Kobiety z Czerwonych Bagien

2024-02-08
2010-05-04
kobiety

IG:ksiazki_wloczykija
"Kobiety z Czerwonych Bagien” to poruszająca i wielowymiarowa opowieść o kobietach, ich siłach i słabościach, przetrwaniu w obliczu przeciwności losu oraz dziedzictwie rodowym, które przenika przez kolejne pokolenia.

Jednym z najbardziej pociągających aspektów tej książki jest sposób, w jaki autorka ukazuje siłę i determinację kobiet, które z pokolenia na pokolenie stawiają czoła życiowym trudnościom. Historia Czerwonych Bagien jest historią kobiet, które niejednokrotnie musiały zmagać się z przeciwnościami losu, ale mimo to potrafiły zachować godność i walczyć o swoje miejsce w świecie. To inspirujące portrety kobiet, które wbrew trudnościom potrafiły odnaleźć siłę w sobie i wyznaczyć własną drogę życiową.

Intrygującym elementem tej książki jest także samo miejsce akcji, czyli Czerwone Bagna, które stanowią nie tylko tło dla historii rodzinnych, ale także mają swoją własną, niemal magiczną atmosferę. To miejsce, gdzie czas zdaje się płynąć inaczej, gdzie kobiety znalazły schronienie i poczucie bezpieczeństwa. Przeniknięte legendami i tajemnicą, Czerwone Bagna dodają opowieści niepowtarzalnego uroku i głębi.

Filozoficzna refleksja nad życiem i naszym istnieniem objawia się w tej książce poprzez historie życia poszczególnych kobiet oraz ich relacje z przeszłością i przyszłością. Autorka prowokuje czytelnika do zastanowienia się nad sensem egzystencji, nad znaczeniem miłości i więzi rodzinnych oraz nad tym, jak przeszłość kształtuje nasze teraźniejszość i przyszłość.

Przejmujący charakter tej książki polega na jej zdolności do dotknięcia najgłębszych emocji czytelnika. "Kobiety z Czerwonych Bagien" to opowieść o miłości, przetrwaniu, utraconych marzeniach i nowych początkach, która pozostaje w pamięci na długo po zakończeniu lektury.

IG:ksiazki_wloczykija

Świętna opowieść. to kolejna książka tej Autorki, która mnie oczarowała. Ciekawa, wzruszająca opowieść o sile kobiet. Trudność w czytaniu/ słuchaniu polega na dużej ilości bohaterek. Należy słuchać w skupieniu. Polecam

Oststnio w księgarniach pojawiło się wznowienie książki "Kobiety z Czerwonych Bagien". Jest to moje drugie spotkanie z twórczością tej autorki, w sierpniu 2022 roku pisałam Wam o książce "Skradzione lato" w której się zakochałam i do dziś polecam.

📖 Julianna, Rozalia, Anastazja, Amelia cztery silne kobiety zamieszkujące dom na Czerwonych Bagnach.
Z czasem pojawia się na Czerwonych Bagnach kolejna kobieta, Kornelia w raz z córką chcą znaleźć w tym domu spokój i ukojenie.
Niezły babiniec prawda?
Samotne, muszą sobie radzić z przeciwnościami losu, jednak w grupie siła. Silna więź, miłość, ogromne wsparcie to daje im moc.
Kilka pokoleń, jeden dom. Wspólne, a jednak różne losy każdej z nich.

"Skradzione lato" tak bardzo skradło moje serce, że siadając do tej lektury nie spodziewalam się by ta powieść była jeszcze lepsza. Według moich upodobań to poprzeczka została tak wysoko postawiona, że nawet samej autorce ciężko będzie ją podnieść wyżej.
Być może przez ten pryzmat nie udało mi się tak w stu procentach wczuć się w tę historię, były momenty gdzie trudno mi się ją czytało a myśli uciekały.

Z czasem pojawia się na...

