Dopadnę cię

Tłumaczenie: Małgorzata Borkowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Sensacja". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: HarperCollins
Watch Me
Pistacia

Dopadnę cię… Przede mną nie uciekniesz, znajdę cię wszędzie i zabiję… Sheridan i Jason, dwoje nastolatków, zostają postrzeleni podczas wycieczki nad jezioro. Napastnik ciężko rani Sheridan i zabija Jasona. Śledztwo w tej sprawie kończy się fiaskiem. Mija dwanaście lat. Sheridan dowiaduje się, że odnaleziono broń, z której przed laty ktoś strzelał do niej i Jasona. Wraca w rodzinne strony, by...

Dopadnę cię… Przede mną nie uciekniesz, znajdę cię wszędzie i zabiję…
Mija dwanaście lat. Sheridan dowiaduje się, że odnaleziono broń, z której przed laty ktoś strzelał do niej i Jasona. Wraca w rodzinne strony, by przeprowadzić prywatne śledztwo. Jednak jej powrót komuś się nie podoba. Sheridan zostaje porwana i pobita do nieprzytomności. Kiedy na moment odzyskuje świadomość, słyszy, jak napastnik kopie dla niej grób. Życie ratuje jej Cain, przyrodni brat Jasona. Po tym wydarzeniu Sheridan ufa tylko jemu, ale czy słusznie?

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2010

źródło okładki: www.harlequin.pl

gwiazdka | 2016-05-09
Na półkach: Rok 2016, Przeczytane
Przeczytana: 09 maja 2016

W moim odczuciu „Dopadnę cię” jest najciekawszą częścią serii. Przede wszystkim zagadka pozostaje zagadką do końca, owszem miałam wiele podejrzeń, ale do ostatnich rozdziałów nie byłam niczego pewna. Poza tym więcej było też strony obyczajowej, nie tylko tani romans, ale wycinek zżycia małej społeczności. Sam romans wypadł nawet interesująco, słodki umiarkowanie, ale nie przesłodzony. Rozwiązanie zaś mnie usatysfakcjonowało. Jeśli chodzi o samą książkę to nie jest to literatura wysokich lotów, ale lekka i przyjemna w czytaniu.

Justaska | 2014-06-10
Przeczytana: 09 czerwca 2014

Nawet nie wiem co o tej książce napisać, zastanawiałam się dość długo, czy w ogóle napisać tu swoją "recenzję".
No, ale skoro się już podjęłam, to napiszę.
"Dopadnę Cię" jest ciekawa, ale tylko w niektórych wątkach. W sumie wyróżniłabym ich tylko trzy. Z racji tego, że jestem wielką fanką powieści kryminalnych zawiodłam się na tej książce. Może dlatego, że jest to bardziej książka sensacyjna.
Pomiędzy tymi trzema ciekawymi wątkami umieszczone zostały długie relacje, z tego jak to było z Sheridan, jaka ona była chora, jak Cain się nią opiekował. Moim zdaniem było to za nudne, ale niektórym może się podobać. :)
Zawsze w kryminałach, czy też w książkach, w których są jakieś morderstwa z piekła rodem, liczyć można na świetnie wyspecjalizowaną policję. Jednak w tej książce wcale z tą policją nie jest tak kolorowo. Jest ona nie wyszkolona, jednym słowem mówiąc. Może autorka chciała pokazać policję od prawdziwej strony, jaka jest naprawdę. Choć jaka ona jest naprawdę, sama nie wiem....

Kamila Idziaszek | 2014-03-15

Nigdy wcześniej nie słyszałam o takiej autorce jak Brenda Novak, ale wcale nie przeszkadzało mi to, żeby zabrać się za jej książkę, ponieważ lubię poznawać nowych pisarzy. Powieść tej autorki zaciekawiła mnie swoim interesującym tytułem i opisem z tyłu książki. Gdy tylko wzięłam tą lekturę do ręki wiedziałam, że muszę ją przeczytać i jakby przeczuwałam, że mi się spodoba. Od razu mogę wam napisać, że po tym co zaoferowała mi Brenda Novak z pewnością sięgnę po kolejne jej tytuły.

Mija dwanaście lat od strasznej tragedii, w której zginął Jason i Sheridan postanawia na własną rękę przeprowadzić śledztwo w tej sprawie. Z tego powodu wraca w rodzinne strony, ale zaraz po przyjeździe zostaje porwana i bardzo mocno pobita. W czasie tego zdarzenia słyszy jak napastnik kopie grób. Sheridan domyśla się, że jest on przeznaczony właśnie dla niej. Z tej tragicznej sytuacji ratuje ją Cain - przyrodni brat Jasona. Dziewczyna bardzo się do niego zbliża i próbuje dowiedzieć się dlaczego ktoś...

beatak955 | 2016-02-26
Przeczytana: 24 lutego 2016

Przeczytana trzecia z trzech książek tej autorki i wydaje mi się najlepsza. Każda z nich to osobna historia każdej z trzech przyjaciółek które po własnych traumatycznych przeżyciach założyły fundację dla ofiar przemocy. "Dopadne Cię" opowiada o morderstwie sprzed lat na młodym chłopaku i próbie zabójstwa bohaterki,która po latach wraca by poznac prawdę jednak morderca nie chce by wyszła na jaw...

