Cantata 
czytankanadobranoc.blogspot.com
Z wykształcenia dziennikarz, z zawodu kierownik wielkopowierzchniowego sklepu, z wyboru mól książkowy i mama dwóch urwisów. Wychodzę z założenia, że każdy ma coś do przekazania, i często są to wartościowe treści, dlatego nie ograniczam się gatunkowo. Lepiej przysnąć przy romansie dla kilku ważnych słów niż żyć z przeczuciem, że się nie wykorzystało wszystkich szans. Kocham podróże, skoki adrenaliny, dobre piwo i szybkie samochody. Czytam wszędzie, wszystko i w każdej pozycji. Jeśli chcesz mnie poznać wal śmiało :)
35 lat, kobieta, Warszawa, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 7 godzin temu
Teraz czytam
 • Dam ci to wszystko
  Dam ci to wszystko
  Autor:
  Mroczny kryminał nagrodzony najważniejszą hiszpańską nagrodą literacką Premio Planeta 2016. Najpopularniejsza powieść w Hiszpanii w 2017 roku. Kiedy Manuel, wzięty pisarz, dowiaduje się, że jego mąż...
  czytelników: 736 | opinie: 40 | ocena: 7,66 (127 głosów) | inne wydania: 1
 • Hashimoto. Droga do uzdrowienia siebie
  czytelników: 34 | opinie: 3 | ocena: 6,25 (16 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-22 16:29:16
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Czy jest wśród nas ktoś, kogo nie fascynują dinozaury? Ktoś kto nie oglądał "Parku Jurajskiego" z szeroko otwartymi czy przeglądając encyklopedię nie zatrzymywał się na "tym" rozdziale troszeczkę dłużej? Wielkie kilkutonowe gady, które przez miliony lat rządziły światem pasjonują nas od setek lat. Steve Brusatte paleontolog włoskiego pochodzenia, zabiera na w podróż w przeszłość, do czasów... Czy jest wśród nas ktoś, kogo nie fascynują dinozaury? Ktoś kto nie oglądał "Parku Jurajskiego" z szeroko otwartymi czy przeglądając encyklopedię nie zatrzymywał się na "tym" rozdziale troszeczkę dłużej? Wielkie kilkutonowe gady, które przez miliony lat rządziły światem pasjonują nas od setek lat. Steve Brusatte paleontolog włoskiego pochodzenia, zabiera na w podróż w przeszłość, do czasów kiedy dinozaury znajdowały się na dnie łańcucha pokarmowego, stopniowo ewoluowały by w końcu stać się królami permu. Wraz z nimi przeżywamy zderzenie z asteroidą i post apokaliptyczne lata, które nastąpiły po tym wydarzeniu. Na sam koniec autor daje nam nadzieję, że nie wszystko stracone. Ewolucja nie próżnowała i kolejny raz potwierdziło się powiedzenie, że nic w naturze nie ginie. Dinozaury przetrwały i spotykamy się z nimi codziennie, choć nawet nie zwracamy na to uwagi. A wystarczy tylko wyjrzeć przez okno.

Pełna recenzja na blogu : https://czytankanadobranoc.blogspot.com/2018/10/era-dinozaurow-od-narodzin-do-upadku.html

pokaż więcej

 
2018-10-20 18:52:49
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Diane Chamberlain to autorka, która skradła serca polskich czytelniczek. Jej twórczość jedni nazwą zbyt melodramatyczną i przesadzoną, drudzy zbyt prostą i naiwną, jednak nie da się ukryć, że książki amerykańskiej autorki, od lat znajdują się na najwyższych miejscach list bestsellerów. Spotkałam się z opiniami, że "Skradzione małżeństwo" to najlepsza powieść Chamberlain. Po przeczytaniu muszę... Diane Chamberlain to autorka, która skradła serca polskich czytelniczek. Jej twórczość jedni nazwą zbyt melodramatyczną i przesadzoną, drudzy zbyt prostą i naiwną, jednak nie da się ukryć, że książki amerykańskiej autorki, od lat znajdują się na najwyższych miejscach list bestsellerów. Spotkałam się z opiniami, że "Skradzione małżeństwo" to najlepsza powieść Chamberlain. Po przeczytaniu muszę przyznać autorowi tej opinii rację, z pewnością jest to książka o której długo się nie zapomni a emocje jakie wyzwoliła nadal we mnie buzują. Diane Chamberlain wie czego oczekują od niej czytelniczki, wie jak wzruszać i zaskakiwać. Zdaje sobie sprawę, że dobry romans to nie tylko sex, miłość, zdrady i oskarżenia. To co się sprzedaje najlepiej to odrobina suspensu, rodzinne sekrety i nienawiść. Lubimy spotykać bohaterów doświadczonych przez los, z którymi możemy wspólnie cierpieć i przeżywać ich życie. "Skradzione małżeństwo" to rewelacyjna książka obyczajowa, pełna wyrazistych bohaterów, której akcja zaskoczy niejednego czytelnika.

