Krasińscy: Ojciec i syn

Wydawnictwo: Samorząd Województwa Mazowieckiego
Krasińscy: Ojciec i syn
historyczna
ciarach

Studium pt. " Krasińscy: ojciec i syn " ukazuje powstanie i rozwój zależności między ojcem gen. Wincentym Krasińskim i jego synem Zygmuntem. Od przypomnienia rodowodu i dramatycznej historii pierwszych dziesięcioleci XIX wieku, aż po drugą połowę tego wieku, jesteśmy świadkami procesu stopniowego uzależniania syna przez chorobliwie ambitnego ojca, który za cel życia postawił sobie utworzenie ordynacji opinogórskiej i rozwój związanego z nią rodu Krasińskich. Do osiągnięcia tego celu generał nie przebierał w środkach, wiążąc z pocz. XIX w. swoje nadzieje z postacią Napoleona, by po jego upadku przejść bez żenady na służbę caratowi i w sposób służalczy manifestować swoje prorosyjskie sympatie.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: google