Obcy: Trzy

Alan Dean Foster Wydawnictwo: Vesper Cykl: Obcy (tom 3) Seria: Obcy fantastyka, fantasy, science fiction
Aliens 3
fantastyka, fantasy, science fiction
2021-07-14
Michał Jakuszewski
Obcy

Bardzo mi się spodobała - taki trochę powrót do koncepcji rozwijanej w pierwszej części. Rozwinięcie postaci obcego który może przyswajać z różnych form życia dodatkowe cechy no i KLIMAT, który pozostaje od pierwszej do ostatniej strony!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Genialna seria, genialne "8 Obcy Pasażer" i "Obcy decydujące starcie". Jak jest z częścią 3?. Dla mnie jako fana całego uniwersum to ciekawa pozycja rozwijająca przedstawiony świat o wiele elementów ( w tym traktowanie więźniów itp. ) i stąd ośmiogwiazdkowa ocena. Natomiast o ile "I" i "II" dla osób nieobeznanych z tym światem (czy są tacy? ) to rewelacyjne powieści, o...

Przy trzeciej części śmiało mogę stwierdzić, że wreszcie książka jest o niebo lepsza niż film. Dwie pierwsze części mogły się równać z filmem, ale ta część w formie książki jest ciekawsza. Bardziej rozbudowana i oczywiście pełna mrożących krew zdarzeń. Przeczytana błyskawicznie.

Najbardziej brutalna część z całego cyklu. Ale też część, w której najwięcej się działo. Wartka akcja, z dobrym klimatem. Dla fanów Obcego jak najbardziej.

Porucznik Ripley w tomie drugim wydawało się,że uchroniła przed śmiercią małą Newt, porucznika Hicksa i androida Bishopa. Obcy był jednak czujny i zdeterminowany przetrwać. Nie pozwolił im przeżyć, a Ripley zainfekował, robiąc z niej inkubator dla nowej królowej.
Genialny stwór, błyskawicznie rozwijający się w ciele człowieka, reagujący na najmniejsze bodźce, szybszy od...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

dzieło odtwórcze

Całkiem fajna książka. Lepiej czytało mi się te lekture, niz ogladalo film.
Pomysł na odciętą od swiata grupę ludzi, skonfrontowaną z Obcym - lubie takie klimaty.

Ciekawa pozycja, wciągająca. W szczególności że lubię książki gdy cos (najlepiej jakiś stwór tak jak w tym wypadku) likwiduje po kolei bohaterów. Lepsza od swoich poprzedników. I śmierć tylu ludzi jest przedstawiona w bardzo realistyczny sposób i pokazuje zarazem jak groźnym i niebezpiecznym przeciwnikiem jest obcy i większość (nawet wyszkoleni żołnierze jakimi byli...

W 1979 r. „Obcy” się narodził. W 1986r. zaginął. W 1992r. powrócił. Ksenomorficzny byt pojawił się zatem ponownie.

Porucznik Ellen Ripley, po koszmarze na galaktycznym frachtowcu handlowym klasy ,,M” należącym do Towarzystwa Weyland – Yutani i ponownej wyprawie ratowniczej, poszukującej kolonistów na Acheronie: LV-426, musiała po raz trzeci stawić czoła jakże...

Jak dla mnie najgorsza z książek o Obcym napisana przez Fostera. zabrakło mi klimatu serii ( sam film zresztą też mi się nie do końca podobał ). Obcy wydaje się schodzić tutaj na dalszy plan, a przeżyć wewnętrznych bohaterów autorowi nie udało się poprawnie odtworzyć.

• Fantastyka
  • Chcę w prezencie