Złowrogie szóstki

Okładka książki Złowrogie szóstki Kate White
Okładka książki Złowrogie szóstki
Kate White Wydawnictwo: W.A.B. Seria: Mroczna Seria kryminał, sensacja, thriller
Mroczna Seria
The Sixes
W.A.B.
2013-07-03
2013-07-03
Joanna Hanusiak

Dobra pozycja na wolne popołudnie. Fabuła wciąga od samego początku, podsuwając nam co rusz inne tropy, akcja pędzi jak szalona, klucząc pomiędzy domysłami, by na samym końcu zaserwować nam porządnego kopa pod postacią ujawnienia osoby poszukiwanego mordercy. Tak, nawet mnie olśniło dopiero w tym samym momencie co Phoebe;]

Szkoda jedynie, że motyw heksagonu (jego znaczenie, rozwój, ogółem symbolika na przełomie wieków) został potraktowany trochę po macoszemu, ponieważ poza cyfrą "6" tak naprawdę niewiele miał wspólnego z tytułowymi szóstkami.
Polecam.

Szkoda jedynie, że motyw heksagonu (jego...

Świetna książka, do końca trzyma w napięciu, zaskakująca końcówka! czyta się jednym tchem, polecam bardzo!

To wszystko już było u Kate White:
Singielka z przeszłością, pisarka/dziennikarka jako detektyw amator.
Jej przyjaciółka, której małżeństwo się nie układa i która prosi o pomoc w rozwikłaniu zagadki morderstwa, które może doprowadzić do poważnych problemów w jej życiu zawodowym.
O ile ten schemat w przypadku cyklu o Bailey Weggins był do zaakceptowania, to tutaj irytuje i nasuwa skojarzenia do wcześniejszych książek.
Plusem na pewno jest to, że całość czyta się bardzo dobrze, szybko, a zakończenie jest dużym zaskoczeniem.

To wszystko już było u Kate White:
Singielka z przeszłością, pisarka/dziennikarka jako detektyw amator.

wciągająca opowieść o mylącym tytule... zaskakujące zakończenie i wartka akcja to zalety tej książki. dzięki tej powieści nie zasnęłam w bardzo długiej podróży pociągiem, mimo że byłam po nocce w pracy. gorąco polecam:-)

1983

Świetnie napisana, stanowczo za bardzo wciągająca - nie można się oderwać. A fabuła mistrzostwo świat. Gorąco polecam :)

Warto przeczytać, bo wciąga i trudno sie oderwać.
Osobiście uważam, że ta książka zapewnia interesujące przeżycia dla czytelnika który pragnie relaksu i odskoczni od problemów... :)

Warto przeczytać, bo wciąga i trudno sie oderwać.

Bardzo dobry i wciągający thriller, ciężko się od niego oderwać, trzyma w napięciu do samego końca... naprawdę polecam :)

Aż żałowałam, że muszę iść do pracy i przerwać czytanie!

Aż żałowałam, że muszę iść do pracy i przerwać czytanie!

42 letnia Phoebe Hall to była biografka znanych hollywoodzkich gwiazd.W wyniku pomyłki własnej asystentki została oskarżona o plagiat jej najnowszej powieści.Po trudnej walce z prasą i wszędobylskimi dziennikarzami ucieka z Nowego Jorku i podejmuje się pracy jako wykładowca w college'u.Powoli jej życie zaczyna się stabilizować,a sama pisarka czuje,że zaczyna lubić swoje nowe zajęcie.Jednak sprawy przybierają zły obrót kiedy jedna ze studentek znika w tajemniczych okolicznościach,a po niedługim czasie zostaje znaleziona martwa.Jej ciało znajduje miejscowy rybak,sekcja zwłok ustala,że została ona utopiona.Powoli na jaw zaczynają wychodzić coraz to nowe,mroczne uczelniane sekrety.Phoebe za zgodą dyrektorki uczelni-jej przyjaciółki prowadzi własne śledztwo,które odkrywa,że w szkole działa tajne stowarzyszenie dziewczyn zostawiające po sobie ślady w formie liczby sześć.Są one bezwzględne i bez skrupułów manipulują swoimi przyjaciółkami.Ich celem jest zdobycie władzy w szkole,a następnie poprzez nawiązywanie kontaktów z wpływowymi mężczyznami ustawienie się materialnie w dorosłym życiu.Dodatkowo Phoebe wpada na trop,który wskazuje na to,że w okolicy uczelni grasuje seryjny morderca i to właśnie on faszeruje swe ofiary narkotykami,a następnie topi w pobliskiej rzece.Pisarka niestrudzenie bada wszystkie tropy i zbiera dowody w sprawie śmierci studentki i zdumiewającego stowarzyszenia.Jednak ktoś nie chce,aby prawda wyszła na jaw,zastrasza kobietę,wielokrotnie włamuje się do jej domu,aż w końcu posuwa się dalej i zabija osobę z jej bliskiego otoczenia.Czy uda jej się odkryć elementy zbrodniczej układanki i znaleźć winnego śmierci młodej dziewczyny?Jakie demony przeszłości do niej powrócą i czy zawładną ją po to by poddała się w swoich poszukiwaniach?Kto tak naprawdę jest mordercą i jaki cel mu przyświeca?Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź z książce pt." Złowrogie szóstki" Kate White.

• Mroczna seria
  • E-booki
  • Ebooki
  • Mam ale nie zaczęłam :-P
  • Moi mali książęta :)

Dodaj cytat z książki Złowrogie szóstki