Gdybyś mnie kochała

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Literatura polska
literatura piękna
Barbara

Nowa powieść autorki bestsellerowych „Kobiet z Czerwonych Bagien”. Maksym Bromski, dziś menedżer w koncernie samochodowym, w dzieciństwie wszystkie wakacje spędzał u dziadków na wsi. Właśnie tam piętnaście lat temu, dzień po własnym weselu, zaginął jego jedyny kuzyn, Andrzej. Maksym nieustannie wraca w to miejsce. I fizycznie, i we wspomnieniach. Po dwóch stronach tej samej rzeki wciąż żyją...

Nowa powieść autorki bestsellerowych „Kobiet z Czerwonych Bagien”.

Maksym nieustannie wraca w to miejsce. I fizycznie, i we wspomnieniach. Po dwóch stronach tej samej rzeki wciąż żyją najważniejsi dla niego ludzie i tylko oni już mu pozostali: babka, dziewczyna z sąsiedztwa, z którą kiedyś spędzał każdą wakacyjną chwilę, oraz największa miłość jego życia. Dramatyczne wypadki z przeszłości mają swój finał współcześnie, o czym Bromski, budząc się pewnej nocy w hotelowym pokoju obok ciała nieznanej kobiety, jeszcze nie wie. Nie pojmując zdarzeń, nie panując nad rzeczywistością, która rzuciła go w sam środek makabrycznej zbrodni, ucieka w przeszłość, kiedy to u boku najbliższych, w równie dramatycznych, dotąd niewyjaśnionych okolicznościach, skończyło się jego dzieciństwo.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

agatami | 2019-03-28
Przeczytana: 26 marca 2019

Świetna książka, nie mogłam się od niej oderwać :).

WMagdalena | 2019-03-05

Książki Grażyny Jeromin-Gałuszki mają w sobie magię. "Gdybyś mnie kochała" pokazuje, że nic nie wydarza się bez powodu, niewyjaśnione lub niedomknięte wydarzenia z przeszłości w końcu powrócą. To lektura z morałem: jeśli nie zamkniesz przeszłości, nie zbudujesz nic nowego.

Meowth | 2018-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2018

Oczarowała mnie ta książka. Jest magiczna! Sposób narracji a także przedstawienia tej małej, spokojnej (do czasu) wsi, sposób, w jaki autorka wykreowała bohaterów - urzekło mnie to wszystko. Miało to dla mnie smak dzieciństwa, choć przecież takiej prawdziwej wsi, jak Pan Bóg przykazał, z uprawnymi polami, obrabianiem gospodarstwa, to właściwie z własnego doświadczenia nie znam, co najwyżej z lektury i filmów. Obraz tej małej społeczności - nadzwyczaj smakowity. Zachwycili mnie bohaterowie, oczywiście trzy siostry, z których każda jakaś trochę niezwykła, ale przede wszystkim babcia Helena i jej zabawne intrygi, a również mądrość i życiowa wiedza. Tu jednak właściwie każdy zasługiwałby na wspomnienie, bo autorka przedstawiła po prostu wspaniałą galerię postaci, które na długo zapadają w pamięć. Do tego zagadka, niewyjaśniona przez lata, i późniejsze wydarzenia, w które zaplątana jest jedna z osób - czyta się to wszystko wspaniale i z wielką przyjemnością. Choć ja i bez tej zagadki z...

