Zabójcza prawda

Wydawnictwo: Świat Książki
Die for You
978-83-7799-016-2
Ag2S

Co by się stało, gdybyś odkryła, że ukochany mężczyzna, który śpi obok Ciebie, okazał się nagle kimś zupełnie obcym? Isabel myśli, że jest szczęściarą: ma sławę i kochającą rodzinę. Aż do pewnego poranka, gdy jej mąż Marcus całuje ją na do widzenia, wychodzi do pracy i po prostu znika. Zdenerwowana Isabel zjawia się w biurze męża i… kilka godzin później budzi się w szpitalu. Przy jej łóżku czeka policjant, by wypytać ją o Marcusa Raine’a – prawdziwego Marcusa Raine’a… Isabel nie spocznie, dopóki nie odkryje prawdy o człowieku, którego kocha. Nawet, jeśli miałoby to ją zabić. Wybiera się w koszmarną podróż po tętniącym życiem Nowym Jorku i po krętych, mrocznych uliczkach Pragi… Kolejna po bestsellerowych Pięknych kłamstwach, Cząstce prawdy i Amnezji powieść znakomitej amerykańskiej pisarki.

źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki, 2012

źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl/zabojcza-prawda-lisa-unger,p90081241.html

basik | 2016-05-13
Na półkach: Przeczytane, Sensacja

Skończyłam "Zabójczą prawdę " i sama nie wiem czy mi się podobała czy nie.
Nastawiłam się na dobry thriller, trzymający w napięciu i bardzo się rozczarowałam.
Bo gdyby akcja działa się tylko w czasie teraźniejszym, to wszystko byłoby dobrze, ale tu jest strasznie dużo wspomnień i to do tego czterech osób, które nagle pojawią się w środku akcji i to bardzo komplikuje odbiór tego co się właśnie dzieje.
Sam pomysł na książkę bardzo dobry... mąż wychodzi do pracy i nagle znika, żona zaczyna go szukać i dowiaduje się, że mężczyzna z którym żyła przez 5 lat nie jest tym za kogo się podawał.
Czytałam tak trochę na siłę, żeby dowiedzieć się dlaczego ...teraz już wiem, ale niezbyt jestem usatysfakcjonowana.

Zuela | 2015-09-06

Co zrobić,gdy mąż okazuje się kimś innym?Pogodzić się z tym czy wziąć sprawy w swoje ręce i wyjaśnić sprawę.Ja siedziałabym na tyłku i usiłowała zapomnieć wyzywająć się od idiotek.Główna bohaterka jednak wściekła na cały świat dąży do odkrycia,co,kto i dlaczego

Lulein | 2016-09-22

Pierwszym, co nasuwa mi się na myśl, po przeczytaniu tej książki jest to, że autorka zakochała się w Pradze, opisy stolicy są naprawdę urokliwe, dużo ciekawostek, orientacja w terenie, nazewnictwo i co mnie mile zaskoczyło, dobra znajomość historii miasta i regionu.

Pomysł na książkę, jak najbardziej ciekawy. Właściwie to książka, jak na thriller/kryminał jest całkiem udana. Czuję, jednak lekki niedosyt ale to dlatego, że pokładałam w tej książce dużo nadziei, gdyż inna książka tej samej autorki mnie po prostu zachwyciła.

urika66 | 2013-08-28

Czytając tą książkę udało mi sie dwa razy przysnąć, wieje nudą, akcja toczy się wolno, zbyt wolno..

Beata | 2012-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2012

Po pięciu latach małżeństwa, Marcus, mąż Izabeli, zostawia ją zabierając ze sobą ich wszystkie pieniądze. Okazuje się także, że Markus to fałszywa tożsamość mężczyzny. Iza nie może się z tym pogodzić, wyrusza w pogoń za mężem i skradzionymi przez niego pieniędzmi. Ucieczka Marcusa to świat mafii, świat przemocy, świat przestępców.
Fabuła skontruowana jest ciekawie, przeszłość przeplata się z teraźniejszością, lecz brakuje dynamizmu w narracji, akcja toczy się leniwie. Książka mnie rozczarowała, w tym przypadku połączenie powieści obyczajowej z sensacją okazało się totalną klapą.

monyk | 2012-09-05

Lisa Unger to amerykańska pisarka, autorka poczytnych thrillerów. Jej powieści sprzedały się w ponad milionie egzemplarzy i zostały przetłumaczone na 26 języków. W Polsce nakładem Świata Książki ukazały się: Prawdziwe kłamstwa, Cząstka prawdy i Amnezja.

Izabela Raine myślała, że ma wszystko: jest znaną pisarką i ma kochającego męża. Czego chcieć więcej? Pewnego poranka jej mąż Marcus wychodzi do pracy i znika. Policja nie okazuje żadnego zainteresowania zaginięciem. Zdenerwowana Izabela zjawia się w biurze męża i trafia w sam środek nalotu FBI. Kilka godzin później budzi się w szpitalu. Przy jej łóżku czeka policjant, by wypytać ją o Marcusa Raine'a - prawdziwego Marcusa Raine'a… Kim Marcus? Dlaczego zniknął? Kto przeszkadza Izabeli w odnalezieniu mężczyzny? Po odpowiedzi zapraszam do książki.

Muszę przyznać, że z wielką ciekawością sięgnęłam po tę pozycję. Po pierwsze zachwyciła mnie grafika. Co prawda nie powinno oceniać się książek po okładce, ale gdy jest tak intrygująca...

Paula | 2012-05-24
Przeczytana: 23 maja 2012

Interesująco skonstruowana intryga, ale czegoś mi tutaj brakuje. Najpierw nie mogłam przebrnąć przez początek, potem się wciągnęłam, ale pod koniec już mi się dłużyło i nudziło. Za dużo wstawek z przeszłości bohaterki i jej siostry, co niepotrzebnie rozciągnęło powieść.

asiczek | 2014-10-14
Przeczytana: 13 października 2014

Zaczęło się całkiem nieźle, napięcie rosło, moja ciekawość też.. Niestety potem było już tylko coraz gorzej...

czubek88 | 2014-03-15

Akcja wolnaaaaaa.... początek mnie zaintrygował,ale później byłam nieco poirytowana :(
całość oceniam 7/10.

Nostalgia | 2014-10-28

Dotrwałam do połowy. Lektura tak nudna, że nie dałam rady przebrnąć przez kolejne strony.