Pełna recenzja na blogu : https://czytankanadobranoc.blogspot.com/2018/10/skradzione-mazenstwo-diane-chamberlain.html

pokaż więcej

 
2018-10-18 22:38:19
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Audrina (tom 1)

Kilkanaście lat temu Virginia C.Andrews wydała książkę "Kwiaty na poddaszu", która wstrząsnęła światowym rynkiem wydawniczym. Opowiadała ona o losach rodzeństwa, przetrzymywanych w tajemnicy na strychu. Kiedy dzieci dorosły weszły w kazirodczy związek. Mieli nawet dzieci. W kolejnych tomach związków kazirodczych, przemocy, okrucieństwa i brzydoty, było jeszcze więcej. Jednak pomimo faktu, że... Kilkanaście lat temu Virginia C.Andrews wydała książkę "Kwiaty na poddaszu", która wstrząsnęła światowym rynkiem wydawniczym. Opowiadała ona o losach rodzeństwa, przetrzymywanych w tajemnicy na strychu. Kiedy dzieci dorosły weszły w kazirodczy związek. Mieli nawet dzieci. W kolejnych tomach związków kazirodczych, przemocy, okrucieństwa i brzydoty, było jeszcze więcej. Jednak pomimo faktu, że książki amerykańskiej autorki, wzbudzają niesmak, to czyta się je z rosnącą fascynacją. To tak jak byśmy jedli zakazany owoc, który jest słodki i gorzki jednocześnie. W swojej nowej książce Andrews wzbiła się na wyżyny absurdu. Jest tutaj dosłownie wszystko, czego może chcieć uwielbiający melodramaty czytelnik. Dramaty, tragedie i gorszące historie to nisza, którą autorce udało się szczelnie wypełnić. Zdecydowanie jest to powieść, którą można albo pokochać albo znienawidzić.

Pełna recenzja na blogu : https://czytankanadobranoc.blogspot.com/2018/10/moja-sodka-audrina-virginia-c-andrews.html

pokaż więcej

 
2018-10-17 22:48:53
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Linda Sue Park to ceniona w Stanach Zjednoczonych autorka książek dla dzieci i młodzieży.Jej dzieła mają charakter dydaktyczny, są silnie naładowane emocjami i doskonale udokumentowane. Prawdą jest, że im szybciej młodzi ludzie zaczną poznawać prawdziwe oblicze świata, w którym przyszło im żyć, tym lepiej będą się potrafili w nim odnaleźć w przyszłości. "Daleka droga do wody" to książka,... Linda Sue Park to ceniona w Stanach Zjednoczonych autorka książek dla dzieci i młodzieży.Jej dzieła mają charakter dydaktyczny, są silnie naładowane emocjami i doskonale udokumentowane. Prawdą jest, że im szybciej młodzi ludzie zaczną poznawać prawdziwe oblicze świata, w którym przyszło im żyć, tym lepiej będą się potrafili w nim odnaleźć w przyszłości. "Daleka droga do wody" to książka, oparta na prawdziwych wydarzeniach. Dla młodych żyjących w czasach dobrobytu, w państwach gdzie panuje spokój i porządek, historie opisywane przez autorkę będą wymysłem, przerażającym science fiction. Jest dla nich rzeczą niewyobrażalną uciekać z własnego kraju, pływać w rzece pełnej krokodyli czy iść pół dnia do źródełka z wodą. Książka to poszerza horyzonty, pokazuje rejony świata, gdzie postęp cywilizacyjny jeszcze nie dotarł.Pozwala nam docenić to co mamy i cieszyć się, że żyjemy w kraju gdzie woda płynie z kranów a sąsiedzi przychodzą do nas na kawę a nie na szaber.

