Złowrogie szóstki

Seria: Mroczna Seria
Wydawnictwo: W.A.B.
The Sixes
joly_fh

Tajemnicze zbrodnie, niebezpieczne śledztwo i rozliczenie z duchami przeszłości... Bestsellerowy tytuł w rankingu "New York Timesa"! Znana pisarka Phoebe Hall ucieka z Nowego Jorku do sennej Pensylwanii po aferze plagiatowej, w której odegrała główną rolę. Przyjmuje propozycję swojej przyjaciółki i obejmuje posadę wykładowcy w college'u. Wkrótce okazuje się, że i tu nie będzie jej dane...

Znana pisarka Phoebe Hall ucieka z Nowego Jorku do sennej Pensylwanii po aferze plagiatowej, w której odegrała główną rolę. Przyjmuje propozycję swojej przyjaciółki i obejmuje posadę wykładowcy w college'u. Wkrótce okazuje się, że i tu nie będzie jej dane odpocząć: jedna ze studentek znika, a niedługo potem zostaje znaleziona martwa. Na jaw wychodzą kolejne mroczne sprawy, a Phoebe rozpoczyna własne śledztwo, które doprowadzi ją do odkrycia tajemnic studentów i sekretów najbliższych jej osób.

źródło opisu: Wydawnictwo W.A.B.,2013

źródło okładki: www.wab.com.pl

eunice | 2014-04-15
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 14 kwietnia 2014

To wszystko już było u Kate White:
Singielka z przeszłością, pisarka/dziennikarka jako detektyw amator.
Jej przyjaciółka, której małżeństwo się nie układa i która prosi o pomoc w rozwikłaniu zagadki morderstwa, które może doprowadzić do poważnych problemów w jej życiu zawodowym.
O ile ten schemat w przypadku cyklu o Bailey Weggins był do zaakceptowania, to tutaj irytuje i nasuwa skojarzenia do wcześniejszych książek.
Plusem na pewno jest to, że całość czyta się bardzo dobrze, szybko, a zakończenie jest dużym zaskoczeniem.

Marta_De | 2016-09-05

Dobra pozycja na wolne popołudnie. Fabuła wciąga od samego początku, podsuwając nam co rusz inne tropy, akcja pędzi jak szalona, klucząc pomiędzy domysłami, by na samym końcu zaserwować nam porządnego kopa pod postacią ujawnienia osoby poszukiwanego mordercy. Tak, nawet mnie olśniło dopiero w tym samym momencie co Phoebe;]

Szkoda jedynie, że motyw heksagonu (jego znaczenie, rozwój, ogółem symbolika na przełomie wieków) został potraktowany trochę po macoszemu, ponieważ poza cyfrą "6" tak naprawdę niewiele miał wspólnego z tytułowymi szóstkami.
Polecam.

Malwka1106 | 2014-01-26
Na półkach: Przeczytane, 2013

Świetnie napisana, stanowczo za bardzo wciągająca - nie można się oderwać. A fabuła mistrzostwo świat. Gorąco polecam :)

kasia8912 | 2013-09-01
Przeczytana: 31 sierpnia 2013

Bardzo dobry i wciągający thriller, ciężko się od niego oderwać, trzyma w napięciu do samego końca... naprawdę polecam :)

Alix | 2013-08-30

Aż żałowałam, że muszę iść do pracy i przerwać czytanie!

lipka02 | 2013-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2013

42 letnia Phoebe Hall to była biografka znanych hollywoodzkich gwiazd.W wyniku pomyłki własnej asystentki została oskarżona o plagiat jej najnowszej powieści.Po trudnej walce z prasą i wszędobylskimi dziennikarzami ucieka z Nowego Jorku i podejmuje się pracy jako wykładowca w college'u.Powoli jej życie zaczyna się stabilizować,a sama pisarka czuje,że zaczyna lubić swoje nowe zajęcie.Jednak sprawy przybierają zły obrót kiedy jedna ze studentek znika w tajemniczych okolicznościach,a po niedługim czasie zostaje znaleziona martwa.Jej ciało znajduje miejscowy rybak,sekcja zwłok ustala,że została ona utopiona.Powoli na jaw zaczynają wychodzić coraz to nowe,mroczne uczelniane sekrety.Phoebe za zgodą dyrektorki uczelni-jej przyjaciółki prowadzi własne śledztwo,które odkrywa,że w szkole działa tajne stowarzyszenie dziewczyn zostawiające po sobie ślady w formie liczby sześć.Są one bezwzględne i bez skrupułów manipulują swoimi przyjaciółkami.Ich celem jest zdobycie władzy w szkole,a następnie...

Agania8824 | 2014-04-02

wciągająca opowieść o mylącym tytule... zaskakujące zakończenie i wartka akcja to zalety tej książki. dzięki tej powieści nie zasnęłam w bardzo długiej podróży pociągiem, mimo że byłam po nocce w pracy. gorąco polecam:-)

ohuu | 2014-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2014

Warto przeczytać, bo wciąga i trudno sie oderwać.
Osobiście uważam, że ta książka zapewnia interesujące przeżycia dla czytelnika który pragnie relaksu i odskoczni od problemów... :)

MonicaCarax | 2014-05-11

Świetna książka, do końca trzyma w napięciu, zaskakująca końcówka! czyta się jednym tchem, polecam bardzo!

Małgorzata | 2017-07-25