Siedem kroków do szczęścia

Okładka książki Siedem kroków do szczęścia Claire Cook
Okładka książki Siedem kroków do szczęścia
Claire Cook Wydawnictwo: Znak Literanova Seria: Zaczytaj się literatura piękna
Zaczytaj się
Znak Literanova
2013-04-15
2013-04-15
Agnieszka Myśliwy

2.5 ⭐

Heeee... po tych 70% w ogóle nie chciałam jej kończyć i już się zastanawiałam nad DNF, ale zagryzłam zęby i skończyłam. Końcówka trochę mi to wynagrodziła, ale sama książka ogólnie nudnawa i trochę z bardzo moralizatorska. I nie wiem, czy już wyrosłam z takich historii, czy jednak jestem na nie trochę za młoda (ze względu na wiek głównej bohaterki, jest po 30-tce, może starsza).

Podoba mi się pomysł na historię, ale samo wykonanie już nie bardzo.

2.5 ⭐

Czy wiecie,że w Kostaryce nie ma numeracji domów,a w Tajlandii jest takie święta.Gdzie się puszcza takie fajne łódki,po wodzie.
Ta książka,to miły oddech po morderstwach i gwałtach.
Kupiona za 13 złoty,jest miłym przeżyciem literackim/
Prosta i szybka.O uczuciach i podróbach.

Ta książka,to miły oddech po morderstwach i gwałtach.
Kupiona za 13 złoty,jest miłym przeżyciem literackim/
Prosta i szybka.O uczuciach i podróbach.

Bohaterka , to osoba samotna która opiekuje się córką i zarazem pracuje . Pracuje w biurze podróży co udziela wycieczek kobietą z przyjaciółkami i kuchnia dokoła świata dla kursantów .

7 lat temu opuścił ją mąż tak nagle , wyjechał a Jill została sama z 3-letnią wtedy Azją . Zawsze razem spędzali czas . Do czasu aż nie pojawił się na horyzoncie i nie przypomniał o nich właśnie tatuś , mąż ?

Bolało ją , ale dla córki postanowiła żeby się spotkali chciała dać mu szansę . Ale to nie łatwe . Chciała zakończyć . I tak doszła po 7 latach , że nie ma już tego co było chce czegoś innego od życia .

Kostaryka , Billy , Azja i ona Jill takie chce życie .

Jak zwykle bardzo lekka i miła lektura. Dużo humoru, przedstawienie kobiecych myśli z zabawnej perspektywy. Główna bohaterka jak zwykle sympatyczna, teoretycznie nie powiodło jej się w życiu, ale koniec końców znajduje miłość i wszystko jej się układa.

Książka jest lekka, szybko się ją czyta i nawet wciąga ale miejscami mnie trochę nudziła.Prosta i przewidywalna.

Ksiazka sama w sobie zla nie jest, czyta sie ja dosc szybko. Jednak mimo ohiecanych w tytule 'Siedmiu krokow do szczescia' nie odnalazlam ani jednego, jesli taksiazka jest tchnieta optymizmem to ja chyba jestem tchnieta pesymizmem.
Niestety, ale nie polecam jej nikomu.

Niestety, ale nie polecam jej nikomu.

Składając sobie życzenia z różnych okazji rzadko pomijamy szczęście. Choć z jednej strony takie życzenia wydają się być wytartym sloganem, to jednak w tym jednym słowie mieści się praktycznie wszystko. Czym jest szczęście? Dla jednego będzie to wypchany pieniędzmi portfel, a dla innego zachód słońca nad morzem. Krótko mówiąc dla każdego oznacza ono coś innego. Jednak zawsze szczęście pozostaje pewnym ulotnym stanem umysłu, którego nie doceniamy, gdy jest, a tęsknota za nim może wypełnić całe życie.

Siedem lat temu rozpadło się małżeństwo Jill. Mąż po prostu odszedł zostawiając ją z dnia na dzień z małym dzieckiem, rachunkami i złamanym sercem. Teraz jej życie jest już ustabilizowane. Nie wygląda może tak, jak to sobie wymarzyła, ale nie musi już drżeć o to, czy będzie miała za co kupić jedzenie. Jill pracuje w małym biurze podróży lecz zamiast zwiedzać świat organizuje wycieczki dla innych. Swoje marzenia zepchnęła w głąb podświadomości skupiając się wyłącznie na potrzebach córki. Czy Jill odważy się kiedyś zawalczyć o własne szczęście?

Niedawno czytałam „Lawendowe dziewczyny” Claire Cook. Powieść zrobiła na mnie takie wrażenie, że postanowiłam zapoznać się z innymi książkami tej Autorki. „Siedem kroków do szczęścia” brzmi trochę jak tytuł poradnika. Chociaż zdecydowanie nie jest to tego typu literatura, to jednak z samej fabuły można się wiele nauczyć. Główna bohaterka to kobieta jakich wiele. Ani ładna ani brzydka, ani nazbyt przedsiębiorcza czy specjalnie zaradna. Często i my tak właśnie się postrzegamy, wymieniając przeciętność jako swoją główną cechę. Skupiając się na tym co złe zapominamy o tym co w nas dobre. Negatywne wydarzenia dodatkowo zabijają w nas poczucie własnej wartości. Jill ze strachu przed niepowodzeniem porzuciła marzenia. Zrezygnowała z samej siebie, poświęcając się całkowicie córce. Jestem przekonana, że wiele współczesnych kobiet mogłoby się z nią identyfikować.

„Siedem kroków do szczęścia” to z całą pewnością nie jest literatura z górnej półki. Fabuła jest raczej banalna i przewidywalna. Jednak książka ma w sobie to magiczne „coś” co sprawia, że czyta się ją błyskawicznie i z ogromną przyjemnością. Być może właśnie takie powieści powoli, małymi kroczkami zmieniają nasze życie?

Recenzja pochodzi z mojego bloga http://sladami-ksiazki.blogspot.com/

Trzeba przyznać że książki Claire Cook, są lekkie i przyjemne. A dużym plusem po mimo małej książki jest dość duża czcionka:) jak dla mnie super.

Warto zrobić krok do przodu, nigdy się nie cofać.

Warto zrobić krok do przodu, nigdy się nie cofać.

Lekka, przyjemna książka, czyta się jednym tchem.

Lekka, przyjemna książka, czyta się jednym tchem.

• 2015
  • Powieść obyczajowa

Dodaj cytat z książki Siedem kroków do szczęścia