Pełna recenzja na blogu :https://czytankanadobranoc.blogspot.com/2018/10/daleka-droga-do-wody-linda-sue-park.html

pokaż więcej

 
2018-10-15 23:48:19
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Recenzować książki biograficzne, szczególnie te niosące tak duży ładunek emocjonalny, jest naprawdę trudno. No bo jak tutaj kogoś skrytykować za życie jakie prowadził? Może gdybym była matką autorki to miałabym do tego moralne prawo, ale jako zupełnie obca osoba? Dlatego jedyne co nam pozostaje to przeczytać tę historię, zrozumieć i współczuć. Tutaj nie ma z czym się nie zgadzać, nie ma co... Recenzować książki biograficzne, szczególnie te niosące tak duży ładunek emocjonalny, jest naprawdę trudno. No bo jak tutaj kogoś skrytykować za życie jakie prowadził? Może gdybym była matką autorki to miałabym do tego moralne prawo, ale jako zupełnie obca osoba? Dlatego jedyne co nam pozostaje to przeczytać tę historię, zrozumieć i współczuć. Tutaj nie ma z czym się nie zgadzać, nie ma co krytykować chyba, że zły los czy fatum jakie zawisło nad hollywoodzką aktorką. Nie da się zaprzeczyć, że "Odważna" jest na poły książką autobiograficzną, na poły manifestem feministycznym. Jest to ważny głos w świecie, który nadal pozostaje silnie zmaskulinizowany. To dzieło, które daje do myślenia, katalizator dyskusji o tym co się dzieje za kulisami filmowych produkcji w czasach kiedy trwa nagonka na największe postaci dużego i mniejszego ekranu. Czy naprawdę jest tak źle? Niestety proszę państwa, jest jeszcze gorzej.

Pełna recenzja na blogu : https://czytankanadobranoc.blogspot.com/2018/10/odwazna-rose-mcgowan.html

pokaż więcej

 
2018-10-14 23:28:32
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Zack Herry (tom 4)

"Heroina" to czwarty tom cyklu o Zacku Herrym jednym z moich ulubionych książkowych bohaterów. Muszę przyznać, że na samym początku wątpiłam w duet Kallentoft-Lutteman. Myślałam , że co innego napisać jedną czy dwie książki, a co innego całą 12-stu tomową serię. Jednak muszę przyznać, że zamiast tracić tempo i manewrować wprost w ślepą uliczkę, autorzy z książki na książkę mają coraz lepsze... "Heroina" to czwarty tom cyklu o Zacku Herrym jednym z moich ulubionych książkowych bohaterów. Muszę przyznać, że na samym początku wątpiłam w duet Kallentoft-Lutteman. Myślałam , że co innego napisać jedną czy dwie książki, a co innego całą 12-stu tomową serię. Jednak muszę przyznać, że zamiast tracić tempo i manewrować wprost w ślepą uliczkę, autorzy z książki na książkę mają coraz lepsze pomysły. Wzajemnie się uzupełniają, motywują i mam wrażenie, że stopili się w jednego, wszechmocnego, posiadającego super moce, które porywają czytelnika, twórcę idealnego. "Heroina" jest zdecydowanie najlepszą częścią serii, zarówno ze względu na szybką akcję i jej niesamowite zwroty, jak i problemy, które porusza a szczególnie ten największy jakim jest wzrastająca przestępczość w wielkich miastach.

Pełna recenzja na blogu : https://czytankanadobranoc.blogspot.com/2018/10/heroina-mons-kallentoft-markus-lutteman.html

pokaż więcej

 
2018-10-14 13:38:20
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Włoska dziennikarka, Oriana Fallaci, była bez wątpienia najsłynniejsza reporterką ubiegłego wieku. Pisała porywające reportaże z frontów wielu konfliktów wojennych. Była w Wietnamie, na Bliskim Wschodzie czy w Ameryce Łacińskiej. Ranna w trakcie demonstracji w Meksyku, została uznana za zmarłą i przewieziona do kostnicy miejskiej. Przeprowadziła wywiady z takimi osobistościami jak Lech Wałęsa,... Włoska dziennikarka, Oriana Fallaci, była bez wątpienia najsłynniejsza reporterką ubiegłego wieku. Pisała porywające reportaże z frontów wielu konfliktów wojennych. Była w Wietnamie, na Bliskim Wschodzie czy w Ameryce Łacińskiej. Ranna w trakcie demonstracji w Meksyku, została uznana za zmarłą i przewieziona do kostnicy miejskiej. Przeprowadziła wywiady z takimi osobistościami jak Lech Wałęsa, którego uznała za próżnego ignoranta, czy z ajatollahem Chomeinim, podczas którego zerwała z głowy czador wywołując tym gniew dyktatora. Fallaci była dumna i narcystyczna. Lubiła sławę, którą karmiła swoje wybujałe ego. Jednak nie da się ukryć, że dała dziennikarstwu więcej, niż ono jej. Zmarła na raka w 2006 roku, pozostawiając po sobie dorobek w postaci dziesiątek reportaży i kulki książek. Nawet dziś jej dzieła wydają się niezwykle współczesne.