Agro | 2013-02-11
Przeczytana: 2013 rok

Ktoś mi wcisnął to do czytania... Przewidywalna..to mało..Powielone wzorce z paru innych powieści ,całą zagadkę i „kto zabił” bardzo szybko odkryjemy a na dalszych stronach..nie jest lepiej..Nie mówiąc już że w około giną ludzie ,morderca szaleje a między głównymi bohaterami kwitnie romans że aż mdli . Odradzam no chyba że jako czytadło dla znudzonej pani na plaże :) Inne książki tej pani już sobie daruje.

Sihhinne | 2011-08-08

Ciężko jest zrozumieć mordercę. Motywy które nim kierują. Dlaczego akurat zabił? Dlaczego nie pozwolił danej osobie cieszyć się życiem? A gdy cel mordercy ucieknie, zaczyna się zabawa w kotka i myszkę. Cel ucieka, morderca ściga. ,,Dopadnę cię… Przede mną nie uciekniesz, znajdę cię wszędzie i zabiję…”- to słowa, które można znaleźć na okładce trzeciej już powieści Brendy Novak, ,,Dopadnę cię”.

Sheridan i Jason, dwoje nastolatków, zostają postrzeleni podczas wycieczki nad jezioro. Napastnik ciężko rani Sheridan i zabija Jasona. Śledztwo w tej sprawie kończy się fiaskiem. Mija dwanaście lat. Sheridan dowiaduje się, że odnaleziono broń, z której przed laty ktoś strzelał do niej i Jasona. Wraca w rodzinne strony, by przeprowadzić prywatne śledztwo. Jednak jej powrót komuś się nie podoba. Sheridan zostaje porwana i pobita do nieprzytomności. Kiedy na moment odzyskuje świadomość, słyszy, jak napastnik kopie dla niej grób. Życie ratuje jej Cain, przyrodni brat Jasona. Po tym...

Lesławek | 2014-02-23

Rozsmakowałam sie w twórczości Brendy Novak:) "Dopadnę Cię" wciagnęło mnie od pierwszej strony zapewne dlatego, że akcja zaczyna sie juz w pierwszych zdaniach. Takie książki lubię najbardziej. Novak umiejętnie prowadzi czytelnika przez zbrodnię, ukrywa zabójce praktycznie do ostatniej strony książki. Dawno tak dobrze nie bawilam sie czytając kryminał. Troche niepotrzebnie wpleciono wątek przyjaciół Sher bo w sumie nie wnieśli nic do książki, zabraklo mi też miny Neda kiedy okazalo się że jest tak naprawde marnym policjantem. Podobal mi się wątek miłosny wpleciony w te dramatyczne wydarzenia. Z miłą chęcia sięgnę po kolejne książki Brendy Novak.

Izabela | 2012-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2012
Smajl | 2014-11-12

Książka naprawdę dobra. Autorka "podsuwa" coraz to nowych podejrzanych. Chociaż miałam pewne wytypowania co do mordercy, dopiero na końcu poznałam cała prawdę. Oprócz, niewątpliwie dobrze poprowadzonej akcji, misternej intrygi bardzo ciekawe wydały mi się relacje pary głównych bohaterów.
W powieści świetnie oddana została atmosfera małego miasteczka, w którym najmniejsza plotka staje się powodem do odtrącenia człowieka.
Obsesyjna miłość i brak akceptacji dla odrzucenia, skomplikowane stosunki rodzinne, zaślepienie policjanta, który nie dąży do odkrycia prawdy. Ślepy na dowody i racjonalne wyjaśnienia, łaknący zemsty i nie cofający się przed niczym, aby udowodnić swoje racje. Te wątki wzbudziły moje największe zainteresowanie i budziły intensywne uczucia w trakcie lektury.
"Dopadnę Cię" to książka, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

Rasia | 2013-07-30
Przeczytana: 23 lipca 2013

Kolejna ksiązka z tej serii, znów się nie zawiodłam. Była genialna, tak samo jak "Powstrzymaj mnie". Nie mogłam sie od niej oderwać. Czytałam ją na kolonii, choć zwykle nawet nie mam na to czasu. Ksiązka jednak bardzo mnie wciągnęła. Historia była napisana z pomysłem, autorka znów miesza różne wątki w ciekawy sposób. Bardzo polecam tą książkę