Zgłosuj na książki roku 2017

7 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
The Fireship
przygodowa
kapitanbatek

Akcja książki prezentowanej rozgrywa się u schyłku XVIII wieku, w okresie wojny Anglii z Francją i jej sojusznikami. Młody porucznik, uosobienie patriotyzmu, odwagi i ambicji, bierze czynny udział w tej wojnie, między innymi w bitwie pod Camperdown. Najpierw jest oficerem na statku „Glattan”, potem dowódcą patrolującego wybrzeża Irlandii małego brandera „Spitfire”, na którym dokonuje bohaterskich czynów.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: źródło własne