S

Bądź sobą, kochaj i tańcz Deirdre nie ma czasu na marzenia. Jest asystentką swojego sławnego starszego brata. Od rana do nocy organizuje mu życie, zapominając o własnym. Do czasu. Kiedy po kłótni w pracy na dodatek rzuca ją chłopak, Deirdre postanawia wreszcie zrobić coś dla siebie. Jej odważna decyzja zaskakuje wszystkich: zatańczy w nowej edycji „Tańca z gwiazdami”. Czy w tańcu odnajdzie...

Bądź sobą, kochaj i tańcz

Czy w tańcu odnajdzie życiową pasję? Czy nagrodą za odwagę będzie miłość?

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3721,W-rytmie-marzen

W tym przypadku nie wiedziałam kompletnie na co się porywam ;) blurba nie przeczytałam, nawet na oceny na żadnym portalu nie spojrzałam ;) gdybym to zrobiła wiedziałabym chociaż że jest to chich-lit. I tu chwilę pomarudzę, ale to marudzenie wynika z mojej winy ;) ostatnio siedziałam w nieromansowej fantastyce i zachciało mi się czegoś już z romansem. Więc W rytmie marzeń pod tym względem mnie odrobinę rozczarowało. Ale to moja wina, bo wybrałam książkę w takim a nie innym czasie ;)

Ale dobrze przejdźmy do oceny właściwej.
Mamy do czynienia z bohaterką która nie wyróżnia się niczym nadzwyczajnym. Zawsze w cieniu swojej rodziny, zawsze na końcu, czuje się nieatrakcyjna i niespełniona. Taka szara przyduszona mysz. Nie dziwię się, z taką rodziną… Rodzinę ma koszmarną. Rodzice jak dla siebie i rodzeństwa Deridee są bardzo w porządku tak ją traktują jak piąte koło u wozu. Siostry nią pomiatają, brat wyzyskuje. Nie dziwię się że dziewczyna nie ma zbyt wysokiej samooceny.
Jednak wydarza...

Adrianna | 2016-08-23

Każdy zasługuje na swoje 5 minut

pratti | 2015-10-04
Przeczytana: 03 października 2015

Chyba niestety najsłabsza książka tej autorki, jaką czytałam.
Jakoś jednak przez nią przebrnęłam. Szkoda że historia kończy się w takim momencie, bo pod koniec zaczęła ciekawić i nabierać tempa.
Pomysł może i dobry, ale wykonanie jak dla mnie nieco zawiodło.

olguska | 2015-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2015

po raz kolejny początek ech przebrnęłam by później się zatopić i wciągnąć w fabułę łatwa lekka przyjemna i znów końcówka najlepsza ja bym początek wycięła a potem napisała czy ona w tym tańcu z gwiazdami wygrała bo tak naprawdę było by to ciekawsze.... Życie w cieniu sławnego brata no to miałam podobnie bo żyłam w cieniu siostry która była we wszystkim lepsza ode mnie aż w końcu i ja znalazłam swoje miejsce w życiu....

Werka127 | 2015-08-17

Przecudowna książka o tańcu, dążeniu do swoich celi, zwątpieniu i życiu.

Anna K | 2015-08-17
Przeczytana: 10 marca 2015

Historia o przepracowanej i okropnie naiwnej siostrze żyjącej w cieniu sławnego brata duchowego guru. Pomysł dobry, ale wykonanie nienajlepsze. Główna bohaterka jest niczym dziecko we mgle, miota się w myślach, postępuje jak uczennica, sama nie wie, czego chce. Lektura tylko dla wytrwałych lub amatorów naiwnych historyjek. Raczej niepolecam. Najgorsza książka tej autorki.

Joanna JJ | 2015-08-16
Przeczytana: 15 sierpnia 2015

Bardzo fajna opowieść o kobiecie z kompleksami i brakiem własnego życia.... Aż tu nagle.... :)

młoda_pisarka | 2015-07-05
Przeczytana: 03 lipca 2015

WYTAŃCZYĆ MARZENIA...

Deirde od zawsze żyje w cieniu swojego sławnego brata Taga - najjaśniejszej gwiazdy w rodzinie. Kiedy pewnego dnia do kobiety dociera, że musi wreszcie stanąć na swoje, a nie cały czas poświęcać się bratu, podejmuje decyzję, która na długo odmieni jej życie. Spontanicznie Deirde zgłasza się do programu "Taniec z gwiazdami".

Czy uda jej się odnaleźć w sobie pasję i zapoczątkuje zmiany, które wyjdą jej na dobre?

Książka jest słaba, naprawdę bardzo słaba. A ten tydzień przyniósł mi niemal same literackie rozczarowania. Okładka zapowiada porywającą i roztańczoną przygodę, a zamiast tego dostajemy trudne do przełknięcia problemy (opisane w mało zabawny sposób) kobiety w średnim wieku.

Nie polecam.

Ewelina | 2015-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2015

Książka idealna na letnie wieczory. Zabawna, momentami wzruszająca i wciągająca. Sporo w niej naprawdę złotych myśli. Opowiada historię kobiety, która jest asystentką swojego sławnego brata, i która oprócz pracy, nie ma żadnego życia. Gdy po pewnej nieudanej randce i kłótni z bratem rzuca swoją pracę, postanawia zmienić swoje życie i zgłasza się do... Tańca z gwiazdami. Dzięki poparciu fanów jej brata, udaje jej się dostać do programu. Ucieka z rodzinnego miasta do Hollywood, gdzie w ciągu tygodnia musi nauczyć się tańczyć. W programie poznaje dużo dobrych ludzi, dzięki którym odkrywa, że ona też ma coś w sobie i wcale nie jest przeciętna, jak jej się do tej pory wydawało.
Historia oczywiście dobrze się kończy. Na jej podstawie mógłby powstać fajny film.

magdalena | 2015-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2015

Bardzo lekka, niewymagająca pozycja, na plażę będzie pasować idealnie. Niezbyt wciąga, trochę lepiej robi się w okolicach połowy książki. Niestety dość przewidywalna historia.