Dynastia

Tłumaczenie: Paweł Korombel
Wydawnictwo: Albatros
Rich
historyczna

Kiedy Johann Cornelius zaczynał, nie miał nic. Kiedy umierał, jego rodzina „wykroiła” sobie gigantyczną porcję Ameryki… „Dynastia” - saga rodziny Corneliusów - to doskonała powieść obyczajowa o ludziach, którzy startowali od zera, a nie przebierając w środkach zdobyli wręcz niewyobrażalne bogactwo i władzę. „Dynastia” to historia wielkiej, ale tragicznej miłości. „Dynastia” to także opowieść...

„Dynastia” to historia wielkiej, ale tragicznej miłości.
„Dynastia” to także opowieść o przedstawicielach zepsutego, smutnego, „drugiego pokolenia”, bawiących się milionami jak dzieci zabawkami oraz o superbogatym dziecku, które uciekło z więzienia pieniądza w marzenia napędzane narkotykami.
„Dynastia” to siedemdziesiąt lat władzy, przywilejów, namiętności, rozkoszy, ale także i bólu.
Graham Masterton stworzył w tej powieści błyskotliwy, wiarygodny i porywający wizerunek dynastii Corneliusów – rodziny o której losach przesądził pieniądz.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com

tatiasza | 2016-01-10

Saga, która obejmuje losy trzech pokoleń. Wszystko zaczyna się od Johanna Corneliusa, który jako młody holenderski emigrant zaczynał od zera a umiera jako miliarder... Jego losy przeplatane były wzlotami i upadkami... niespełniona miłość... życie w samotności. Żona, dzieci które pieniądze traktują bardzo lekko.
Władza, przywileje, namiętności a przede wszystkim pieniądze i konieczność ich posiadania, ból, samotność, ciężka praca, to wszystko jest w tej książce... Polecam:)

Zuela | 2016-03-27

Rozważania czy pieniądze daja szczęście na losach rodziny od 1900 roku po lata siedemdziesiąte,Interesy i utrzymywanie bogactwa to walka z innymi,kontakty z mafią i "nieszczęśliwe" bogate dziewczynki nie mające pojęcia czym jest nędza i głód,a dorabiające ideologię dlaczego pieniądze nie dają szczęścia.Masterton na najwyższym poziomie

beataj | 2015-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2015

Trochę za dużo nudnych opisów... a w sumie lubię takie dynastyczne historie. A może to po prostu nei jest czas na tę książkę? Sprawdzę ją zimą, na spokojnie, w styczniu

Wiesława | 2015-12-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam EBOOK
Przeczytana: 04 grudnia 2015

Wymiękłam za połową. Książka nie jest kompletnie w moim typie, nic się nie dzieje, żadnych emocji, a mechanizmy powstawania fortun w USA może kogoś interesują, ale żeby o tym pisać przez 768stron? Nie. Dziękuję. To chyba dopiero druga książka, której czytanie przerwałam, ale już mi obrzydła...

Przy_kawie_z_ksiazka | 2016-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2016

Jest to opowieść o człowieku, który jest holenderskim emigrantem. Nie posiada przy sobie ani grosza przy duszy, za to posiada coś cenniejszego - wiarę w możliwość osiągnięcia sukcesu w Stanach Zjednoczonych. Jest człowiekiem, który nie potrafi odnaleźć się w relacjach w towarzystwie. W pogoni za wzbogaceniem się gubi jedną z najważniejszych rzeczy... miłość. Na kartach książki śledzimy jego losy począwszy od jego biedy, poprzez stopniowe wznoszenie się na szczyt poprzez nie zawsze czyste i legalne posunięcia biznesowe. Na co osiągnął zasłużył sobie ciężką pracą.
Jest to opowiedz o trzech pokoleniach rodziny Corneliusów, dlatego też w dalszych etapach książki poznajemy także jego dzieci - Johna, Roderica i Hope, które w przeciwieństwie do ojca zatracają się w bogactwie i degeneracji.

Świat bohaterów "Dynastii" został oddany z wielką pieczołowitością, a badania, które Masterton przeprowadził, aby napisać tę powieść robią wrażenie i są odczuwalne podczas czytania. Książka ta nie jest...

AsiaG | 2015-10-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam :)

P. Mastertona do tej pory znałam jedynie z horrorów, ale w powieści historycznej odnalazł się całkiem nieźle. Książka o ciekawej fabule, barwnych postaciach i mimo, że nie opisuje czasów dzisiejszych bardzo aktualna. Pisarz ukazuje nam na jej kartach walkę o bogactwo, zatracenie człowieczeństwa i siebie samego dla pieniędzy oraz cenę, którą każdy musi za to zapłacić. Po jej przeczytaniu cieszę się, że nie jestem bogatą, zepsutą istotą z zamożnej rodziny, a jedynie zwykłym szarakiem:) Polecam!

Cantata | 2016-09-29
Przeczytana: 29 września 2016

Grahama Mastertona znam głównie jako autora najwyższej klasy horrorów. Wiem jednak, że kilkadziesiąt lat temu próbował zaistnieć również w innych gatunkach. Pisał między innymi opasłe powieści historyczne. Ludzie, którzy śledzą mojego bloga zapewne pamiętają moją niekoniecznie pochlebną recenzję książki „Imperium”. Wtedy się zawiodłam jednak jeszcze raz postanowiłam dać autorowi szansę. I niestety jestem zmuszona podtrzymać swoje zdanie . Powieść historyczna nie jest to gatunek, w którym autor czuje się najlepiej.

Pełna recenzja na : http://czytankanadobranoc.blogspot.ie/2016/09/dynastia-graham-masterton.html

zapraszam do dyskusji na blogu

Klaara | 2016-06-20

NUUUda....