Pełna recenzja na blogu : https://czytankanadobranoc.blogspot.com/2018/10/1968od-wietnamu-do-meksyku-oriana.html

pokaż więcej

 
2018-10-12 00:18:21
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Poród. Moment na który czekamy przez dziewięć miesięcy. Kojarzy nam się z wielkim bólem i niesamowitą radością. Szczególnie ten pierwszy, kiedy jeszcze nie wiemy czego się spodziewać. Każdy człowiek boi się bólu, tak nas skonstruowano, lecz w dzisiejszych czasach jesteśmy w stanie mu zaradzić. Paracetamol, gaz, epidural i dziesiątki innych środków czekają na nas na oddziale położniczym.... Poród. Moment na który czekamy przez dziewięć miesięcy. Kojarzy nam się z wielkim bólem i niesamowitą radością. Szczególnie ten pierwszy, kiedy jeszcze nie wiemy czego się spodziewać. Każdy człowiek boi się bólu, tak nas skonstruowano, lecz w dzisiejszych czasach jesteśmy w stanie mu zaradzić. Paracetamol, gaz, epidural i dziesiątki innych środków czekają na nas na oddziale położniczym. Wystarczy jedno słowo by przyszedł lekarz ze strzykawką i sprawił, że będziemy jak nowo narodzone. Robyn Sheldon, położna i facylitatorka mediacji, w swojej książce uświadamia nam, że jesteśmy sobie w stanie pomóc same bez środków przeciwbólowych czy cesarskiego cięcia. Wystarczy wsłuchać się w siebie i dziecko, nawiązać z nim kontakt telepatyczny i dzięki medytacji i wizualizacji będziemy w stanie bez lęku przejść przez najgorszy etap porodu. Ja już niestety nie sprawdzę, ale może są tu jakieś inne mamusie?

Pełna recenzja na blogu : https://czytankanadobranoc.blogspot.com/2018/10/mama-bamba-porody-naturalne-w-objeciach.html

pokaż więcej

 
2018-10-11 00:11:28
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Ta niewielkich rozmiarów książeczka nieźle dała mi popalić. A dlaczego? Po pierwsze nie jest to coś, do czego przyzwyczaiły mnie polskie autorki. Po drugie język jakim posługuje się Ewa Baniecka Skunart jest trudny, metaforyczny i zmuszający do analizy. Jedno zdanie może mieć wiele znaczeń. Po trzecie jest to powieść, która skłania do myślenia o tematach , którymi nie zajmujemy się na co... Ta niewielkich rozmiarów książeczka nieźle dała mi popalić. A dlaczego? Po pierwsze nie jest to coś, do czego przyzwyczaiły mnie polskie autorki. Po drugie język jakim posługuje się Ewa Baniecka Skunart jest trudny, metaforyczny i zmuszający do analizy. Jedno zdanie może mieć wiele znaczeń. Po trzecie jest to powieść, która skłania do myślenia o tematach , którymi nie zajmujemy się na co dzień. Myślimy o roli płci, tożsamości, narodzie, kulturze i polityce, zastanawiamy się w którą stronę to wszystko zmierza, co się stało z Polska? Gdzie zniknął liberalizm, wolność słowa, feminizm i równość. Zaczynamy zastanawiać się, czy nadal chcemy żyć w kraju gdzie panuje brak poszanowania dla inności, kraju ksenofobicznych elit rządzących, polityków którzy na siłę wpychają w nas kiełbasę wyborczą. Nawet kiedy jesteśmy głodni jedynie wolności i szacunku.

