Maladie

Wydawnictwo: Atropos
Maladie
8392074041
Mateusz

Wydawnictwo Atropos oraz sklep.gildia.pl mają zaszczyt przedstawić nowe, kolekcjonerskie wydanie „Maladie” - jednego z najciekawszych opowiadań mistrza fantasy, autora bestsellerowej sagi o Wiedźminie, wielokrotnego laureata nagrody im. Zajdla - Andrzeja Sapkowskiego. To kunsztowne, określane niekiedy jako mikropowieść opowiadanie, osnute zostało na wątkach mitu arturiańskiego. Jest to pierwszy tekst tego autora, który ukazuje się w Polsce w formie albumu kolekcjonerskiego.

Album ten został z całości zaprojektowany i zilustrowany przez krakowską malarkę - Dagmarę Matuszak, znaną dotychczas głównie ze współpracy z Neilem Gaimanem przy oprawie graficznej wydań kolekcjonerskich jego prozy, poematu ilustrowanego „Melinda”, oraz udziału w cyklu tematycznych antologii komiksowych wydawnictwa Egmont. Ponadto liczne ilustracje autorstwa Dagmary Matuszak zdobią okładki książek z gatunku fantasy wydawanych w Polsce i za granicą .

źródło opisu: http://www.sklep.gildia.pl/literatura/6955-andrzej-sapkowski-maladie

źródło okładki: http://www.sklep.gildia.pl/literatura/6955-andrzej-sapkowski-maladie

Paweł | 2016-08-11
Przeczytana: 03 sierpnia 2016

"Maladie", czyli opowiadanie, które obok "Spanienkreuz" zostało dodane do zbioru opowiadań "Coś się kończy, coś się zaczyna" i jako całość wydane pod tytułem "Maladie i inne opowiadania". Pan Sapkowski jak zwykle w trafny i interesujący sposób przedstawił problem miłości w legendzie zawartej w tymże opowiadaniu. Nic więc dziwnego, że zostało tytułowym dla nowego zbioru.

keytea | 2014-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2014

Niektore pomysly swietne, ale mocno niedopracowane, jezyk nierowny - raz jest swietnie, raz chce sie spac. Dla mnie caly zbior jest taki sobie, po prostu. Ogolnie jakbym nie znala innych prac autora to bym powiedziala, ze w przyszlosci gosc ma szanse.

zzb_john R | 2016-12-01
Przeczytana: 2014 rok

Mój temat matury ustnej z języka polskiego :D

MartaK | 2017-09-18
snowflake_ami | 2017-08-23