Lodowy kliper

Tłumaczenie: Anna Wojtaszczyk
Cykl: Planeta Tran-ky-ky (tom 1)
Wydawnictwo: ALFA
Icerigger
oddajmojekredki

Międzygwiezdny komiwojażer Ethan Fortune i jego przeciwieństwo, legendarny heros kosmosu Skua September, w dramatycznych okolicznościach ugrzęźli na niegościnnej i zamieszkanej planecie Tran-ky-ky. Jedyną możliwością ratunku dla nich i współtowarzyszy niedoli jest dotrzeć do Dętej Małpy, odległej placówki handlowej Wspólnoty Humanx. Prosty sprzedawca zostaje przywódcą grupy i musi podjąć rolę...

Prosty sprzedawca zostaje przywódcą grupy i musi podjąć rolę bohatera, o której nigdy mu sie nie śniło. A czeka ich daleka wędrówka poprzez zamarznięte oceany, przez terytoria obcych, skłóconych ludów, groźne drapieżniki...

źródło opisu: Alfa, 1998

źródło okładki: antykwariatpodkarpacki.pl

ewkini | 2019-07-13

Tom pierwszy świetnej trylogii. Autor opisuje przygody rozbitkowów walczący o powrót do swojej cywilizacji, którzy wplątuja się po drodze w konflity i sprawy tubylców. Kilka wątków w tej historii jest dość nietypowychjak na przygodówkę, na przykład główna ludzka bohaterka jest dośc duża. To puszysta młoda kobieta o dość zdecydowanym charkaterze i poglądach, którą łatwo polubić. Mieszkańcy planety też są dość nietypowi, skomplikowani i przez to uroczy. Podobało mi bardzo to jak dzięki przybyszom tubylcy odkrywają historie swojego świata.

Marcos | 2018-01-15
Przeczytana: 30 grudnia 2017

Solidne science-fiction o grupie rozbitków na skutej lodem planecie zamieszkałej przez koto-podobnych humanoidów. Czy uda im się przebyć kilka tysięcy kilometrów do jedynej ludzkiej osady na planecie?

Wiesia | 2017-10-09

Kiedyś udało mi się kupić trylogię A. D. Fostera na ulicznym stoisku z książkami.Było to wiele lat temu, a od tamtej pory przeczytałam te książki ze 4 razy.Może jeszcze kiedyś sięgnę po losy bohaterów, grupki ludzi i grupki mieszkańców lodowej planety.Ciekawe relacje i przyjaźń z "kotami" o ludzkiej sylwetce oraz niezliczone przygody, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przeżywać te przygody wraz z bohaterami.

Andi | 2014-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2014

Temat wielokrotnie wykorzystywany, statek (prom) rozbija się na planecie na której istnieje cywilizacja na poziomie ziemskiego średniowiecza.
Foster lekkim piórem (zapewne też duża zasługa tłumaczki) opisuje losy bohaterów na niegościnnym świecie.
Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Jako ciekawostkę dodam, że cała trylogia jest lekko powiązana z "Kryształowymi łzami", gdyż dzieje się w czasach galaktycznej wspólnoty ludzi i Thranxów.