Pełna recenzja na blogu : https://czytankanadobranoc.blogspot.com/2018/10/off-off-ewa-skunart.html

pokaż więcej

 
2018-10-09 23:16:12
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Dariusz Tomasz Lipiński, poseł na sejm V i VI kadencji, fizyk, nauczyciel akademicki i zapalony amator kolarstwa, czy tak wszechstronna osoba może okazać się dobrym pisarzem? Nasz autor, w latach 1993-1997, był stałym felietonistą "Tygodnika Solidarność", opracował również testy z fizyki dla licealistów i kandydatów na studia, można więc śmiało powiedzieć, że doświadczenie w branży ma. Ktoś... Dariusz Tomasz Lipiński, poseł na sejm V i VI kadencji, fizyk, nauczyciel akademicki i zapalony amator kolarstwa, czy tak wszechstronna osoba może okazać się dobrym pisarzem? Nasz autor, w latach 1993-1997, był stałym felietonistą "Tygodnika Solidarność", opracował również testy z fizyki dla licealistów i kandydatów na studia, można więc śmiało powiedzieć, że doświadczenie w branży ma. Ktoś kiedyś powiedział, że 90 procent sukcesu książki, to ciekawy temat. Nie da się ukryć, że podróż rowerem z Paryża do Santiago de Compostela, jest wyczynem który zasługuje na uwagę. Jeśli dodamy do tego narratora, który od lat jest zaangażowany politycznie i ma pojęcie o stosunkach panujących na naszym kontynencie, to wyjdzie nam dzieło, które nie dość że dostarczy nam rozrywki to również poszerzy nasze horyzonty.

Pełna recenzja na blogu : https://czytankanadobranoc.blogspot.com/2018/10/po-kregosupie-europy-dariusz-lipinski.html

pokaż więcej

 
2018-10-08 22:59:58
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Tom Douglas (tom 7) | Seria: Mroczna Seria

Aż ciężko uwierzyć, że to już siódmy tom serii o Tomie Douglasie. Swoją drogą, zastanawialiście się może kiedyś dlaczego część pierwsza w ogóle nie została przetłumaczona na język polski? Dziwne, prawda? Za każdym razem, przed premierą, jak widzę te charakterystyczne okładki, czy to w internetowych reklamach czy na portalach literackich, wprost nie mogę się doczekać kiedy dostanę książkę w... Aż ciężko uwierzyć, że to już siódmy tom serii o Tomie Douglasie. Swoją drogą, zastanawialiście się może kiedyś dlaczego część pierwsza w ogóle nie została przetłumaczona na język polski? Dziwne, prawda? Za każdym razem, przed premierą, jak widzę te charakterystyczne okładki, czy to w internetowych reklamach czy na portalach literackich, wprost nie mogę się doczekać kiedy dostanę książkę w swoje ręce. Ból jest prawie, że fizyczny. Rachell Abbott jeszcze nigdy mnie nie zawiodła, wręcz mam wrażenie że z tomu na tom jest coraz lepiej. Mroczny klimat, ciekawi, inteligentni bohaterowie, manipulacja, przemoc domowa wszystko to znajdziecie i w tym tomie, podane jak zwykle w najlepszym wydaniu. A Ci, którzy jeszcze nie mieli okazji poznać Toma, niech się nie przejmują, książka sprawdza się również jako samodzielna powieść.

Pełna recenzja na blogu : https://czytankanadobranoc.blogspot.com/2018/10/podejdz-blizej-rachel-abbott.html

pokaż więcej

 
2018-10-07 23:56:42
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Książka "Żona", po raz pierwszy wydana w 2003 roku w Stanach Zjednoczonych, już wtedy poruszała bardzo ważne i aktualne tematy jakimi są równouprawnienie kobiet i potęga "żon" w świecie zdominowanym przez mężczyzn. Meg Wolitzer to niezbyt znana w Polsce autorka i śmiało mogę powiedzieć, że powieść ta została przetłumaczona ze względu na jej ekranizację, która we wrześniu weszła na ekrany... Książka "Żona", po raz pierwszy wydana w 2003 roku w Stanach Zjednoczonych, już wtedy poruszała bardzo ważne i aktualne tematy jakimi są równouprawnienie kobiet i potęga "żon" w świecie zdominowanym przez mężczyzn. Meg Wolitzer to niezbyt znana w Polsce autorka i śmiało mogę powiedzieć, że powieść ta została przetłumaczona ze względu na jej ekranizację, która we wrześniu weszła na ekrany polskich kin. W roli głównej Glenn Close, która zagrała wprost fenomenalnie. Oskara jej! Sama książka, to dobrze napisana historia pewnego małżeństwa, z punktu widzenia tytułowej "żony". Autorka przyznała, że była to jej pierwsza powieść napisana w narracji pierwszoosobowej. Meg Wolitzer bowiem uważa, że zabieg ten powinien być stosowany jedynie wtedy, kiedy bohater ma naprawdę coś wartościowego do przekazania. Jest to jedna z tych książek, które skłaniają do przemyśleń i prowokują do dyskusji.

