Misja do Moulokinu

Tłumaczenie: Anna Wojtaszczyk
Cykl: Planeta Tran-ky-ky (tom 2)
Wydawnictwo: ALFA
Mission to Moulokin
837179102X
oddajmojekredki

Ethan Fortune i Skua September pragnęli za wszelką cenę wyrwać się z Tran-ky-ky i wrócić na gwiezdne szlaki Wspólnoty Humax. Nie było to jednak proste ani łatwe dla ludzi, którzy zdążyli się już głęboko zaangażować w sprawy tubylców. Tran-ky-ky nie była spokojną planetą, izolowane miasta-państwa walczyły ze sobą, a cała rasa miała śmiertelnych wrogów, którzy mogli ją zniszczyć. Ogromny...

Ogromny lodowy kliper powrócił więc na szlak wielkiej przygody, niebezpieczństw i tajemnic, w które obfitował ten skuty lodem świat.

źródło opisu: Alfa, 1998

źródło okładki: http://sfnapoziomie.pl

Andi | 2014-03-02
Przeczytana: 02 marca 2014

Drugi tom trylogii o lodowej planecie.
Nadal dobry i nadal ciekawy. Poniżej zacytuję swoją wypowiedź z tomu pierwszego:

"Temat wielokrotnie wykorzystywany, statek (prom) rozbija się na planecie na której istnieje cywilizacja na poziomie ziemskiego średniowiecza.
Foster lekkim piórem (zapewne też duża zasługa tłumaczki) opisuje losy bohaterów na niegościnnym świecie.
Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Jako ciekawostkę dodam, że cała trylogia jest lekko powiązana z "Kryształowymi łzami", gdyż dzieje się w czasach galaktycznej wspólnoty ludzi i Thranxów."

Marcos | 2018-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2018

Ekscytująca kontynuacja "Lodowego klipera". Druga część trylogii. Solidne science-fiction na lodowej planecie z kilkoma zaskakującymi zwrotami akcji.

marijestmoja | 2018-04-18
Przeczytana: 14 stycznia 1999