Za późno na ślub

Wydawnictwo: Świat Książki
Late for the Wedding
morderstwo, tajemnica, zabójca
kamk

Były królewski szpieg Tobias i jego niezwykła partnerka Lavinia, obdarzona zdolnościami hipnotycznymi - specjaliści od wyjaśniania mrocznych tajemnic "wyższych sfer" - rozwiązują tym razem zagadkę zabójstwa na zamku Beaumont. Na miejscu morderstwa ktoś pozostawił pierścień...

źródło opisu: Świat Książki - Bertelsmann Media, 2006

AuroraBorealis | 2018-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2018

Męczyłam się trochę z tą książką i muszę przyznać, że autorka miała jednak lepsze "występy" i ta pozycja nie należy chyba do najbardziej udanych, mimo iż nawet ciekawie się ją czyta. Ale nic poza tym. Brakuje mi tu jakiegoś większego zaangażowania i ze strony pisarki i jej bohaterów, wszystko idzie tak ślamazarnie powoli, bez większych emocji czy pazura, z którego zdążyłam już poznać Quick.

Odnoszę wrażenie, że czytałam zupełnie inną książkę, a postacie oraz wydarzenia, które szczegółowo opisują niektóre czytelniczki konkretnie dwie przy okazji spojlerując na całego aż "miło", (a co się będą przejmowały, nie ma to jak zdradzać krok po kroku czytelnikowi całą fabułę ;)) nie miały absolutnie miejsca w tej książce. Widać się kobietkom części serii nieco pomyliły. ;)

Myślę, że chyba jej nie polecę, ale też całkowicie nie odradzam, może znajdzie się jakiś amator i akurat jemu się ona spodoba. ;)

Ania | 2015-08-31
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 31 sierpnia 2015

Pierwsze moje spotkanie z autorką i zaczęłam od drugiej części.
Początkowo myślałam, że nie będę wiedziała o co chodzi ale jest tak fajnie napisane, że nie trzeba czytać pierwszej części bo jest o czymś innym i jak coś jest z pierwszej części to jest fajnie konkretnie napisane o co chodzi.
Jeśli się ktoś interesuje perukami jak wcześniej nosiły damy i co było modne to polecam tą książkę, bo można się od niej dużo dowiedzieć.
Pomimo, że jest to książka kryminalno-romansowa jest tak fajnie napisana, że wszytko jest połączone równo ze sobą.
Książka łatwa, ciekawa i przyjemna.

BookAda | 2014-09-09

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Więcej recenzji : http://bookada.blogspot.com

Tytuł : Za późno na ślub
Autor : Amanda Quick
Seria : Romans Historyczny, Lavinia i Tobias (tom2)
Wydawnictwo : Amber
Ilość stron : 335
Ocena : 7/10
Status : moja książka (kupiona w Biedronce za 4.99)

Książka mile mnie zaskoczyła. Poprzedni tom okazał się klapą biorąc pod uwagę styl pisania ale tu widać, że autorka się poprawiła.

Zaczyna się dość normalnie. Tobias i Lavinia wybrali się na ‘imprezę’ do zamku Beaumont. Kiedy wszystko się skończyło umówili się w pokoju Tobiasa na małe co nie co ;) Zamiast Lavini Tobias zastaje w drzwiach Aspasię. Czyli znajomą z dawnych lat, która nie kojarzy mu się najlepiej. Aspasia otrzymała groźbę w postaci pierścienia Memento Mori, którego kiedyś używał płatny morderca. Kto pomoże jej rozwiązać tą zagadkę ? Oczywiście, że Tobias. Natomiast w tym samym momencie Lavinia przemyka się korytarzem do pokoju Tobiasa. Na drodze staje jej lord Fullerton z pokojówką, która prowadzi pijanego hulakę na dach –...

Klaudia Sowa | 2014-08-23
Przeczytana: 02 stycznia 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jedna z wielu moich ulubionych książek A. Quick! Za każdym razem, gdy czytam tę książkę, mam dreszcze podniecenia!O i ciekawości!
Lavinia i Tobias zajmują się prywatnymi śledztwami wśród eleganckiego świata. A więc wyjazd na wieś, to znakomity pretekst, aby odpocząć od pracy! I spędzić czas we dwoje... Niestety na zamku zostaje popełnione morderstwo, a nasi detektywi muszą je rozwiązać.
Aspasia zgłasza się do Tobiasa z prośbą o wyśledzenie osoby, która ją szantażuje. I tu wkracza zazdrość Lavinii - gdy Aspasia obejmuje Tobiasa. I choć ten twierdzi, że to nic nie znaczyło, to Lavinia zaczyna nie lubić nowej klientki.
Wątek Memonto Mori, sławnego mordercy to jeden z plusów tej książki. Najciekawsze było to, że wybierał osoby, które naprawdę powinny umrzeć.W tym celu wyszkolił dwóch braci: Pierce' a i Zachary' ego.
Drugi wątek to odkrycie, że Dominic i Anthony są braćmi! I rzeczywiście ktoś spostrzegawczy, mógłby od razu to dostrzec! Ja musiałam dotrzeć do odpowiedniego rozdziału!...

Miśkaa | 2014-06-01
Na półkach: Przeczytane, Amanda Quick

Bardzo doba powieść, wciągająca, ciekawa :)

No tak... Niezastąpiony duet March i Lake :)

Magdalena | 2013-09-27
Przeczytana: 27 września 2013

Bardzo dobra książka, świetnie się czyta. Zbrodnia ciekawa i wyjaśnienie również.

Joanna | 2012-07-17
Przeczytana: 22 lipca 2012

Cała seria o parze detektywów godna polecenia! :)