Pełna recenzja na blogu : https://czytankanadobranoc.blogspot.com/2018/10/zona-meg-wolitzer.html

pokaż więcej

 
2018-10-06 21:07:39
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Naturalista (tom 1)

Proszę państwa, jestem niewyspana. Oczy mi się kleją..a przecież tyle innych książek czeka w kolejce do przeczytania. A czemu jestem taka zmęczona? Powód jest jeden : "Naturalista", książka która nie chciała się odkleić od mojej dłoni. Powieść, która towarzyszyła mi nawet podczas zaparzania kawy i rozrywania (inaczej tego nie można nazwać) paczki z ciastkami. Zdecydowanie jest to jeden z... Proszę państwa, jestem niewyspana. Oczy mi się kleją..a przecież tyle innych książek czeka w kolejce do przeczytania. A czemu jestem taka zmęczona? Powód jest jeden : "Naturalista", książka która nie chciała się odkleić od mojej dłoni. Powieść, która towarzyszyła mi nawet podczas zaparzania kawy i rozrywania (inaczej tego nie można nazwać) paczki z ciastkami. Zdecydowanie jest to jeden z lepszych thrillerów przeczytanych przeze mnie w tym roku. Była dokładnie tym czego oczekiwałam po przedstawicielce gatunku. Fascynująca, uzależniająca i dramatyczna. Zafascynowała mnie nie tylko sama fabuła lecz i geniusz naukowy naszego protagonisty, który wykorzystywał swoje własne badania z zakresu fizjologii roślin i zwierząt, w celu rozwiązania kryminalnej zagadki. Wyobraźcie sobie szlagierowy "Kod Da Vinci", w którym zamiast motywów religijnych i artystycznych mamy biologię. Rewelacja.

Pełna recenzja na blogu : https://czytankanadobranoc.blogspot.com/2018/10/naturalista-andrew-mayne.html

pokaż więcej

 
2018-10-06 00:02:54
Ma nowego znajomego: Aneta
 
2018-10-05 20:44:59
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Nawet nie wyobrażacie sobie jak ja się cieszę, że wydawnictwo zrezygnowało z bezpośredniego tłumaczenia tytułu i w ręce czytelników nie trafiło "Łóżko Ryana". Co prawda dramaty nastolatków przypominają troszkę gagi i czarny humor z "Żywotu Briana" jednak co innego dobra angielska komedia a co innego książka poruszająca tematy typowe dla nastolatków a skierowana do dorosłych. W tym, muszę to... Nawet nie wyobrażacie sobie jak ja się cieszę, że wydawnictwo zrezygnowało z bezpośredniego tłumaczenia tytułu i w ręce czytelników nie trafiło "Łóżko Ryana". Co prawda dramaty nastolatków przypominają troszkę gagi i czarny humor z "Żywotu Briana" jednak co innego dobra angielska komedia a co innego książka poruszająca tematy typowe dla nastolatków a skierowana do dorosłych. W tym, muszę to przyznać, Tijan jest najlepsza. Sama autorka przyznaje, że jest to jedyna z napisanych przez nią książek, które miały bezpośredni wpływ na jej życie. Pisząc, płakała. Ja również płakałam, może nie przez cały czas, lecz wylane podczas czytania epilogu łzy, były krokodyle..i bardzo gorzkie. Jest to jednak z tych książek, których nie sposób nie pokochać.Jedna z tych, które mogą nam się nie podobać przez kilkaset stron a gdy dochodzimy do zakończenia to nas trafia niczym obuchem w głowę. Jeśli szukacie czegoś emocjonalnego i nie boicie się licealnych "dram" to jest to pozycja dla was.

Pełna recenzja na blogu : https://czytankanadobranoc.blogspot.com/2018/10/pozwol-mi-zostac-tijan-meyer.html

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
353 341 1875
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (17)

Ulubieni autorzy (3)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd