Uciekająca dziewczyna

Wydawnictwo: Novae Res
Pami

Samanta Greiger, boleśnie niespełniona w swym życiu jako Cedar City belle, przybywa do Las Vegas w poszukiwaniu lepszego losu. Pełna nadziei na sukces, dziewczyna nie jest przygotowana na pułapki Miasta Grzechu. Nie jest też świadoma podstępnej gry, jaka toczy się o nią pomiędzy właścicielem klubu Uciekająca Dziewczyna a piękną choreografką, prześladowaną przez cienie przeszłości Wirginią Coopers. Między dwoma kobietami wywiązuje się dziwna więź. Jak odciśnie się ona na ich losach?

„Uciekająca Dziewczyna” to powieść o wzajemnej fascynacji, przyjaźni i domagającej się samopoświęcenia miłości. To także obraz życia w światowym centrum rozrywki, Mieście Grzechu – Las Vegas.

źródło opisu: Wydawnictwo Novae Res, 2013

źródło okładki: www.zaczytani.pl

magdalena | 2013-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2013

Cóż, pomysł na tę książkę mało odkrywczy-dziewczyna z prowincji wymyka się codzienności i rusza z marzeniami o wielkiej sławie do Las Vegas. Jak wiadomo Las Vegas to miasto grzechu-nie obędzie się bez hazardu, alkoholu, bajecznie bogatych mężczyzn,i kobiet,a także szczegółowo opisanych romansów damsko-męskich i damsko-damskich. Przy okazji można dowiedzieć się, że praca tancerki rewiowej nie jest taka kolorowa jak jej strój sceniczny.
Ogólnie nie warto tracić czasu-ani to śmieszne, ani dramatyczne. Ciężko się czyta, i w ogóle nie zaskakuje.

Marta | 2013-03-03
Przeczytana: 26 lutego 2013

Droga Tachykardio!

Jak już zdążyłaś zauważyć ostatnio zarzucam Cię listami w których opowiadam Ci o polskiej literaturze. Tym razem nie będzie inaczej. No przepraszam, ale dopadła mnie mania czytania polskiej literatury i nie zapowiada się bym szybko skończyła. Tym razem na tapetę idzie Robert Rusk oraz jego książka „Uciekająca dziewczyna”.

Samanta Greiger nie miała w życiu lekko. Wychowywała się w małym miasteczku Cedar City. Po śmierci matki dziewczyną opiekował się ojciec, który się drugi raz ożenił. Niestety Sam nie dogadywała się z Macochą. Po śmierci ojca nie czuje się dobrze w swoim domu. Podczas wypadu do lokalnego pubu dziewczynę „odkrywa” pewien mężczyzna. Okazuje się właścicielem lokalu „Uciekająca dziewczyna” w Las Vegas. Roztacza przed dziewczyną perspektywę pracy w swoim klubie. Sam nie zastanawia się długo. Zabiera wszystkie swoje oszczędności, wsiada w autobus do Las Vegas i rozpoczyna swoją wielką przygodę. Jak się ona zakończy? O tym musisz przekonać się sama....

MałaPisareczka | 2013-03-16
Przeczytana: 16 marca 2013

Wielu jest pisarzy, którzy starają się przebić pisząc o historiach ekscytujących. Niewątpliwie tak jest w "Uciekającej dziewczynie", która opowiada o dziewczynie sukcesu, którą z dnia na dzień staje się Samanta Greiger. O jej podchodach do sławy i o konsekwencjach, a wszystko to w tle wspaniałego Las Vegas.

Na pierwszy rzut oka widać dwa imiona - imiona kobiece. Podpowiem, że jest to romans. A więc? Tak! Mamy tu związek homoseksualny. Jak mniemam tym właśnie chciał nas zaskoczyć autor. Wiele kartek...

skarpianka | 2015-09-20
Przeczytana: 20 września 2015