Dynastia

Tłumaczenie: Paweł Korombel
Wydawnictwo: Albatros
Rich

Kiedy Johann Cornelius zaczynał, nie miał nic. Kiedy umierał, jego rodzina „wykroiła” sobie gigantyczną porcję Ameryki… „Dynastia” - saga rodziny Corneliusów - to doskonała powieść obyczajowa o ludziach, którzy startowali od zera, a nie przebierając w środkach zdobyli wręcz niewyobrażalne bogactwo i władzę. „Dynastia” to historia wielkiej, ale tragicznej miłości. „Dynastia” to także opowieść...

„Dynastia” to historia wielkiej, ale tragicznej miłości.
„Dynastia” to także opowieść o przedstawicielach zepsutego, smutnego, „drugiego pokolenia”, bawiących się milionami jak dzieci zabawkami oraz o superbogatym dziecku, które uciekło z więzienia pieniądza w marzenia napędzane narkotykami.
„Dynastia” to siedemdziesiąt lat władzy, przywilejów, namiętności, rozkoszy, ale także i bólu.
Graham Masterton stworzył w tej powieści błyskotliwy, wiarygodny i porywający wizerunek dynastii Corneliusów – rodziny o której losach przesądził pieniądz.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com

buziaczka3 | 2019-04-05
Przeczytana: 01 października 2017

No cóż. Nie sądzę żeeby tą powieść napisał p. Masterton, raczej jego żona. Inny styl pisania. Mimo to nawet niezła historia.

Anna | 2018-08-17
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 15 sierpnia 2018

Przebrnęłam. Najciekawszy jest początek, to jak z biedy stać się bogatym. Czasem pewnie wydaje nam się, że bogactwo to tylko pieniądze i wygoda. Nie jest tak. To znacznie obszerniejszy pakiet i poza swoim złotym blichtrem ma także ciemną, bardzo ciemną stronę. Bogactwo ma swoją cenę, bardzo wysoką. Czy warto było? Johann Cornelius już nam nie powie, ale były momenty kiedy wydawało mi się, że mówił "nie".
Nie jest to pasjonująca saga. Momentami ciężko się przez nią brnie. Można, nie trzeba.

magdalena | 2018-03-17
Przeczytana: 17 marca 2018

Historia trzech pokoleń pewnej amerykańskiej rodziny. Każde pokolenie jest coraz bogatsze i coraz bardziej zdegenerowane przez nadmiar pieniędzy. Walka o władzę w rodzinie, traktowanie miłości jak towaru w sklepie. Zemsta, brutalność, podejrzane interesy, ale i przerażająca pustka i samotność. Nie mogłam się oderwać od tej historii.

Cantata | 2016-09-29
Przeczytana: 29 września 2016

Grahama Mastertona znam głównie jako autora najwyższej klasy horrorów. Wiem jednak, że kilkadziesiąt lat temu próbował zaistnieć również w innych gatunkach. Pisał między innymi opasłe powieści historyczne. Ludzie, którzy śledzą mojego bloga zapewne pamiętają moją niekoniecznie pochlebną recenzję książki „Imperium”. Wtedy się zawiodłam jednak jeszcze raz postanowiłam dać autorowi szansę. I niestety jestem zmuszona podtrzymać swoje zdanie . Powieść historyczna nie jest to gatunek, w którym autor czuje się najlepiej.

Pełna recenzja na : http://czytankanadobranoc.blogspot.ie/2016/09/dynastia-graham-masterton.html

zapraszam do dyskusji na blogu

Przy_kawie_z_ksiazka | 2016-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2016

Jest to opowieść o człowieku, który jest holenderskim emigrantem. Nie posiada przy sobie ani grosza przy duszy, za to posiada coś cenniejszego - wiarę w możliwość osiągnięcia sukcesu w Stanach Zjednoczonych. Jest człowiekiem, który nie potrafi odnaleźć się w relacjach w towarzystwie. W pogoni za wzbogaceniem się gubi jedną z najważniejszych rzeczy... miłość. Na kartach książki śledzimy jego losy począwszy od jego biedy, poprzez stopniowe wznoszenie się na szczyt poprzez nie zawsze czyste i legalne posunięcia biznesowe. Na co osiągnął zasłużył sobie ciężką pracą.
Jest to opowiedz o trzech pokoleniach rodziny Corneliusów, dlatego też w dalszych etapach książki poznajemy także jego dzieci - Johna, Roderica i Hope, które w przeciwieństwie do ojca zatracają się w bogactwie i degeneracji.

Świat bohaterów "Dynastii" został oddany z wielką pieczołowitością, a badania, które Masterton przeprowadził, aby napisać tę powieść robią wrażenie i są odczuwalne podczas czytania. Książka ta nie jest...

Klaara | 2016-06-20

NUUUda....

Saszetka | 2016-03-31

Przeczytałam 1/3 książki i odpuściłam

Zuela | 2016-03-27

Rozważania czy pieniądze daja szczęście na losach rodziny od 1900 roku po lata siedemdziesiąte,Interesy i utrzymywanie bogactwa to walka z innymi,kontakty z mafią i "nieszczęśliwe" bogate dziewczynki nie mające pojęcia czym jest nędza i głód,a dorabiające ideologię dlaczego pieniądze nie dają szczęścia.Masterton na najwyższym poziomie

Saga, która obejmuje losy trzech pokoleń. Wszystko zaczyna się od Johanna Corneliusa, który jako młody holenderski emigrant zaczynał od zera a umiera jako miliarder... Jego losy przeplatane były wzlotami i upadkami... niespełniona miłość... życie w samotności. Żona, dzieci które pieniądze traktują bardzo lekko.
Władza, przywileje, namiętności a przede wszystkim pieniądze i konieczność ich posiadania, ból, samotność, ciężka praca, to wszystko jest w tej książce... Polecam:)

beataj | 2015-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2015

Trochę za dużo nudnych opisów... a w sumie lubię takie dynastyczne historie. A może to po prostu nei jest czas na tę książkę? Sprawdzę ją zimą, na spokojnie, w styczniu