nulla | 2018-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2018

"Gdybyś mnie kochała" nie stanie się moją ulubioną powieścią Grażyny Jeromin-Gałuszki, ale czytałam ją jak zwykle z przyjemnością. Styl autorki wydaje mi się trochę zbyt sentymentalny, jak na mój gust, a mimo to zawsze jakoś wchodzę w ten rytm i trudno mi się oderwać od lektury dopóki nie skończę.
Akcja książek Jeromin-Gałuszki dzieje się zwykle w trochę baśniowym, trochę serialowym, trochę sielankowym świecie, gdzie dobrzy ludzie ciężko pracują i proste czynności przynosi im szczęście. "Gdybyś mnie kochała" również toczy się w tak sielankowym, wiejskim świecie nad rzeką, gdzie - mimo zła świata - toczy się bez przeszkód życie dwóch nieco skomplikowanych rodzin: babci Bromskiej z dwoma wnukami i Borowca z trzema niemal czarodziejskimi córkami. Dalej jest to historia o miłości, chciwości, zwycięstwach zła itp. Niby nic nowego, niby banalnie, a jednak udaje się autorce uciekać od stereotypów i klisz.
Wolę inne książki Grażyny Jeromin-Gałuszki, tej zabrakło nieco magii, która porwała...

Veverka | 2018-06-07

Do książek Grażyny Jeromin-Gałuszko wracam bardzo chętnie. I ta książka również taka jest. Pokazuje jak skomplikowani są ludzi, ich życie, a wszystko to w lekkiej otoczce magii dnia codziennego. Aż chciałoby się znaleźć to miejsce opisywane w jej książkach i odnaleźć ten nostalgiczny klimat.

Gerbera41 | 2018-03-04

Trochę ciężko mi się było zabrać za czytanie. Książka nie wciągnęła mnie na początku.
Przeczytałam, ale bez rewelacji.

magia78 | 2018-01-07
Na półkach: Przeczytane, E-booki, 2018
Przeczytana: 04 marca 2018

48/2018 (E)

Dominika | 2017-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2017

Trzeba mieć w sercu taką książkę żeby ją napisać. Nie dało by się czegoś takiego napisać według wzory na pisanie powieści. Dla samego pisania! Czekam na kolejne książki tej Pani. Może powstanie druga część? Chciałabym dowiedzieć się jak potoczyły się losy, Kamili, Nadii, Małej Nadii, Michała i Maksyma.

Iwona | 2017-10-26
Przeczytana: 24 października 2017

Wieś-sielska,spokojna.Każdy zna każdego ,ludzie żyją zazwyczaj w zgodzie ze sobą i z naturą.Taką wieś pamięta Maksym Bromski,który każde wakacje spędzał w dzieciństwie na takiej wsi.Teraz znajduje się w beznadziejnej sytuacji ,znaleziony w hotelu z ciałem martwej kobiety,oskarżony o zabójstwo toczy swoją opowieść.W jego wspomnieniach jest kuzyn Andrzej ,babcia lubiąca wszelakie nowinki techniczne, oraz niezwykła rodzina mieszkająca po drugiej stronie rzeki.Dzidzia z ogromnym talentem, oraz rozmawiająca z aniołami ,Kamila której wielką miłością jest matematyka oraz Jadzia której marzeniem jest mieć dużo dzieci.Sprawy komplikują się kiedy pewnego razu ,tuż po swoim ślubie Andrzej znika.Dopiero po piętnastu latach udaje się odkryć co się naprawdę stało.I mimo że od razu można się domyśleć kto stoi za zaginięciem bohatera to jednak książka trzyma w napięciu i czyta się ją z wielkim zainteresowaniem.

VanillaPudding | 2017-09-02
Przeczytana: grudzień 2016

Niestety to było najgorzej wydane 10 zł w 2016 r. Książkę kupiłam końcem grudnia ponieważ potrzebowałam czegoś co umili mi czekanie na sylwestrowy lot do UK. Zapowiadało się ciekawie, morderstwo z przeszłości, zagadka wątek miłosny jak wskazuje tytuł... w praktyce okazało się, że wole gapić się w siedzenia pasażerów przede mną niż czytać dialogi o dojeniu krów. Książki nie skończyłam ... nie byłam w stanie zmęczyć więcej niż 80 str. daaawno mi się to nie zdarzyło ostatnio chyba w szkole przy jakiejś lekturze ;) podsumowując: szkoda było, nawet nie tego 10 zł ale mojego miejsca w walizce.