Rok, który wszystko zmienił

978-83-7839-415-0
powieść amerykańska
literatura piękna
Ag2S

Cztery siostry, które nigdy nie poznały swojego ojca – ani siebie nawzajem – spotykają się przy jego łożu śmierci. Czy będą chciały dowiedzieć się prawdy? Chory na raka, zamożny biznesmen Jessie Reed pragnie odnaleźć cztery swoje córki, które opuścił przed laty. Prosi o pomoc prawniczkę Lucy, która składa kobietom niecodzienną propozycję: 10 milionów dolarów dla każdej z nich, pod warunkiem...

Chory na raka, zamożny biznesmen Jessie Reed pragnie odnaleźć cztery swoje córki, które opuścił przed laty. Prosi o pomoc prawniczkę Lucy, która składa kobietom niecodzienną propozycję: 10 milionów dolarów dla każdej z nich, pod warunkiem że zgodzą się co miesiąc spotkać i wysłuchać pozostawionych przez Jessiego taśm.

Elizabeth, choć otoczona kochającą rodziną, najciężej przeżyła rzekome porzucenie przez ojca. Ginger, zakochana w żonatym mężczyźnie, musi na nowo przemyśleć wszystkie swoje związki. Rachel w jednym dniu dowiaduje się prawdy o ojcu i romansie męża. Christina jest początkującym filmowcem i nie wie, czy warto dawać drugą szansę człowiekowi, którego od dawna uważała za zmarłego. Cztery siostry, które nie miały pojęcia o swoim istnieniu, odnajdą siłę i miłość, a rozwiązanie dręczących je problemów nadejdzie z najmniej spodziewanej strony.

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2013

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Rok__ktory_wszystko_zmien...»

martuska9990 | 2018-12-04

Hm... Ciepła, dość ciekawa książka. Postacie dobrze zarysowane, autentyczne. Czegoś mi jednak brakowało... Jakiegoś elementu który sprawiałby, że nie mogłabym się od niej oderwać. Książka raczej nie zapadnie mi w pamięć.

aannaa | 2018-03-22
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 20 marca 2018

Na książkę trafiłam przypadkiem. I bardzo dobrze. Książka bardzo mi się podobała. Czytało mi się ją bardzo dobrze i bardzo szybko. Momentami śmieszna, ale dająca też do myślenia. Świetne dialogi i nie jest przesycona zbędnymi opisami. Oby więcej takich książek.
Świetny pomysł na książkę.

charu | 2018-01-05

Na pewno nie jest to książka o której zapomina się zaraz po przeczytaniu. I mimo, że przykuwająca uwagę okładka pozornie może kojarzyć się z czymś lekkim, z letnim klimatem to jednak sama treść zdecydowanie taka nie jest.
Cztery różne, żywe kobiece charaktery i jeden mężczyzna, który próbuje wygrać wyścig z postępującą chorobą i nadrobić stracone lata. A jest ich z pewnością niemało. Wciągająca, momentami wzruszająca opowieść a co najważniejsze z bardzo ważnym przesłaniem. Sami odkryjcie z jakim.

Katerina | 2017-05-19
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Dobra książka. Może nie porywająca, ale ciekawa, a i łza w oku się zakręci. Potrzebowałam takie lektury. Polecam!

sabrina | 2017-04-14

Historia czterech sióstr, które połączy nie typowy warunek z testamentu ich Taty.Fajna babska lektura.

boziaczek | 2017-01-27

Cztery niezależne kobiety, cztery siostry, które nie wiedziały o swoim istnieniu, dopiero gdy stanęły przy łożu śmierci swojego biologicznego ojca. "Rok, który wszystko zmienił" to opowieść o godzeniu się z losem, walki o swoją przynależność, a także szukanie swojego miejsca na ziemi.
Ginger, Elisabeth, Christina i Rachel, kobiety, które już (na pozór) ułożyły swoje życie, zostają zawiadomione o zbliżającej się śmierci Jessie Reeda - ich ojca, który nigdy ich nie wychowywał, nie interesował się nimi. Dopiero odkrywając przeszłość, kawałek po kawałku, zdają sobie sprawę, że nie wszystko było takie jakie im wpajano przez lata. To spotkanie daje im również szanse na przemyślenie i wprowadzenie zmian w swoich postępowaniach, które nie zawsze były bliskie ideału.
Georgia Bockoven napisała świetną lekturę dla kobiet i o kobietach. Cztery siostry tak różne jak ogień i woda, patrzące na świat inaczej, a jednak wiele ich łączy oprócz wspólnego ojca.
Polecam! Czyta się z...

Szyszka | 2016-10-10
Przeczytana: 10 października 2016

Niezwykle przyjemna i ciepła książka. Opowiada o historii 4 różnych kobiet, które jedyne co łączy to uraza to tego samego człowieka. Zmuszone do spotkania i przebywania ze sobą odkrywają sprawy, które zmieniają ich punkt widzenia. Historia pełna przewrotnych akcji, która pokazuje, że zawsze może być jakieś drugie dno, które przedstawia daną sytuację w innym świetle. Książka pełna mądrości, ciepła i ukazująca, że z rodziną nie tylko dobrze się wychodzi na zdjęciu ;)

Kasia | 2015-12-16
Przeczytana: grudzień 2015

Historia czterech przyrodnich sióstr bardzo wciąga, chociaż końcówka książki jest cukierkowa.

Ania | 2015-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2015

Książka wspaniała, czyta się jednym tchem, nie można się od niej oderwać! Momentami bardzo wzruszająca pokazuje, że nigdy nie należy osądzać nikogo tylko na podstawie tego co nam się wydaje. Siła tkwi mimo wszystko w rodzinie i szczesciarzem może się nazywać każdy kto ma rodzeństwo. Miłość, rodzina to siła mogąca pokonać każdą przeciwność losu. Polecam

forget-me-not | 2015-01-04
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka
Przeczytana: 04 stycznia 2015

Książka świetnie nadaje się na scenariusz filmowy, ale jako powieść nie powala na kolana. Jest to jedna z tych historii, których po pewnym czasie się po prostu nie pamięta. Przy małej liczbie wolnego czasu i ogromnej ilości świetnych pozycji na rynku wydawniczym, tę można sobie spokojnie odpuścić.