Lawendowe dziewczyny

literatura piękna
Maria Borzobohata-Sawicka
Zaczytaj się
przyjaciółki przyjaźń lawenda

Super. Inspirująca. Lekka. Nie koniecznie o naszych realiach, jednak to nie przeszkadza.
Przeczytałam w jeden wieczór. No półtora.
Chętnie sprawdziłabym co dalej u bohaterek.

2016

Taka lekka poczytajka na jeden dzień. Sprawi, że czytając otuli Cię zapach lawendy w zimowy wieczór.

Miałam nadzieję, że do szczęścia potrzebna jest tylko lawenda, a tu okazuje się, ze jednak facet jest również niezbędny. Miałam nadzieję na coś ciekawszego, ale powoli się przyzwyczajam, ze seria "Zaczytaj się" to powieści mocno średnich lotów. "Lawendowe dziewczyny" raczej ugruntowały tę opinię. Momentami zabawna, ale dla mnie nic poza tym.

Książka ta będzie idealną pozycją dla osób które potrzebują wsparcia, pomocy w trudnych chwilach np. tak jak bohaterka która z dnia na dzień traci pracę i chłopaka. Opisy pól lawendy cudowne, zbawienna moc spacerów i rozmów ze znajomymi pokazuje ile jesteśmy w stanie zdziałać gdy przestajemy martwić się o błahe sprawy.Mnie jednak do końca nie zachwyciła- zbyt dużo...

Czułam Lawendę

Książka całkiem przyjemna. Lubię wszystko co w tle ma lawendę. Jeśli ktoś ma ochotę na lekka książkę o przyjaźni to na pewno się nie zawiedzie.

Noreen niedawno straciła pracę i rozstała się z chłopakiem. Aby zwalczyć depresyjny nastrój, zaczyna spacerować. Codziennie. Wkrótce dołączają do niej sąsiadki Tess i Rosie.
Podczas przechadzek przyjaciółki rozmawiają, dzielą się sekretami, zwierzają z problemów.
Kiedy decydują się na wspólny wyjazd na festiwal lawendy, nawet nie spodziewają się, jak bardzo zmieni się życie...

Bardzo sympatyczna książka. Ciekawa i miła opowiastka, lekko i przyjemnie się czyta :) Szczerze polecam na weekendowy relaks :)

Jak na takie babskie czytadło, to książka zręcznie napisana. Bez dłużyzn, bohaterki wcale nie takie banalne, jak to bywa.
Bez wartkiej akcji, bez wyraźnej historii, ale to wbrew pozorom plus tej książki- stanowi opis krótkiego, wyrwanego trochę z kontekstu, kawałka życia trzech bohaterek.

Lekka, przyjemna powieść o przyjaźni, miłości i o tym, że nigdy nie jest za późno. Pochłonęłam tę książkę w kilka dni, była taka, jakbym się spodziewała. Lekka, niewymagająca, ale nie tandetna i nudna. W książce poznajemy 3 kobiety, Noreen oraz jej 2 sąsiadki. Rosie i Tess. 3 kobiety z problemami życia codziennego. Praca, dzieci, dom. A jednak postanawiają codziennie...

Dyskusje

• 2013