Książki Grażyny Jeromin-Gałuszki są wspaniałe. Czyta się je jednym tchem, bo akcja jest świetnie poprowadzona i opisana pięknym językiem. Polecam nie tylko tę powieść, ale i wszystkie pozostałe.

Jak dobrze znacie historię swojej rodziny?

Kornelia zna ją aż za dobrze. Zamiast na bajkach została wychowana na kolejnych opowieściach o swoich przodkiniach. Tak, przodkiniach, bo mężczyźni w jej rodzinie nigdy nie zostawali na długo. Pojawiali się na chwilę, szturmem zdobywali serca, odchodzili i nigdy nie wracali. Przypadek czy klątwa domu na Czerwonych Bagnach? Choć życie ich nie oszczędzało to właśnie tu Julianna, Amelia, Rozalia i Anastazja znalazły swój bezpieczny azyl. To tu również Gabriela, Mimi, Joanna, Kornelia i Olga mają swój dom.
Setne urodziny Rozy to okazja do rodzinnego spotkania, ale także do ponownego snucia opowieści rodzinnych, które mają pomóc pogrążonej w maraźmie Kornelii. Jakie tajemnice skrywa ta młoda kobieta i kto tak naprawdę jest ojcem Olgi? Roza chce nie tylko poznać odpowiedzi na te pytania, ale przede wszystkim pomóc prawnuczce.
Czy Kornelia pod wpływem rodowych historii wyjawi prawdę? Czy czeka ją jeszcze szczęśliwa przyszłość? Czy może pozostaje jej już tylko zaszyć się na Czerwonych Bagnach?

Ta książka choć wydana kilka lat temu jest ponadczasowa, a jej piękne nowe wydanie to okazja dla nowych czytelników, by poznać tę niezwykłą historię, ale także dla tych, ktorzy już ją czytali, by raz jeszcze wybrać się w odwiedziny do kobiet z Czerwonych Bagien.

Jak dobrze znacie historię swojej rodziny?

"Czerwone Bagno" i historia kilku pokoleń kobiet które właśnie tutaj żyły, rodziły, płakały i śmiały się. Raz było lepiej a raz gorzej ale one trwały bo facecie pojawiali się na Czerwonym Bagnie tylko na chwilę. Nadchodzi 100-tna rocznica narodzin prababki Rozy i na bagnach zaczynają się dziać cuda. Fajna, lekko się słuchało, polecam.

Pokręcone historie kilku pokoleń kobiet zamieszkałych na Czerwonych Bagnach.
Lekka, czasem zabawna, budząca mile wrażenia.

Pokręcone historie kilku pokoleń kobiet zamieszkałych na Czerwonych Bagnach.
Lekka, czasem zabawna, budząca mile wrażenia.

Świetna saga, wciągająca, miejscami zaskakująca, miejscami zabawna, nie za długa, idealna.
Początkowo ciężko się połapać, kto jest narratorem, jakie relacje łączą współczesne bohaterki, bo te wspominane w retrospekcjach łatwiej rozróżnić, z czasem jednak wszystko się klaruje. Cudowny świat przedstawiony, ciekawe historie, może lekko przydługi wątek z Oskarem ale poza tym idealnie. Następujące co jakiś czas zwroty akcji nie pozwalają się nudzić, kobiet z Czerwonych Bagien po prostu nie da się nie lubić, cieszymy się z nimi, współczujemy im i po prostu kochamy!

Ostatnia przeczytana książka w 2022 roku.

Bardzo lubię twórczość pani Grażyny. Jej książki mają w sobie dużo uroku i przenoszą nas całkowicie w wykreowany przez nią świat. Świetnie stworzone postacie kobiet z charakterem. Zakończenie również nie zawodzi pomimo swojej cichej przewidywalności. Jestem bardzo zadowolona, że książkę rzeczytałam i bardzo ją polecam.

Ostatnia przeczytana książka w 2022 roku.

Świetna książka

Świetna książka