Obcy

Alan Dean Foster Wydawnictwo: Vesper Cykl: Obcy (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Alien
fantastyka, fantasy, science fiction
2019-11-09
Piotr W. Cholewa

Oficjalne recenzje i

Tam, gdzie nie słychać twojego krzyku

[ 5 ] Link do recenzji

7,5/10

Ksiazka jest kolejna adaptacja filmu, ktorego premiera odbyla sie w 1979 roku.
Filmem bylam zachwycona , bardzo mi sie podobal,czego niestety nie moge powiedziec o ksiazce.

Kolejny przykład książkowej adaptacji filmu. W 1979 roku trafia do kin fenomenalny „Obcy - 8. pasażer Nostromo” Ridleya Scotta o Ksenomorfie, który nieźle broi na statku kosmicznym.
Po wielkim sukcesie filmu powstaje książka wiernie odzwierciedlająca mroczny klimat filmu, napięcie i niepokój, który towarzyszy załodze statku.
Bardzo dobrze mi się czytało tę książkę. Przed...

Na półkach: , , , ,

Przyznam, że do sięgnięcia po książkowego "Obcego" skłoniło mnie ponowne zainteresowanie stworzonym przez Ridleya Scotta światem Ksenomorfa. Moje doświadczenia z "novelization", czyli powieścią opartą na scenariuszu innego medium nie są zbyt dobre. Nie wiem czy to tylko ja mam takie szczęście i trafiają się mi słabsze tytuły czy po prostu nie da się napisać porządnej...

Jako wielki fan filmowego obcego,musiałem sięgnąć po książkową wersję pierwszej części.
Całość oddaje klimat w 100%, a jeśli chodzi o postaci ,to pozwala je wręcz na nowo poznać ,jak i poznać bardziej. Ciekawy styl ,nie męczący i konkretny. Autor bardzo inteligentnie trzyma się oryginału ,rozwijając niektóre wątki czy też charakterystyki postaci.

Po raz kolejny brawo dla...

Bardzo ciekawa adaptacja filmu. Dobrze oddaje napięcie, zaszczucie i niepewność znaną z pierwowzoru. Pozycja dla każdego fana filmu.

Dobrze było przypomnieć sobie tą historię. Zdecydowanie lubię „Obcego” czy to na ekranie, czy w formie książki. Całkiem nieźle napisana. Polecam fanom wersji filmowej.

Większość książki opowiada o całej załodze i ich relacjach, samego tytułowego obcego, w pełnej krasie, możemy podziwiać przez ostatnie 100 stron książki. Dla mnie jest go zdecydowanie za mało jak na książkę pt. "Obcy"

Wszyscy zapewne kojarzą kultowy film Ridleya Scotta, w którym załoga transportowca Nostromo zmuszona jest do walki ze śmiertelnie niebezpieczną i nieznaną dotychczas formą życia. Ta pokraczna kreatura z innej planety od dekad jest rozpoznawalną ikoną popkultury. Wielu z nas nie wyobraża sobie kina science fiction bez "Obcego", ja również zaliczam się do tego grona. Nic więc...

Dyskusje

• Fantastyka