komiksy
hbrzozka0503

Na początku była wyobraźnia Andrzeja Sapkowskiego. Następnie za sprawą Bogusława Polcha Wiedźmin powstał z tuszu. Komiks wywołał gwałtowne reakcje fanów - od oburzenia do uwielbienia. Tak zrodził się kult. "Później mówiono, że człowiek ten nadszedł od północy od bramy Powroźniczej. Szedł pieszo, a objuczonego konia prowadził za uzdę". U Sapkowskiego poznajemy go w debiutanckim opowiadaniu "Wiedźmin". W pierwszym tomie Wiedźmina umieszczone są trzy opowieści będące autoryzowanymi adaptacjami opowiadań Andrzeja Sapkowskiego. "Droga bez powrotu" (Droga, z której się nie wraca) jest o rodzicach Geralta; odpowiada na pytanie: skąd Geralt przychodzi? "Zdrada" (opowiadanie, które być może nigdy nie zostanie opublikowane w innej niż komiksowa formie) mówi o tym, jaką cenę zapłacił Geralt, by zostać wiedźminem. "Geralt" to pierwsze opowiadanie o wiedźminie.

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 2001

źródło okładki: http://www.proszynski.pl

comboometga | 2015-05-04
Przeczytana: 01 maja 2015

Nie ma to jak dobrze zacząć maj razem z Geraltem z Rivii!
Komiks Andrzeja Sapkowskiego, Bogusława Polcha i Macieja Parowskiego zawiera w sobie kilka opowiadań. Na samym poczatku poznajemy rodziców Wiedźmina i widzimy jak został on zrodzony a następnie ukazane są jego początki jak jeszcze szkolił się w Kaer Morhen. Zawarta jest tu również historia z pierwszej części książki kiedy to Geralt został wynajęty do odczarowania rudowłosej królewny - strzygi. Rysunki są stare, widać to na pierwszy rzut oka, a dialogi pisane w starszym języku - to nadaje komiksowi bardzo fajnego klimatu. Polecam!

ultimate | 2015-03-22
Przeczytana: 22 marca 2015

Nareszcie udało mi się nabyć pierwszy i drugi tom tegoż komiksu, więc na mojej półce obok książek wreszcie stanęły wszystkie (dotychczas wydane) rysunkowe adaptacje przygód Geralta.

Sporo się wcześniej naczytałem, ileż to ta pozycja wywołała skrajnych emocji wśród miłośników Sapkowskiego. Trochę mnie to dziwi bo to naprawdę udana adaptacja, która w momencie premiery spotkała się z ewidentnie zbyt ostrą krytyką. Myślę, że na niedocenione wtedy dzieło Polcha teraz wszyscy patrzą już inaczej. W mojej opinii ten komiks jest nawet lepszy niż ostatni „Dom ze Szkła”. Rysunki są naprawdę ładne i osobiście dużo bardziej trafiły w mój gust, aniżeli te we wspomnianym komiksie amerykańskim. Nie ujmuję oczywiście temu drugiemu, który z kolei może pochwalić się trochę lepszą kolorystyką, dobrze oddającą ponury nastrój i brutalną rzeczywistość wiedźmińskiego świata. Wracając jednak do pracy B. Polcha, to widać, że jego styl z każdym albumem (w niniejszym tomie są trzy) klarował się i...

Tuupak | 2012-07-25

Zaczęłam czytać tą książkę, pełna obaw. Myślałam, że będzie to typowo męska pozycja, przez którą cieżko jest przebrnąć. Myliłam się. Bogaty język, ciekawe historie, zabawne sytuacje- to tylko jedyne z zalet. Polecam!

Tereza | 2013-12-24
Na półkach: Przeczytane, E-booki (epub)

Wszystkie części - ocena pomiędzy "średnia a "dobra"

Parzydlo | 2011-11-01

Przeczytałam wszystkie tomy wiedźmina ze względu na barwność postaci, ciekawy język.

tysiagr | 2015-05-01
Przeczytana: 18 czerwca 2015

Myślałam, że nie lubię fantastyki - myliłam się.

Hania | 2016-11-29
Na półkach: Komiks, Przeczytane