Facet z ogłoszenia

Tłumaczenie: Joanna Piątek
Wydawnictwo: Sonia Draga
Must love dogs

Małżeństwo Sarah rozpadło się, ale dziewczyna nie poddaje się i postanawia ułożyć sobie życie na nowo. Siostra namawia ją, by spróbowała znaleźć prawdziwego księcia z bajki… umieszczając ogłoszenie w gazecie. Sarah stawia jeden warunek: kandydat musi kochać psy. Po opublikowaniu anonsu jej życie zamienia się w zabawną plątaninę pomyłek, niespodziewanych emocji i wcale niełatwych decyzji. Czy...

Po opublikowaniu anonsu jej życie zamienia się w zabawną plątaninę pomyłek, niespodziewanych emocji i wcale niełatwych decyzji. Czy wśród wszystkich mężczyzn (i psów), z jakimi zetknie ją los, uda się znaleźć tego jedynego?

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,4271,Facet-z-ogloszenia

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,4271,Facet-z-ogloszenia

książek: 2010
Gosia | 2015-05-02
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 02 maja 2015

Taka sobie była ta książka. Jednych elementów było za dużo (np. natrętnych dialogów i facetów, którzy nagle zaczęli wyskakiwać jak króliki z kapelusza), a innych za mało (bardziej płynnych przejść w akcji, lekkiego uspokojenia w tym kotle postaci). Główna bohaterka też mnie nie przekonała - jak na kobietę "lekko po 40-tce" jakaś taka nijaka, sama nie wie czego chce, umawia się z kilkoma facetami na raz, chyba sama nie chciałaby być tak traktowana. Jedyne co ratuje książkę to humor i kilka zabawnych sytuacji. Czytałam już kiedyś inną książkę Claire Cook "Siedem kroków do szczęścia" i wydawała mi się ona o wiele lepsza, chyba że moje wymagania co do lektury się zmieniły, ale nie mam ochoty sprawdzać tego po raz kolejny.

wiejskifilozof | 2016-06-04

O tym,że kobiety w wieku 40 lat.To super laski,wiem od kiedy sam dochodzę do 40 lat.
Książka,to dość fajna komedia romantyczna.
Przedszkolanka szuka faceta,cóż temat już był i to wiele razy.
Mimo,to książka jest i fajna i zabawna.
Ale,humor jest na poziomie nie jakiś burakowaty.
Mi się podobało.

Arlene | 2015-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2015

Nie, nie, nie...Pomysł na książkę był dobry. Kobieta w średnim wieku, po rozwodzie, próbująca na nowo ułożyć sobie życie. Jednak w wykonaniu pani Cook spalił na panewce. Autorka ta ma, zauważyłam, pewien schemat, który wykorzystuje. Już w drugiej książce, bo dane mi niestety było czytać dwie pozycje, główną bohaterkę umieszcza w wieku około czterdziestki, która jest po trudnym rozstaniu, ma szaloną, liczną rodzinę, miliony bratanków i siostrzeńców (aż ciężko się połapać), jedyne co trzyma ją przy życiu to praca. Dostrzegam również schemat pokręconego tatuśka.
Głowna bohaterka - Sarah, jest postacią totalnie nieprzemyślaną. Z jednej strony zrównoważona, ostoja rodziny, u której wszyscy szukają rady, z drugiej zbłąkana ofiara losu, kompletnie bez poczucia własnej wartości, robiąca rzeczy, które są godne pożałowania.
W książce są zabawne momenty, ale czyta się ją z lekkim oporem, szczególnie pierwsze kilka rozdziałów. Postacie są niedopracowane, dialogi na słabym poziomie, ogólnie...

wiolagg66 | 2014-10-05

Świetna książka.
Kiedy nie udaje się nam w życiu towarzyskim i zostajemy całkiem sami,czasami warto znaleźć kogoś na portalu randkowym :)
Tak Sahah poznawała kandydatów na partnerów.Jednak,czy znajdzie tego wyjątkowego?
Warto się przekonać.Polecam także film o tej samej nazwie.

lacerta | 2012-06-07
Na półkach: Zekranizowane, Przeczytane
Przeczytana: 07 czerwca 2012

Idealna książka na rozluźnienie się. Nie trzeba się za bardzo skupiać na treści, bo jest dość przewidywalna i szablonowa. Jak dla mnie typowa książka czytana dla przyjemności: trochę romansu i trochę śmiesznych sytuacji. A film uwielbiam.

flameleaf | 2014-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2014

Z trudem udało mi się dokończyć czytać-książka jest zwyczajnie nudna i bez polotu. Bohaterowie mają inteligencję 10-latków, a dialogi jakie prowadzą budzą lekkie zażenowanie. Wszyscy są tacy sami- bezpłciowi i przezroczyści. W filmie udało się uchwycić coś, czego książce zdecydowanie brakuje-postacie z charakterem i sporym poczuciem humoru. Niestety tak naprawdę akcja w książce jest żadna i nie potrafię znaleźć nic, co mogłoby zachęcić do sięgnięcia po tę pozycję.

Magdalena | 2014-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2014

Lekka lektura na odmóżdżenie. Całkiem fajna, wciągająca i bardzo szybko się ją czyta, ale gdy nagle wokół Sary mężczyźni zaczęli się pojawiać jak grzyby po deszczu, straciłam trochę pozytywnych odczuć co do książki. Jednak mimo wszystko to ojciec Sary, Billy, okazał się najbardziej pozytywną i charakterystyczną postacią występującą w "Facecie z ogłoszenia".

Pistacia | 2010-01-28
Na półkach: Na mym regale, Przeczytane

Średniaczek. Trudno było mi się przebić przez pierwsze 60 stron.
Parę zabawnych momentów i ciekawych bohaterów. Niestety, główna bohaterka (jak dla mnie) 'nijaka'.
Odczuwa się wręcz obojętność w stosunku do jej problemów. Pozostali bohaterowie, którzy są tak naprawdę 'dodatkiem', bardziej zachęcają do czytania…

ivv | 2015-09-14

Typowa książka do autobusu. Lekka, można czytać nieregularnie, ale po paru dniach zapomina się, że się ją przeczytało.

Cosmo | 2014-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2014

Zaczęłam ją czytać rano i skończyłam wieczorem, niemalże bezustannie, bo ta książka jest niesamowicie wciągająca, lekka, zabawna - w sam raz na wolny wieczór :)